Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przyszłość infrastruktury transportowej w Europie. Ciężarówki pojadą same

11
Podziel się

Autonomiczne ciężarówki mają już niedługo przejąć transport towarów, a kapsuły hyperloop, dalekie krewne tradycyjnych kolei, przewozić pasażerów w tunelach zawieszonych kilka metrów nad ziemią niemal z prędkością dźwięku.

Przyszłość infrastruktury transportowej w Europie. Ciężarówki pojadą same
bDATULqt

A jeśli to tylko mrzonki? Nowe technologie obiecują transportowi bardzo wiele, ale być może przyszłość wcale nie należy do rewolucyjnych projektów, ale do rozwiązań sprawdzonych od lat.

Na XXVIII Forum Ekonomicznym w Krynicy o perspektywach stojących przed transportem rozmawiać będzie panel europejskich ekspertów najwyższego szczebla. Uczestnictwo w debacie Przyszłość infrastruktury transportowej w Europie *zapowiedzieli między innymi szefowie resortów: *Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury w rządzie Mateusza Morawieckiego, Rokas Masiulis, minister transportu i komunikacji Łotwy, Dan Ťok, minister transportu Czech, a także prof. Marek Cywiński, prezes Kapsch Telematic Services, spółki zarządzającej systemem viaTOLL, Mantas Bartuška, dyrektor generalny Kolei Litewskich i Dins Merirands, zastępca sekretarza stanu w łotewskim ministerstwie transportu.

Temat jest z pewnością ważny i aktualny. Transport to w dalszym ciągu jedno z największych wyzwań ekonomicznego rozwoju w Europie. Przez ostatnie lata byliśmy świadkami powstawania rewolucyjnych projektów i koncepcji dotyczących jego ewolucji. Czy to naprawdę możliwe, że duże ośrodki miejskie w Europie, takie jak Wiedeń i Bratysława, Warszawa i Łódź, czy Paryż i Londyn, zostaną połączone przy pomocy futurystycznych rozwiązań, takich jak hyperloop? Czy może funkcjonujące od lat, strategiczne systemy logistyki oparte na kolei, spedycji ciężarowej oraz samolotach będą w dalszym ciągu dyktować warunki na rynku?

bDATULqv
bDATULqW
krynica
krynica 2018
najważniejsze
KOMENTARZE
(11)
za siedmioma ...
2 lata temu
Jak na razie wszystko wskazuje na to, że hyperloop to tylko Hype (do podbicia akcji padającej Tesli) a z pomysłu autonomicznych ciężarówek wycofał się ostatnio Uber. Gadać na różnych forach ekonomicznych można, tym bardziej że podatnik płaci za takie czcze gadanie.
Pewno drożej ...
2 lata temu
Świetnie, to druga rewolucja po zniesieniu galer. Ciekawe, ile wkrótce antywirus będzie kosztował, żeby transport do Pernambuko nie pojechał.
Marek
2 lata temu
Super.Przestanę pracować jako kierowca i niech se te spedycje ,kierowniki i szefy się z samochodem dogadują a nie ze mną.Na drodze też się nie będę denerwował bo mnie na niej po prostu nie będzie.Super sprawa te autonomiczne ciężarówki.Oby jak najszybciej zaczęły jeździć.Pracę sobie inną znajdę.Roboty jest dosyć.Aha jeszcze jedno.Jak te autonomiczne graty się nie sprawdzą to mogę wrócić do pracy jako driver,ale za podwójną stawkę.Pozdrawiam spedycje,kierowników i szefów.
bDATULqX
Observateur
2 lata temu
Poki co, kilka nowych autostrad by nie zaszkodzilo.
Jack
2 lata temu
I to ma być postęp ? Transport to jeden z najwiekszych pracodawców w europie ciezarówki będą jeździć same a miliony na bezrobociu.No ale chyba nie będzie ich dużo. Tych ciezarówek bo do kogo będa wozić te towary skoro takie bezrobocie.