Notowania

Autosan nie chce robić autobusów dla wojska. Znów nie zgłosił się do przetargu

Państwowa spółka Autosan po raz kolejny nie wzięła udziału w przetargu na autobusy pasażerskie dla armii. To kolejne - po unieważnionym przed miesiącem - postępowanie prowadzone przez wojsko, w którym nie będzie wyłoniony wykonawca. Wcześniej chodziło o 18 pojazdów - teraz o 4.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lukas 3z/PB/Wiki)
Autosan znów nie wystartował w organizowanym przez wojsko przetargu

Do drugiego przetargu zgłosiła się jedna firma - holenderski DAF. Jak wynika z informacji RMF FM, zaproponowana przez spółkę cena za autobusy przekracza zakładaną kwotę. Nie wiadomo więc, czy pojazdy trafią do żołnierzy.

Autosan nie zdecydował się na udział w przetargu z tego samego powodu co przed miesiącem. Spółka nie jest w stanie wykonać zamówienia do 30 listopada, a takie zapisy pojawiły się w obu przetargach.

Zobacz: Konserwy z ASF. "To była pomoc dla rolników"

Rezygnacja z kolejnego przetargu przez państwową spółkę może dziwić. Za czasów Antoniego Macierewicza resort obrony narodowej zapewniał, że samochody będą mogły dostarczyć sanockie zakłady Autosanu. Będąca w trudnym stanie fabryka została przejęta przez Polską Grupę Zbrojeniową, przez co stała się spółką pośrednio kontrolowaną przez Skarb Państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: przetarg na autobusy dla wojska, autosan, krynica 2018, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-08-2018

KolegaProdukcja autobusów trwałaby pół roku, Przetarg przewidywał trzy miesiące minus czas na podpisanie umowy (czyli de facto dwa miesiące, albo i mniej). … Czytaj całość

28-08-2018

gośćA myśleli, że pójdzie łatwo. Dać krótki termin, do tego kary umowne za opóźnienie i chcieli mieć autobusy za darmo. Ale niestety się nie udało.

27-08-2018

ziziKtoś ma w tym interes. Zgnoić i kupić za czapke gruszek.

Rozwiń komentarze (16)