Notowania

afera knf
28.11.2018 07:39

Afera KNF. Ciąg dalszy przesłuchania Marka Ch.

W środę zakończyć ma się przesłuchanie Marka Ch. Były szef KNF noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. We wtorek rano został zatrzymany w swoim mieszkaniu w Warszawie i przewieziony do śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej, która prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mariusz Gaczynski/East News)
Były szef KNF noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań.

W środę zakończyć ma się przesłuchanie Marka Ch. Były szef KNF noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. We wtorek rano został zatrzymany w swoim mieszkaniu w Warszawie i przewieziony do śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej,która prowadzi postępowanie w tej sprawie.

- Musimy podejrzanemu okazać jeszcze ogromną ilość dokumentów, dowodów, które w sprawie są zabezpieczone i to wszystko będzie wykonywane jutro - powiedział naczelnik śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej Tomasz Tadla, cytowany przez RMF24.pl. Ocenił, że przesłuchiwanie przebiegało sprawnie i w środę powinno się zakończyć.

Według nieoficjalnych informacji ze śledztwa, b. szef KNF usłyszał we wtorek zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej i majątkowej przez inną osobę. Prokuratura nie chce tego oficjalnie potwierdzić, nie ujawnia też, czy Ch. przyznał się do winy.

"Gazeta Wyborcza" napisała 13 listopada, że w marcu 2018 roku ówczesny przewodniczący KNF zaoferował właścicielowi m.in. Getin Noble Banku Leszkowi Czarneckiemu przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za około 40 mln zł - miało to być wynagrodzenie dla wskazanego przez szefa KNF prawnika.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, knf, marek chrzanowksi, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-11-2018

sklavePrzerwano przesłuchanie Marka Ch. no bo czego można było się spodziewać po prokuratorze, który prowadził dochodzenie w sprawie Barbary Blidy? Rodzi … Czytaj całość

28-11-2018

hi hi hiJak wskaże mocodawców będzie mu lżej.

28-11-2018

vbnbgreCzemu zakryliście mu oczka? Księdzu byście tak nie zrobili...!

Rozwiń komentarze (10)