Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Właściciel PZL Świdnik przekonuje do zakupu polskiego sprzętu wojskowego. "To kwestia bezpieczeństwa"

23
Podziel się:

- Dlaczego warto kupować polski sprzęt wojskowy? Bo to element bezpieczeństwa kraju - mówi w rozmowie z money.pl Krzysztof Krystowski, wiceprezes Leonardo Helicopters (właściciela PZL Świdnik).

Właściciel PZL Świdnik przekonuje do zakupu polskiego sprzętu wojskowego. "To kwestia bezpieczeństwa"
(Adam Grabowski/REPORTER)

Polskie czy zagraniczne? Oto jest pytanie, zwłaszcza gdy mowa o sprzęcie wojskowym. Krzysztof Krystowski jest przekonany, że państwo powinno kupować krajowe rozwiązania, gdzie tylko może. Jedynym wyjątkiem jest po prostu brak krajowego odpowiednika.

Dlaczego? Bo w ten sposób zyskuje gospodarka, rośnie bezpieczeństwo i wiedza technologiczna w kraju. - Naturalnie, przy zakupach dowolnego polskiego produktu tworzymy miejsca pracy w Polsce. Budujemy też bazę podatkową, daniny trafiają do skarbu państwa i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych właśnie tutaj. Jednocześnie rozwijamy wiedzę w kraju. Jednak przemysł obronny tym się różni od cywilnego, że jest połączony z bezpieczeństwem państwa - mówi w rozmowie z money.pl Krzysztof Krystowski, wiceprezes Leonardo Helicopters, z którym rozmawialiśmy podczas Kongresu 590 w Rzeszowie.

Krystowski tłumaczy, że technologie wojskowe mają kluczowe znaczenie dla państwa. Dlatego kupując produkty z Polski, armia ma pewność, że technologia zostaje w kraju i będzie dalej rozwijana. – Sprzęt wojskowy i skomplikowane systemy pozostają niejednokrotnie w użyciu przez blisko 30-40 lat. Mamy takie śmigłowce w polskiej armii. To znaczy, że kupując śmigłowiec dziś, musimy myśleć o tym, jak on się będzie zachowywał w przyszłości, jak go modernizować.

W rozmowie z money.pl prezes Leonardo Helicopters tłumaczy, dlaczego Polska i polskie wojsko mają problemy z przetargami. Krzysztof Krystowski mówi również, dlaczego z wieloma kontraktami nie można się śpieszyć. Więcej w materiale wideo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(23)
Johnny666
5 lata temu
Pszestanicie piepszyc I wciskac ludzia Propogande Swidnik to jusz nie jest Polska firma a Wloska
aligator
5 lata temu
polski sprzęt czyli łuki i proce
Patcolo
5 lata temu
A Andersa kto wykończyć chciał Panie prezesie i usilnie się starał?
dymi
5 lata temu
Jeśli kupimy maszyny od właścicieli tych fabryk to zostaną one wyprodukowane za granicą. W Mielcu i Świdniku nie produkują helikopterów w wymaganej przez nas specyfikacji.
KŁAMSTWO W BI...
5 lata temu
JAKI TO POLSKI SPRZĘT ???? "wiceprezes Leonardo Helicopters (właściciela PZL Świdnik)." NO JUŻ NAZWA SAMA WSKAZUJE ŻE TO STAROSŁOWIAŃSKA FIRMA ZAŁOŻONA JESZCZE PRZEZ MIESZKA 1 !!!
...
Następna strona