Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera knf
16.11.2018 21:42

"GW" ma dowód, że Bierecki chciał zdeponować pieniądze w banku Czarneckiego

"Mamy dowód, że fundacja senatora PiS Grzegorza Biereckiego chciała w kwietniu 2015r. zdeponować w Getin Banku pieniądze z Kasy Krajowej SKOK" - poinformował dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski. Szczegóły mają pojawić się w weekendowym wydaniu dziennika.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Urbanek/East News)
Wątek Biereckiego w aferze KNF

W aferze KNF, oprócz wątku oferowania przychylności dla Getin Noble Banku w zamian za 40 mln zł wynagrodzenia dla prawnika wskazanego przez byłego szefa Komisji Marka Chrzanowskiego, pojawia się też wątek senatora PiS Grzegorza Biereckiego, twórcy SKOK-ów.

Podczas rozmowy z Markiem Chrzanowskim właściciel Getin Banku Leszek Czarnecki opowiadał, jak twórca kas przyszedł do niego z depozytem na 60-70 mln zł. Dodawał też, że jest wściekły na PO za SKOK-i.

"Gazeta Wyborcza" opublikowała stenogram z rozmowy Czarnecki-Chrzanowski, do której doszło w marcu tego roku.

Czarnecki przytoczył historię "mniej więcej sprzed trzech lat". Biznesmen opowiada, jak do jego banku przyszedł Grzegorz Bierecki, twórca i wieloletni prezes kasy krajowej SKOK-ów.

- On przyszedł do nas do banku z prośbą włożenia depozytu. Już w tej chwili nie pamiętam, 60-70 mln zł. Na początku powiedzieliśmy mu, że to za duży depozyt [..]. Ostatnia rzecz, jakiej chciałem, to przyjmować depozyt od Biereckiego, to był szczyt tej całej awantury, widocznie chodził po wszystkich bankach - opowiadał Leszek Czarnecki.

Jak opowiada biznesmen, sytuacja była dość patowa. Nie mógł odmówić przyjęcia depozytu, ale jednocześnie "miał duże wątpliwości co do pochodzenia tych pieniędzy". Jak zaznacza w rozmowie Czarnecki, postanowił poinformować o całej sytuacji KNF.

- Ja się po prostu boję tych pieniędzy, nie wiem, co będzie dalej. Czy przypadkiem nie będę miał gdzieś podejrzenia o współudział w praniu brudnych pieniędzy, jak się okaże, [że] on te pieniądze ma nielegalnie wyciągnięte ze SKOK-ów - mówi dalej Czarnecki.

- Ale jak to, przychodzi obywatel Polski z depozytem na 60 mln zł, lokuje, i pan się zgłasza do KNF, to gdzie jest problem z perspektywy banku? - dopytuje Marek Chrzanowski.

- W każdym razie nie przyjęliśmy tego depozytu - ucina wątek Leszek Czarnecki.

W piątek wieczorem, na swoim profilu na Twitterze, dziennikarz „Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski poinformował, że dziennik posiada dowód na to, że fundacja Biereckiego chciała w kwietniu 2015r. zdeponować w Getin Banku pieniądze z Kasy Krajowej SKOK. „GW” zamierza podzielić się tym dowodem z opinią publiczną w weekendowym wydaniu dziennika.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

*Zobacz też: P.o. szefa KNF: Najbliższy plan to wzmocnienie Komisji *

Tagi: afera knf, grzegorz bierecki, skok, getin bank, leszek czarnecki, marek chrzanowski, knf, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-11-2018

heniowyszło szydło z worka ,kazdy polak wykrztałcony wie ze pis to propaganda dali Polakom po 500 z ich pieniedzy a sobie po 50 milionów

16-11-2018

AhaCzemu Bierecki nie trzymał tych pieniędzy w SKOKach? Czy każdy prezes jakiejś instytucji bankowej trzyma pieniądze u konkurencji?

16-11-2018

marioTe co ,,zawinął,, ze SKOKÓW?

Rozwiń komentarze (169)