Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Czerwińska dla money.pl: Polski exit tax jednym z bardziej łagodnych w Europie

156
Podziel się

- Wszystkie kraje członkowskie muszą wprowadzić ten podatek – mówi minister finansów Teresa Czerwińska o exit tax. – To jest wyrównywanie pola do uczciwej konkurencji – dodaje.

Czerwińska dla money.pl: Polski exit tax jednym z bardziej łagodnych w Europie
(Jan Bielecki)
bDIueYlh

- Wszystkie kraje członkowskie muszą wprowadzić ten podatek – mówi money.pl minister finansów Teresa Czerwińska o exit tax. Jak dodaje, dzięki niemu firmy będą działały na uczciwszym rynku, bo skończy się optymalizacja podatkowa.

- Nasze rozwiązania są jednymi z bardziej przyjaznych. Stawki podatkowe są na poziomie niskim w porównaniu do innych krajów – tłumaczy Czerwińska.

bDIueYlj

Podaje tu przykład Hiszpanii gdzie stawka ma wynosić ponad 30 proc., a w Polsce 19 proc. Minister przypomina, że zaproponowano też próg 2 mln zł bez opodatkowania, podczas gdy w innych krajach jest to kwota nawet kilkunastokrotnie mniejsza.

W studio money.pl w Krynicy Teresa Czerwińska przypomniała też, że w przyszłym roku większość Polaków nie będzie musiało się samemu rozliczyć. PIT zostanie zaksięgowany automatycznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIueYlp

bDIueYlK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(156)
Atena
2 lata temu
500+ powinni dostać rodzice którzy oboje pracują. Należy mobilizować do pracy a nie rozleniwiać bo manna leje się z socjalu.
Kaja
2 lata temu
Co mnie obchodzą inne kraje ? Zajeżdżacie nas Polaków w Polsce .Kolejne ukryte i bezczelne podatki . Hańba !!
ANTY PIS
2 lata temu
QURWA CZY ONI NAPRADE UWAŻAJĄ NAS ZA GŁUPKÓW ŻADEN KRAJ CZŁONKOWSKI NIE WPROWADZA TAKIEGO POOIDATKU NIGDY I NIGDY NIE WPROWADZI NAJLEPIEJ ZRZUCIC WSSZYSTKO NA UNIE EUROPEJSKA BO ONA TAKA ZŁA JEST I TAKIE RZECZY KAŻE WPROWADZAC , A OD KIEDY WY TACY UCZCIWI JESTESCIE I SŁUCJHACIE SIE URZEDNIKÓW UNIJNYCH I ROBICIE TO CO WAM MÓWIĄ
bDIueYlL
uuuu
2 lata temu
Tere fere duperele.... rząd daje "+", ale to przecież nam ciągle zabiera w postaci takich czy owakich podatków..... Jak ich nazywa tak nazywa, ale to my suweren, naród płacimy i spłacamy te wszelakie pomysły i obiecanki rządzących..... niestety my!
maria
2 lata temu
Pani Minister opowiada jak to jest w innych Panstwach, ale my szanowna Pani zyjemy w Polsce i co nas obchodzi jak to jest w innych Krajach. Przestancie sie wreszcie powolywac na innych. Poprostu rozdajecie na lewo i prawo pieniadze by kupic sobie elektorat to trzeba w inny sposob je odebrac podatnikom i taka jest prawda.
...
Następna strona