Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|

Prezes NBP nie wycofa się z żądań usunięcia artykułów o aferze KNF

15
Podziel się:

- Nie widzę powodów, by wycofać się z żądania usunięcia niektórych artykułów dotyczących afery KNF - powiedział na konferencji prezes NBP. Adam Glapiński usłyszał po tych słowach poparcie ze strony członków RPP. - My też mamy złe doświadczenia z prasą - mówili.

Prezes żąda usunięcia tekstów o aferze KNF. I nie zamierza się z tego wycofywać
Prezes żąda usunięcia tekstów o aferze KNF. I nie zamierza się z tego wycofywać (Grzegorz Bukala/REPORTER)

- NBP to instytucja ważna, prestiżowa, wymieniona w konstytucji. Dlatego prawnicy rutynowo zareagowali na oszczercze artykuły - powiedział prezes NBP Adam Glapiński na konferencji prasowej po posiedzeniu RPP. Glapiński dodawał, że trzeba było szybko działać, gdyż "prestiż NBP jest niezwykle ważny". - Analizy wszystkich agencji ratingowych zaczynają się właśnie od kondycji banku centralnego - zaznaczył.

Prezes powiedział, że prawnicy NBP po prostu podjęli "rutynowe procedury prawne". Gapińskiego poparli członkowie RPP, obecni na konferencji. - My też mamy złe doświadczenia z prasą - powiedziała Grażyna Ancyparowicz.

Zobacz także: Afera KNF. Glapiński do dymisji? "Mamy powtórkę z "misiewiczów". Zobacz wideo:

Ancyparowicz sugerowała nawet, że rating Polski został niegdyś obniżony przez jedną z prestiżowych agencji w związku z "napaściami personalnymi" mediów na członków Rady.

Glapiński zaznaczył jednak, że jest za wolnością prasy. I przypomniał tu swoją pracę dla "podziemnych wydawnictw". Dodał, że sprawę rozstrzygnie sąd, który "przecież nie jest zależny od NBP".

Narodowy Bank Polski chce tymczasowego usunięcia materiałów prasowych w związku z aferą KNF. Wnioski dotyczą materiałów opublikowanych w "Newsweeku" oraz "Gazecie Wyborczej".

- Żądanie obejmuje też zakazanie obowiązanym rozpowszechniania bezpodstawnych wypowiedzi naruszających dobra osobiste Narodowego Banku Polskiego, sugerujących niezgodne z prawem działania organów NBP przez insynuowanie, że prezes NBP uczestniczył w tzw. aferze KNF - powiedziała money.pl rzeczniczka warszawskiego sądu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
ryms
4 lata temu
facet za komuny się wychował, złości go "czwarta władza" - mają pisać to, co im poleci, a nie to co chcą!
Mike75
4 lata temu
A mury runą,runą - jak to śpiewał Kaczmarski - role się to odwróciły - pustaki, które doszły do władzy zapomniały o wczorajszych snach.
hose
4 lata temu
Prawnicy NBP tak szybko się wzięli do pracy, że we wnioskach do sądów pogubili nieco dokumentów - to z tego pośpiechu. Na dodatek w jednym z przypadków nie bardzo wiadomo o co oskarżać te "i czasopisma"
Shadow
4 lata temu
Bardzo dobrze !!!. GW i Newsweek to media kłamliwe i źle życzące nie tylko SKOK-om ale całej Polsce.
QS
4 lata temu
Uderz w stół a znak jakości odpadnie.