Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"GW" ma dowód, że Bierecki chciał zdeponować pieniądze w banku Czarneckiego

169
Podziel się:

"Mamy dowód, że fundacja senatora PiS Grzegorza Biereckiego chciała w kwietniu 2015r. zdeponować w Getin Banku pieniądze z Kasy Krajowej SKOK" - poinformował dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski. Szczegóły mają pojawić się w weekendowym wydaniu dziennika.

Wątek Biereckiego w aferze KNF
Wątek Biereckiego w aferze KNF (Tomasz Urbanek/East News)
bEKeZQdh

W aferze KNF, oprócz wątku oferowania przychylności dla Getin Noble Banku w zamian za 40 mln zł wynagrodzenia dla prawnika wskazanego przez byłego szefa Komisji Marka Chrzanowskiego, pojawia się też wątek senatora PiS Grzegorza Biereckiego, twórcy SKOK-ów.

Podczas rozmowy z Markiem Chrzanowskim właściciel Getin Banku Leszek Czarnecki opowiadał, jak twórca kas przyszedł do niego z depozytem na 60-70 mln zł. Dodawał też, że jest wściekły na PO za SKOK-i.

bEKeZQdj

"Gazeta Wyborcza" opublikowała stenogram z rozmowy Czarnecki-Chrzanowski, do której doszło w marcu tego roku.

Czarnecki przytoczył historię "mniej więcej sprzed trzech lat". Biznesmen opowiada, jak do jego banku przyszedł Grzegorz Bierecki, twórca i wieloletni prezes kasy krajowej SKOK-ów.

- On przyszedł do nas do banku z prośbą włożenia depozytu. Już w tej chwili nie pamiętam, 60-70 mln zł. Na początku powiedzieliśmy mu, że to za duży depozyt [..]. Ostatnia rzecz, jakiej chciałem, to przyjmować depozyt od Biereckiego, to był szczyt tej całej awantury, widocznie chodził po wszystkich bankach - opowiadał Leszek Czarnecki.

Jak opowiada biznesmen, sytuacja była dość patowa. Nie mógł odmówić przyjęcia depozytu, ale jednocześnie "miał duże wątpliwości co do pochodzenia tych pieniędzy". Jak zaznacza w rozmowie Czarnecki, postanowił poinformować o całej sytuacji KNF.

bEKeZQdp

- Ja się po prostu boję tych pieniędzy, nie wiem, co będzie dalej. Czy przypadkiem nie będę miał gdzieś podejrzenia o współudział w praniu brudnych pieniędzy, jak się okaże, [że] on te pieniądze ma nielegalnie wyciągnięte ze SKOK-ów - mówi dalej Czarnecki.

- Ale jak to, przychodzi obywatel Polski z depozytem na 60 mln zł, lokuje, i pan się zgłasza do KNF, to gdzie jest problem z perspektywy banku? - dopytuje Marek Chrzanowski.

- W każdym razie nie przyjęliśmy tego depozytu - ucina wątek Leszek Czarnecki.

W piątek wieczorem, na swoim profilu na Twitterze, dziennikarz „Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski poinformował, że dziennik posiada dowód na to, że fundacja Biereckiego chciała w kwietniu 2015r. zdeponować w Getin Banku pieniądze z Kasy Krajowej SKOK. „GW” zamierza podzielić się tym dowodem z opinią publiczną w weekendowym wydaniu dziennika.

bEKeZQdq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: P.o. szefa KNF: Najbliższy plan to wzmocnienie Komisji
bEKeZQdK
KOMENTARZE
(169)
IQ-50
3 lata temu
Birecki, to główny sponsor i finansista Episkopatu, Rydzyka i PiS-u. Dlatego "Zbawca Ojczyzny" zrobił go senatorem.
JO
3 lata temu
Temu świętoszkowi brak tylko aureoli .AMEN .!!!!!!!!!!!!!
JOHN
3 lata temu
BRAK SŁÓW
bEKeZQdL
polo
3 lata temu
Jedzie po bandzie, albo się rozbije, albo wygra.
Beata
3 lata temu
Przepraszam ale GW nie wierzę w żadne słowo, to organ wykorzystywany przez totalną opozycję w marszu do koryta. Polacy nigdy nie pozwolą na powrót aferałów, kombinatorów i złodziei.
...
Następna strona