Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Bartłomiej Dwornik
|

Hejt w internecie można pokonać? Money.pl rozmawia z prezesem Agory

0
Podziel się:

Bartosz Hojka, prezes Agora SA tłumaczy w rozmowie z money.pl radykalną decyzję wydawcy portalu Gazeta.pl o wyłączeniu opcji komentowania tekstów.

Hejt w internecie można pokonać? Money.pl rozmawia z prezesem Agory
(Money.pl)
bELyJAUl

Jak radzić sobie z nienawiścią na forach internetowych i w komentarzach do artykułów? Czy jedynym wyjściem jest odebranie internautom możliwości komentowania? Bartosz Hojka, prezes Agora SA tłumaczy w rozmowie z money.pl radykalną decyzję wydawcy portalu Gazeta.pl.

Fala agresywnych i wulgarnych komentarzy, które dotyczyły tematu napływających do Europy - w tym do Polski - uchodźców z Syrii i północnej Afryki, skłoniły wydawcę portalu Gazeta.pl do wyłączenia możliwości wypowiadania się pod materiałami na ten temat w serwisach grupy.

bELyJAUn

- Wiele komentarzy było obrzydliwych, ksenofobicznych, rasistowskich i głupich - mówi w rozmowie z money.pl Bartosz Hojka, prezes zarządu Agora SA, wydawcy portalu. - Z punktu widzenia użytkowników naszych serwisów takie komentarze nie miały wartości.

Hejt w sieci nie jest niczym nowym, jednak jego skala, przy tematach związanych z uchodźcami, jest wyjątkowo duża. Czy wyłączanie opcji komentarzy to jedyna metoda, żeby sobie radzić z problemem? Bartosz Hojka uważa, że to ostateczność, której nie należy nadużywać. Liczy na inne rozwiązanie. Jakie? Więcej w materiale wideo.

bELyJAUO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)