Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Materiał partnera
|

Kryptowaluty, blokchain. Droga do nowej cyfrowej gospodarki

2
Podziel się:

Gorączka kryptowalut opanowała opinię publiczną w zeszłym roku. Emocje rozbudził astronomiczny wzrost cen, a potem - niespodziewany krach. Jaką przyszłość ma nowa, obiecująca technologia?

Kryptowaluty, blokchain. Droga do nowej cyfrowej gospodarki
(Vladimir Trefilov)

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, które zaplanowano pomiędzy 4 a 6 września 2018 roku, najlepsi specjaliści na rynku wymieniać się będą spostrzeżeniami na temat nadchodzących wyzwań i pomysłami, jak reagować na przemiany ciągle kształtującej się nowej gałęzi gospodarki.

Jak uregulować Bitcoina?

Kryptowaluty i leżąca u ich podstaw technologia jest postrzegana jako jedna z największych innowacji na rynku finansowym w XXI wieku. Rosnąca popularność tych rozwiązań wśród inwestorów zrodziła obawy, że bez odpowiednich regulacji cyfrowe waluty jak Bitcoin mogą stać się narzędziem do unikania podatków i prania brudnych pieniędzy, co może stanowić zagrożenie dla istniejących systemów monetarnych. Rządy i banki centralne nie mogą więc dłużej ignorować boomu kryptowalutowego, dlatego prawodawcy z całego świata szukają metod prawnych, by kontrolować nagły wzrost tego rynku. Pytanie jednak, czy nadmierne regulacje nie zaduszą potencjału kryptowalut? A może o ich przyszłym kształcie zdecyduje fala ciągle powstających krypto-startupów?

Z tymi pytaniami spróbują zmierzyć się uczestnicy panelu, który Forum w Krynicy organizuje we współpracy z partnerem medialnym, portalem Croatian Bitcoin Portal, od pięciu lat specjalizującym się w dostarczaniu wiadomości na temat technologii blockchain i kryptowalut.

krynica 2018
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
gazett
6 lat temu
"obawy, że bez odpowiednich regulacji cyfrowe waluty jak Bitcoin mogą stać się narzędziem do unikania podatków i prania brudnych pieniędzy, co może stanowić zagrożenie dla istniejących systemów monetarnych". A wystarczy zlikwidować podatek dochodowy (PIT, CIT), podatek Belki i podatek od spadków i darowizn, a problem się rozwiąże sam.
Xawery
6 lat temu
Nowej, cyfrowej gospodarki w Polsce na pewno nie będzie przez najbliższe 15 lat. Popatrzcie co się dzieje dziś w Szwajcarii, Japonii, Niemczech... W Japonii np. funkcjonują karty płatnicze, którymi możesz płacić w sklepach i jenami i BTC, BTC obsługuje już wiele sklepów. Szwajcaria deklaruje, ze zostanie "kryptokrajem". W Polsce natomiast premier porównuje to wszystko do Amber Gold i taka postawa została zaszczepiona sporej części społeczeństwa, chyba na długo. Obudzimy się 15 lat po tym, gdy cudzoziemcy przestaną nas już rozumieć, albo zaczną robić wycieczki do dziwnego kraju.