Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prokurator od Smoleńska nadzoruje śledztwo ws. KNF. Tak wynika z informacji "GW"

150
Podziel się

Prokurator, który zajmował się katastrofą smoleńską, nadzoruje śledztwo w sprawie afery KNF - podaje "Gazeta Wyborcza", powołując się na nieoficjalne informacje. Prokuratura Krajowa nie wypowiada się na ten temat.

Były wojskowy prokurator ma się zupełnie nie znać na sprawach gospodarczych, uważa "GW"
Były wojskowy prokurator ma się zupełnie nie znać na sprawach gospodarczych, uważa "GW" (STANISLAW KOWALCZUK/East News)
bEgQesMl

Informatorzy „Wyborczej” z prokuratury twierdzą, że śledztwo ws. KNF nadzoruje Karol Kopczyk. To były prokurator wojskowy, który zajmował się śledztwem ws. katastrofy smoleńskiej.

"GW" podaje, że nie ma on żadnego doświadczenia w sprawach gospodarczych. Kopczyk był jednym z referentów w śledztwie smoleńskim jeszcze za rządów rządów PO-PSL. Jako jedyny z tej ekipy prokuratorów pozostał przy śledztwie, gdy władzę objęło PiS. Według informacji „GW” udział miał w tym Marek Pasionek, zastępca prokuratora generalnego. Kopczyka podobno szczególnie ceniła część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Od śledztwa smoleńskiego odsunięto go jednak niemal rok temu. Trafił do departamentu przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej. Według dziennika znów wstawił się wtedy za nim Pasionek.

bEgQesMn
Zobacz także: "Podejrzana rola Morawieckiego" w aferze KNF. Ryszard Petru komentuje. Zobacz wideo:

"Wyborcza" próbowała zweryfikować te informacje u źródła, czyli w Prokuraturze Krajowej. Jak podaje dziennik, Prokuratura Krajowa wysłała jednak jedynie ogólne stwierdzenie, że "wszyscy prokuratorzy nadzorujący postępowania [...] są merytorycznie do tego przygotowani, dysponując szeroką wiedzą i doświadczeniem”.

Śledztwo w sprawie tzw. afery KNF dotyczy propozycji korupcyjnej, jaką Marek Chrzanowski - jako szef Komisji Nadzoru Finansowego - złożył biznesmenowi Leszkowi Czarneckiemu. Oferował przychylność wobec banków Czarneckiego w zamian za zatrudnienie wskazanego prawnika (z wynagrodzeniem łącznie rzędu 40 mln zł). Sprawę opisała "GW". Chrzanowski stracił stanowisko, przebywa w areszcie. Ma zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę.

bEgQesMt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEgQesMO
KOMENTARZE
(150)
Emerytka
3 lata temu
No skoro rodziny osób, które tragicznie zginęły w Smoleńsku dobrze się o nim wyrażają to lepszej rekomendacji nie potrzebował,ani też nie potrzebuje.Sprawa będzie się ciągnęła latami a i tak nic z niej nie wyniknie. przygotować się musimy na najbliższe 10 lat,a wtedy dojdzie do tzw. ''zmęczenia materiału'' i wszystko rozmyje się po kościach.
chwdpis
3 lata temu
Zera na fali ,ale już tylko przez 11 miesięcy.
Alternatywa
3 lata temu
Zarządzić ZOMZ dla dziennikarzy, areszt w Orzyszu dla świadków i oddać paszporty podejrzanym. W tiurmu umieścić wrogów PiS. Rozkaz. Inteligencja bucha mu od tych belek i gwiazdek.
bEgQesMP
luka
3 lata temu
Panie Bronku a PRO CIVILi to jakieś gronoa profesorów ?
Czajka
3 lata temu
Im więcej niekompetentnych tym łatwiej sprawę zarżnąć na starcie i może o to tu biega?
...
Następna strona