Notowania

Giertych o wywiadzie Glapińskiego. "Piramidalne bzdury"

- Szczerze mówiąc nie sądziłem, że sytuacja prezesa Glapińskiego jest tak dramatyczna, że próbuje spisek sił obcych przywołać jako argument za swym pozostaniem - napisał na Facebooku Roman Giertych, pełnomocnik Leszka Czarneckiego w sprawie tzw. afery KNF.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EAST NEWS)
Roman Giertych wywiad Adama Glapińskiego nazwał "piramidalnymi bzdurami"

Mecenas odnosi się do wywiadu, którego prezes NBP udzielił tygodnikowi "Sieci". Pisaliśmy o nim w poniedziałek rano w money.pl.

Glapiński snuje w nim swoje przypuszczenia na temat powodu tego "ataku" i dochodzi do wniosku, że za aferą mogą stać największe kraje UE, które miałyby próbować "wciągnąć" Polskę do strefy euro. Uważa, że taki sam plan ma opozycja i byli szefowie NBP. - Wszystko układa się w logiczną całość - ocenia Glapiński.

Po południu głos w sprawie wywiadu zabrał Roman Giertych, pełnomocnik Leszka Czarneckiego. To właśnie on miał otrzymać od byłego szefa KNF propozycję korupcyjną.

Zobacz także: Rynek mieszkaniowy czeka spowolnienie

- Dla pana Adama Glapińskiego oczywiste jest, że przyczyną tej afery była wola opozycji wprowadzenia w Polsce euro. Jak wiadomo prezes NBP tą walutą się brzydzi i staje dzielnie na przeszkodzie jej wprowadzeniu - drwi były polityk Ligi Polskich Rodzin.

Dalej ironizuje, że gdyby nie Glapiński, to na pewno PiS porozumiałby się z opozycją i razem stworzył większość konstytucyjną. A następnie przyjął euro.

- Szczerze mówiąc nie sądziłem, że sytuacja prezesa Glapińskiego jest tak dramatyczna, że próbuje spisek sił obcych przywołać jako argument za swym pozostaniem - zastanawia się Giertych. - Ale najwyraźniej dobrze nie jest, skoro prezes NBP publicznie opowiada takie piramidalne bzdury.

Pełnomocnik Leszka Czarneckiego ma też dla prezesa Narodowego Banku Polskiego dobre rady.

- Zamiast tego powinien się raczej przygotować do zeznań, bo mam wrażenie, że prokuratorów koncepcja spisku niemiecko-francuskiego może nie przekonać - podkreśla Roman Giertych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, giertych, glapiński, wywiad, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-12-2018

goralmwPanie Prezesie Glapiński kończ waść wstydu oszczędź . Panie Mecenasie ma Pan rację nie jest dobrze jeżeli prezes NBP opowiada takie bzdury i do tego … Czytaj całość

17-12-2018

Ola.Ciekawe, czy ten jakiś Giertych zna się na uprawie pietruszki, może wyjawiłby jakieś nowe metody, taki as chyba może,\.

17-12-2018

NiezrzeszonaPan Glapiński jest tylko "głuchym telefonem" szefa szefów, czyli Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli ktoś się zna choć trochę na ekonomii, to wie, że … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (138)