Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera KNF. Ciąg dalszy przesłuchania Marka Ch.

10
Podziel się

W środę zakończyć ma się przesłuchanie Marka Ch. Były szef KNF noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. We wtorek rano został zatrzymany w swoim mieszkaniu w Warszawie i przewieziony do śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej, która prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Były szef KNF noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań.
Były szef KNF noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. (Mariusz Gaczynski/East News)
bDTLHuBN

W środę zakończyć ma się przesłuchanie Marka Ch. Były szef KNF noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. We wtorek rano został zatrzymany w swoim mieszkaniu w Warszawie i przewieziony do śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej,która prowadzi postępowanie w tej sprawie.

- Musimy podejrzanemu okazać jeszcze ogromną ilość dokumentów, dowodów, które w sprawie są zabezpieczone i to wszystko będzie wykonywane jutro - powiedział naczelnik śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej Tomasz Tadla, cytowany przez RMF24.pl. Ocenił, że przesłuchiwanie przebiegało sprawnie i w środę powinno się zakończyć.

Według nieoficjalnych informacji ze śledztwa, b. szef KNF usłyszał we wtorek zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej i majątkowej przez inną osobę. Prokuratura nie chce tego oficjalnie potwierdzić, nie ujawnia też, czy Ch. przyznał się do winy.

bDTLHuBP

"Gazeta Wyborcza" napisała 13 listopada, że w marcu 2018 roku ówczesny przewodniczący KNF zaoferował właścicielowi m.in. Getin Noble Banku Leszkowi Czarneckiemu przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za około 40 mln zł - miało to być wynagrodzenie dla wskazanego przez szefa KNF prawnika.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDTLHuCq
KOMENTARZE
(10)
sklave
2 lata temu
Przerwano przesłuchanie Marka Ch. no bo czego można było się spodziewać po prokuratorze, który prowadził dochodzenie w sprawie Barbary Blidy? Rodzi się pytanie kto wkrótce zejdzie nagrywający czy nagrywany? Więcej na sklave.aktualnosci
hi hi hi
2 lata temu
Jak wskaże mocodawców będzie mu lżej.
Takaprawda
2 lata temu
Chachmętom zawsze mało... Nachapał się milionów to ma czym kaucję płacić.. Powinni natychmiast zabezpieczyć jego majątek., a tak sluźnie się jak większość
bDTLHuCr
aksan
2 lata temu
zrobili z niego słupa, wykonawcę, zapewniali go że wszystko będzie OK a na koniec jak przekręt nie wyszedł to robią go jedynym odpowiedzialnym - czysta mafia
vbnbgre
2 lata temu
Czemu zakryliście mu oczka? Księdzu byście tak nie zrobili...!