Notowania

Prezes NBP nie wycofa się z żądań usunięcia artykułów o aferze KNF

- Nie widzę powodów, by wycofać się z żądania usunięcia niektórych artykułów dotyczących afery KNF - powiedział na konferencji prezes NBP. Adam Glapiński usłyszał po tych słowach poparcie ze strony członków RPP. - My też mamy złe doświadczenia z prasą - mówili.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Bukala/REPORTER)
Prezes żąda usunięcia tekstów o aferze KNF. I nie zamierza się z tego wycofywać

- NBP to instytucja ważna, prestiżowa, wymieniona w konstytucji. Dlatego prawnicy rutynowo zareagowali na oszczercze artykuły - powiedział prezes NBP Adam Glapiński na konferencji prasowej po posiedzeniu RPP. Glapiński dodawał, że trzeba było szybko działać, gdyż "prestiż NBP jest niezwykle ważny". - Analizy wszystkich agencji ratingowych zaczynają się właśnie od kondycji banku centralnego - zaznaczył.

Prezes powiedział, że prawnicy NBP po prostu podjęli "rutynowe procedury prawne". Gapińskiego poparli członkowie RPP, obecni na konferencji. - My też mamy złe doświadczenia z prasą - powiedziała Grażyna Ancyparowicz.

Afera KNF. Glapiński do dymisji? "Mamy powtórkę z "misiewiczów". Zobacz wideo:

Ancyparowicz sugerowała nawet, że rating Polski został niegdyś obniżony przez jedną z prestiżowych agencji w związku z "napaściami personalnymi" mediów na członków Rady.

Glapiński zaznaczył jednak, że jest za wolnością prasy. I przypomniał tu swoją pracę dla "podziemnych wydawnictw". Dodał, że sprawę rozstrzygnie sąd, który "przecież nie jest zależny od NBP".

Narodowy Bank Polski chce tymczasowego usunięcia materiałów prasowych w związku z aferą KNF. Wnioski dotyczą materiałów opublikowanych w "Newsweeku" oraz "Gazecie Wyborczej".

- Żądanie obejmuje też zakazanie obowiązanym rozpowszechniania bezpodstawnych wypowiedzi naruszających dobra osobiste Narodowego Banku Polskiego, sugerujących niezgodne z prawem działania organów NBP przez insynuowanie, że prezes NBP uczestniczył w tzw. aferze KNF - powiedziała money.pl rzeczniczka warszawskiego sądu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-12-2018

miecioSłuchaj stary siwy cwaniaczku, z prasą źle, no to jakie masz doświadczenia w zatrudnianiu modelek od rajstop za 30 tys miesięcznie ???

05-12-2018

majaŚwięte krowy nietykalne. Żenada. Wprowadzanie cenzury jak za komuny.

05-12-2018

wwCzłowieku choć odrobinę honoru

Rozwiń komentarze (15)