Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

"Pracownicze Plany Kapitałowe to nie będzie OFE-bis". Wywiad z Pawłem Borysem, prezes PFR

11
Podziel się:

Pracownicze Plany Kapitałowe nie powtórzą losu Otwartych Funduszy Emerytalnych - przekonuje Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju w rozmowie z money.pl. Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój zapewniał, że to jedyny sposób na zapewnienie Polakom godnej starości. Tłumaczył również, dlaczego podniesienie składki emerytalnej nie rozwiązałoby problemów. W rozmowie odniósł się również do najnowszego zakupu PFR, czyli przejęcia udziałów w firmie produkującej autobusy.

Paweł Borys, prezes PFR
Paweł Borys, prezes PFR (Andrzej Hulimka)
bEKYHtkR

Pracownicze Plany Kapitałowe nie powtórzą losu Otwartych Funduszy Emerytalnych - przekonuje Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju w rozmowie z money.pl. Cała rozmowa do zobaczenia w materiale wideo.

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój Paweł Borys zapewniał, że to jedyny sposób na zapewnienie Polakom godnej starości. Tłumaczył również, dlaczego podniesienie składki emerytalnej nie rozwiązałoby problemów. W rozmowie odniósł się również do najnowszego zakupu PFR, czyli przejęcia udziałów w firmie produkującej autobusy.

bEKYHtkT
bEKYHtlu
krynica 2018
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
zibi
3 lata temu
Po OFE nikt mi już nie wmówi, że mam oszczędzać na emeryturę, w czymś, w co państwo polskie wsadza swe paluchy. ja po prostu najjaśniejszej RP nie ufam.
POLITYCY
3 lata temu
kłamaliśmy, kłamiemy i będziemy kłamać. Amen.
dobrej nocy
3 lata temu
nie wierzę w żadne słowo Borysa i jego kolegów. Tyle.
bEKYHtlv
aaa
3 lata temu
Dlaczego dla tego portalu tak masakryczną informacją jest, że problem z systemem emerytalnym wynika ze złego systemu fiskalnego. Przy medianie 3500 pln, pracodawca płaci 4200, na konto wpływa 2500, VAT przeżera 16%. Z jednej wypłaty 4200 kupuje towaru za 2100. To rząd wyzyskuje, a nie pracodawcy. Efekt jest taki, że drugi małżonek MUSI iść do pracy. Efekt to dzietność na poziomie 1,3. I żadne PKF i inne dziwne skróty nic nie zmienią. trzeba zmienić system fiskalny.
ktoś
3 lata temu
Czy Pan Prezes złoży dobrowolne oświadczenie, że ręczy za to swoim całym majątkiem? i Że jeśli nie ma racji to wszystko przepisze np. na domy dziecka?