Notowania

Prezes NBP o niewpuszczeniu dziennikarzy: zawsze możemy dostawić parę krzeseł

Adam Glapiński odniósł się do informacji o niewpuszczeniu dziennikarzy "Gazety Wyborczej" i money.pl na konferencję prasową. - Zawsze można dostawić parę krzeseł - mówił. Pracownik biura prasowego NBP upomniał z kolei dziennikarzy, że za późno wystąpili o akredytację.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JACEK DOMINSKI/REPORTER/EAST NEWS)
NBP upomina dziennikarzy, prezes zapewnia, że nie ma trupów w szafie

- To olbrzymia instytucja, tym [zapraszaniem dziennikarzy na konferencję], zajmują się odpowiednie służby - tak prezes NBP odniósł się do informacji o niepuszczeniu dziennikarzy na spotkanie po posiedzeniu RPP. Dodał jednak, że "zawsze można dostawić parę krzeseł" na sali. Prezes NBP nie chciał jednak szerzej się wypowiadać na ten temat.

Wypowiedział się jednak pracownik biura prasowego NBP, który uznał całą sprawę za "nieporozumienie". - Wnioski o akredytacje są przyjmowane przynajmniej na dwa dni przed konferencją. Zasady mogą być mniej znane tym, którzy rzadziej bywają na naszych konferencjach, ale obowiązują już od dwóch lat. Jest to związane z kwestiami bezpieczeństwa - powiedział.

- Nie poszliśmy na konferencję. Jak dostaliśmy informację, że nie możemy wejść, to przecież nie miało to żadnego sensu - mówi money.pl Wojciech Czuchnowski z "GW".

- Co ciekawe, najpierw dostaliśmy w mailu informację o tej konferencji od NBP, a dopiero potem przyszła informacja, że nie będziemy mogli wejść. Mówienie przez NBP o akredytacjach to jakieś głupoty - dodał Czuchnowski.

Afera KNF. Glapiński do dymisji? "Mamy powtórkę z "misiewiczów". Zobacz wideo:

Prezes NBP został zapytany przez tych reporterów, którym udało się jednak wejść, czy nie wpuszcza niektórych dziennikarzy ze strachu. Adam Glapiński odpowiedział, że "nie ma żadnych trupów w szafie" i że "nie ma nic do ukrycia". Dodał też, że jego zdaniem NBP znajduje się pod "nieuzasadnioną presją".

Wcześniej NBP zwrócił się do redakcji "GW" oraz "Newsweeka" o usunięcie kilku artykułów prasowych, które opisywały bank w kontekście afery KNF.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-12-2018

PatrykPoprostu PiS niechce aby społeczność usłyszała prawdę. Pisowskie czasopisma napisza kłamstwa wypowiedziane na tej konferencji izamiatanie afer pod … Czytaj całość

05-12-2018

sabapyszałkowaty buc pisowski

05-12-2018

LoniaMalo że kłamczuch, cwaniaczek to jeszcze prostak i cham. Koszmar , co za ludzie są przy władzy!!!!!!!!!! Z jakiego domu wyniósł takie zachowania?

Rozwiń komentarze (35)