Notowania

Konferencja NBP nie dla wszystkich. Nie weszli dziennikarze "Gazety Wyborczej" oraz money.pl

Rada Polityki Pieniężnej zaprasza dziennikarzy na konferencję, na której będzie prezes NBP. Wygląda na to, że jednak nie wszystkich. - Nie chcą nas wpuścić - pisze pracownik "Gazety Wyborczej". Nie weszli także dziennikarze money.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Gzell)
- Nie chcą nas wpuścić - mówią reporterzy "GW"

- Narodowy Bank Polski odmówił dziś wpuszczenia na konferencję o godz. 16 dziennikarzy Gazety Wyborczej. Nie tylko Kublik i Czuchnowski ale też dziennikarza działu gospodarczego - napisał na serwisie społecznościowym dziennikarz "GW" Wojciech Czuchnowski.

Narodowy Bank Polski odmówił dziś wpuszczenia na konferencję o godz. 16 dziennikarzy Gazety Wyborczej. Nie tylko Kublik i Czuchnowski ale też dziennikarza działu gospodarczego. Ciekawe jak w tej sytuacji się zachowają inne redakcje, które będę dopuszczone?

Na konferencję, jak się okazało, nie zostali także wpuszczeni dziennikarze money.pl. Organizatorzy argumentowali, że nie mieli akredytacji, ale jednocześnie nie pozwolili redakcji szybko nadrobić spełnienia tego wymogu.

Do sprawy prezes NBP Adam Glapiński odniósł się podczas konferencji, transmitowanej w internecie. - Możemy dostawić parę krzeseł - żartował.

Kilka dni temu prezes NBP skierował wniosek do sądu o ws. tymczasowego usunięcia materiałów prasowych związanych z aferą KNF.Żądania dotyczą tekstów "Wyborczej" i "Newsweeka".

Przypomnijmy - to "GW" jako pierwsza opisała rozmowy multimilionera Leszka Czarneckiego z byłym już szefem KNF Markiem Chrzanowskim podczas których padła propozycja korupcyjna. To właśnie po publikacji "GW" Chrzanowski podał się do dymisji. Prokuratura wszczęła śledztwo, w wyniku którego Chrzanowski ma postawiony zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę. Przebywa w areszcie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, nbp, adam glapiński, rpp, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-12-2018

rastaPo co wpuszczać kogoś kto i tak będzi wymyslał co widział i słyszał :)? Trzeba mieć zdolność honorową towarzyszu czuchnowski

05-12-2018

szymonJa osobiście nie wpuściłbym was kłamcy nawet do przedpokoju :)

05-12-2018

NAROZNIAKwybiórcza - wypad z POLSKI !!!!!!!!!!!!!!!PRZYPROWADŹCIE STAREGO MICHNIKA ??????

Rozwiń komentarze (330)

Wybrane dla Ciebie