Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rzecznik KNF: Posłowie nie mogli dostać informacji w trybie interwencji

87
Podziel się

KNF nie miał możliwości udzielenia posłom informacji w trybie interwencji poselskiej.Do KNF nie mają zastosowania przepisy ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora dotyczące interwencji - podkreśla rzecznik prasowy KNF Jacek Barszczewski.

Rzecznik KNF: Posłowie nie mogli dostać informacji w trybie interwencji
(Platforma Obywatelska/FB)
bDBnSnud

KNF nie miał możliwości udzielenia posłom informacji w trybie interwencji poselskiej. Do KNF nie mają zastosowania przepisy ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora dotyczące interwencji - podkreśla rzecznik prasowy KNF Jacek Barszczewski.
Posłowie: Marta Golbik i Jarosław Urbaniak z PO, Paulina Henning-Kloska z Nowoczesnej do KNF poszli w piątek w ramach interwencji poselskiej. Nie uzyskali jednak dostępu do dokumentów i pomieszczeń w Komisji Nadzoru Finansowego.

Podczas próby interwencji poselskiej radca prawny KNF, uzasadniając decyzję odmowną poinformował posłów, że Komisja nie jest organem administracji rządowej, co - jak zaznaczył - zostało przesądzone wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 2011 r. Dodał, że uprawnienia posłów w ramach interwencji poselskiej dotyczą wyłącznie podmiotów ściśle określonych, w tym administracji rządowej.

bDBnSnuf

W oświadczeniu przekazanym w sobotę PAP, Barszczewski podkreślił, że Komisja Nadzoru Finansowego jest centralnym organem administracji państwowej powołanym na mocy ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym.

"W tej sytuacji nie mają zastosowania przepisy ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora dotyczące interwencji, stąd Urząd KNF nie miał możliwości udzielenia w tym trybie informacji posłom, którzy w piątek, 16 listopada 2018 r., pojawili się w Urzędzie" - zaznaczył rzecznik KNF.

Jak dodał, UKNF "zawsze niezwłocznie udziela posłom odpowiedzi na zadawane liczne zapytania, o ile ich przedmiot nie podlega tajemnicy zawodowej wynikającej z ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz m.in. z ustawy Prawo bankowe".

bDBnSnul

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDBnSnuG
wiadomości
KOMENTARZE
(87)
misiek
2 lata temu
Rząd oczywiście nie powsadzał tam swoich ludzi. Najpierw trzeba "posprzątać" zniszczyś dokumenty które zaświadczą o przekrętach...potem np. NIK może sobie wejść.
suweren
2 lata temu
Nie musisz tłumaczyć .Wszystko widać gołym okiem.A MIELISCIE NIE KRASC !!!!!!!!!!!!!!!!!
Tu i teraz
2 lata temu
pisowcy i tak powiedzą że ..." pieniądze im się należały "
bDBnSnuH
K-23
2 lata temu
Wystarczy nie kraść.
tumi
2 lata temu
bolszewicy mają swoje tajemnice...
...
Następna strona