Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Jarosz
|
aktualizacja

Bezprecedensowa akcja ubezpieczyciela. Polisy za darmo dla pracowników ochrony zdrowia

58
Podziel się:

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, i wielu innych, mniej widocznych pracowników placówek medycznych – oni w dobie pandemii codziennie narażają swoje życie i zdrowie. Firma Aviva przygotowała dla nich specjalne ubezpieczenie na życie, za które sama opłaca składkę.

Polisy za darmo dla pracowników ochrony zdrowia
Polisy za darmo dla pracowników ochrony zdrowia (Unsplash.com)

Artykuł powstał we współpracy z marką Aviva

Ubezpieczenie obejmie 30-tysięczną grupę pracowników służby medycznej w wieku 18-60 lat. Jest to specjalna akcja Avivy – wyjście naprzeciw tym, którzy codziennie walczą z groźnym przeciwnikiem na pierwszej linii frontu.

Wystarczy się zgłosić online

Składki w całości opłaca ubezpieczyciel. Warunek jest jeden – należy zgłosić się online do Avivy w terminie od 20 kwietnia do 3 maja – aviva.pl/ubezpieczamy-medykow.

– Wiemy, w jakiej sytuacji zawodowej i prywatnej są teraz pracownicy ochrony zdrowia, którzy zajmują się chorymi. To jest moment wyjątkowo trudny zarówno dla nich, jak i dla ich rodzin – codziennie narażają własne życie i zdrowie, aby chronić nasze. Często są odizolowani od swoich najbliższych, aby nie być dla nich zagrożeniem. Chcemy pomóc im tak, jak potrafimy najlepiej – zapewniając im ochronę ubezpieczeniową – mówi Adam Uszpolewicz, prezes Avivy.

Dla lekarzy, laborantów i salowych…

Ubezpieczenie skierowane jest tylko i wyłącznie do pracowników ochrony zdrowia. Lista obejmuje m.in. lekarzy (z wyłączeniem weterynarzy), pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, analityków medycznych, diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów, psychologów, elektroradiologów, techników elektroradiologów i salowe.

Personel medyczny to jedna z najbardziej narażonych grup podczas pandemii koronawirusa. Z danych GIS wynika, że aż 17 proc. zakażonych stanowią pracownicy ochrony zdrowia (dane z 18 kwietnia), a blisko 5 tys. przebywa na kwarantannie.

Dla porównania – we Włoszech, gdzie pandemia przybrała bardzo zły scenariusz, zakażonych jest 9 proc. pracowników ochrony zdrowia.

Do ubezpieczenia "Aviva Medykom" mogą przystąpić osoby, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę w szpitalu, przychodni, gabinecie medycznym lub zespole ratownictwa medycznego znajdujących się na terenie Polski, albo współpracujące bezpośrednio z jedną z tych placówek na podstawie umowy cywilnoprawnej.

Wniosek online i polisa na trzy miesiące

Jak zapewnia ubezpieczyciel – skorzystanie z propozycji jest łatwe.

Wystarczy na stronie aviva.pl/ubezpieczamy-medykow wypełnić krótki formularz, w tym: odpowiedzieć na trzy pytania dotyczące stanu zdrowia oraz wskazać osobę uposażoną, która otrzyma świadczenie w razie najtragiczniejszego scenariusza.

Po objęciu ochroną na wskazany adres e-mail ubezpieczyciel prześle dokumenty uczestnictwa. Do ubezpieczenia można przystąpić przez dwa najbliższe tygodnie, dokładnie między 20 kwietnia a 3 maja włącznie.

Ubezpieczenie na życie trwa trzy miesiące i kończy się 20 lipca tego roku. Pierwszy dzień ochrony dla ubezpieczonego wskazany zostanie w dokumencie przesłanym drogą mailową.

W przypadku śmierci ubezpieczonego spowodowanej wirusem Covid-19 Aviva wypłaci osobie uposażonej kwotę 100 tysięcy złotych. Natomiast w sytuacji, gdy ubezpieczony umrze z innego powodu niż koronawirus, rodzina otrzyma 10 tysięcy zł.

Bezpłatny assistance dla kierowców służby zdrowia

"Aviva Medykom" nie jest jedyną akcją skierowaną do pracowników ochrony zdrowia.

Ci, którzy ubezpieczyli w Avivie swoje samochody, otrzymali dodatkowo najszerszy zakres assistance. W razie awarii – holowanie do warsztatu bez limitu kilometrów na terenie całej Polski oraz samochód zastępczy przez 14 dni, by sprawnie mogli dojechać do pracy i do domu. W razie stłuczki – możliwość skorzystania z priorytetowej likwidacji szkody i wszelkiej pomocy, aby mogli sprawnie wrócić do domu i dojechać do pracy.

Ponadto Aviva współpracuje z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i Polskim Czerwonym Krzyżem.

Na uniwersytecie wolontariusze produkują przyłbice ochronne dla służb medycznych, a ubezpieczyciel sfinansował zakup 10 dodatkowych drukarek 3D, co pozwoliło wielokrotnie zwiększyć liczbę produkowanych przyłbic.

W drugim przypadku ubezpieczyciel pomógł zakupić środki ochrony osobistej dla 5 tys. pielęgniarek PCK, które zajmują się 16 tys. przewlekle chorych seniorów w całej Polsce. Sfinansował także zakup sprzętu wspierającego służby medyczne.

W najbliższym czasie grupa przekaże kolejną darowiznę na wsparcie bezpośredniej pomocy żywnościowej dla osób i rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej w wyniku ekonomicznych skutków epidemii.

Artykuł powstał we współpracy z marką Aviva

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(58)
TOMEK
4 lata temu
wystarczy że pociągasz nosem , czy jesteś przeziębiony i ubezpieczenie się nie należy !! WIELKA ŚCIEMA I ROBIENIE SOBIE REKLAMY NA PANDEMII I ŚMIERCI JEJ OFIAR ODRADZAM !!!!!
Biedrona
4 lata temu
A co z sekretarkami medycznymi my też mamy bezpośredni kontakt z pacjentem a o nas jak zwykle się zapomina gdzie polisa dla nas???
Gość
4 lata temu
Dodajcie tylko, że wystarczy w ankiecie podać, że jest się leczonym z powodu jakiejś przewlekłej choroby i d+pa!Taka osoba nie kwalifikuje się do darmowego ubezpieczenia!Zatem jest to gest marketingowy, pozbawiony większych cech ryzyka, mający pokazać jakie to porządne towarzystwo . Równie dobrze i z takim samym skutkiem mogą dawać darmowe ubezpieczenia od odmrożenia uszu obywatelom Kenii, czy Mozambiku!
pracujący lek...
4 lata temu
Niestety nie dla wszystkich to ubezpieczenie!!! Na początku ankieta dotycząca zdrowia i ZONK. dotyczy tylko w pełni zdrowych!!! A ilu znajdzie się w starzejąćej się "Służbie Zdrowia" całkiem zdrowych - cdałkikem zdrowych "bez paragrafu"? Dla mnie pusty gest reklamowy :(
inspektor rod...
4 lata temu
pewnie konieczność wyrażenia zgody na cele marketingowe w przyszłości. świetna akcja pozyskania danych osobowych
...
Następna strona