Notowania

Prokurator od Smoleńska nadzoruje śledztwo ws. KNF. Tak wynika z informacji "GW"

Prokurator, który zajmował się katastrofą smoleńską, nadzoruje śledztwo w sprawie afery KNF - podaje "Gazeta Wyborcza", powołując się na nieoficjalne informacje. Prokuratura Krajowa nie wypowiada się na ten temat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)
Były wojskowy prokurator ma się zupełnie nie znać na sprawach gospodarczych, uważa "GW"

Informatorzy „Wyborczej” z prokuratury twierdzą, że śledztwo ws. KNF nadzoruje Karol Kopczyk. To były prokurator wojskowy, który zajmował się śledztwem ws. katastrofy smoleńskiej.

"GW" podaje, że nie ma on żadnego doświadczenia w sprawach gospodarczych. Kopczyk był jednym z referentów w śledztwie smoleńskim jeszcze za rządów rządów PO-PSL. Jako jedyny z tej ekipy prokuratorów pozostał przy śledztwie, gdy władzę objęło PiS. Według informacji „GW” udział miał w tym Marek Pasionek, zastępca prokuratora generalnego. Kopczyka podobno szczególnie ceniła część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Od śledztwa smoleńskiego odsunięto go jednak niemal rok temu. Trafił do departamentu przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej. Według dziennika znów wstawił się wtedy za nim Pasionek.

"Podejrzana rola Morawieckiego" w aferze KNF. Ryszard Petru komentuje. Zobacz wideo:

"Wyborcza" próbowała zweryfikować te informacje u źródła, czyli w Prokuraturze Krajowej. Jak podaje dziennik, Prokuratura Krajowa wysłała jednak jedynie ogólne stwierdzenie, że "wszyscy prokuratorzy nadzorujący postępowania [...] są merytorycznie do tego przygotowani, dysponując szeroką wiedzą i doświadczeniem”.

Śledztwo w sprawie tzw. afery KNF dotyczy propozycji korupcyjnej, jaką Marek Chrzanowski - jako szef Komisji Nadzoru Finansowego - złożył biznesmenowi Leszkowi Czarneckiemu. Oferował przychylność wobec banków Czarneckiego w zamian za zatrudnienie wskazanego prawnika (z wynagrodzeniem łącznie rzędu 40 mln zł). Sprawę opisała "GW". Chrzanowski stracił stanowisko, przebywa w areszcie. Ma zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-12-2018

skorpionnekto czekamy na eksperymety - podobne do Maciarewiczowskich one wyjaśnią wszystko ?

11-12-2018

drabina prezesaParowki wybuchowe tez beda ?

11-12-2018

kolaMINISTER OBRONY NARODOWEJ oraz PROKURATOR GENERALNY niech publicznie wyjaśnią postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (151)