Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Agnieszka Jarosz
|
aktualizacja

Bezprecedensowa akcja ubezpieczyciela. Polisy za darmo dla pracowników ochrony zdrowia

58
Podziel się

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, i wielu innych, mniej widocznych pracowników placówek medycznych – oni w dobie pandemii codziennie narażają swoje życie i zdrowie. Firma Aviva przygotowała dla nich specjalne ubezpieczenie na życie, za które sama opłaca składkę.

Polisy za darmo dla pracowników ochrony zdrowia
Polisy za darmo dla pracowników ochrony zdrowia (Unsplash.com)
bDSGwLKd

Artykuł powstał we współpracy z marką Aviva

Ubezpieczenie obejmie 30-tysięczną grupę pracowników służby medycznej w wieku 18-60 lat. Jest to specjalna akcja Avivy – wyjście naprzeciw tym, którzy codziennie walczą z groźnym przeciwnikiem na pierwszej linii frontu.

Wystarczy się zgłosić online

Składki w całości opłaca ubezpieczyciel. Warunek jest jeden – należy zgłosić się online do Avivy w terminie od 20 kwietnia do 3 maja – aviva.pl/ubezpieczamy-medykow.

bDSGwLKf

– Wiemy, w jakiej sytuacji zawodowej i prywatnej są teraz pracownicy ochrony zdrowia, którzy zajmują się chorymi. To jest moment wyjątkowo trudny zarówno dla nich, jak i dla ich rodzin – codziennie narażają własne życie i zdrowie, aby chronić nasze. Często są odizolowani od swoich najbliższych, aby nie być dla nich zagrożeniem. Chcemy pomóc im tak, jak potrafimy najlepiej – zapewniając im ochronę ubezpieczeniową – mówi Adam Uszpolewicz, prezes Avivy.

Dla lekarzy, laborantów i salowych…

Ubezpieczenie skierowane jest tylko i wyłącznie do pracowników ochrony zdrowia. Lista obejmuje m.in. lekarzy (z wyłączeniem weterynarzy), pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, analityków medycznych, diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów, psychologów, elektroradiologów, techników elektroradiologów i salowe.

Personel medyczny to jedna z najbardziej narażonych grup podczas pandemii koronawirusa. Z danych GIS wynika, że aż 17 proc. zakażonych stanowią pracownicy ochrony zdrowia (dane z 18 kwietnia), a blisko 5 tys. przebywa na kwarantannie.

bDSGwLKl

Dla porównania – we Włoszech, gdzie pandemia przybrała bardzo zły scenariusz, zakażonych jest 9 proc. pracowników ochrony zdrowia.

Do ubezpieczenia "Aviva Medykom" mogą przystąpić osoby, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę w szpitalu, przychodni, gabinecie medycznym lub zespole ratownictwa medycznego znajdujących się na terenie Polski, albo współpracujące bezpośrednio z jedną z tych placówek na podstawie umowy cywilnoprawnej.

Wniosek online i polisa na trzy miesiące

Jak zapewnia ubezpieczyciel – skorzystanie z propozycji jest łatwe.

Wystarczy na stronie aviva.pl/ubezpieczamy-medykow wypełnić krótki formularz, w tym: odpowiedzieć na trzy pytania dotyczące stanu zdrowia oraz wskazać osobę uposażoną, która otrzyma świadczenie w razie najtragiczniejszego scenariusza.

bDSGwLKm

Po objęciu ochroną na wskazany adres e-mail ubezpieczyciel prześle dokumenty uczestnictwa. Do ubezpieczenia można przystąpić przez dwa najbliższe tygodnie, dokładnie między 20 kwietnia a 3 maja włącznie.

Ubezpieczenie na życie trwa trzy miesiące i kończy się 20 lipca tego roku. Pierwszy dzień ochrony dla ubezpieczonego wskazany zostanie w dokumencie przesłanym drogą mailową.

W przypadku śmierci ubezpieczonego spowodowanej wirusem Covid-19 Aviva wypłaci osobie uposażonej kwotę 100 tysięcy złotych. Natomiast w sytuacji, gdy ubezpieczony umrze z innego powodu niż koronawirus, rodzina otrzyma 10 tysięcy zł.

Bezpłatny assistance dla kierowców służby zdrowia

"Aviva Medykom" nie jest jedyną akcją skierowaną do pracowników ochrony zdrowia.

bDSGwLKn

Ci, którzy ubezpieczyli w Avivie swoje samochody, otrzymali dodatkowo najszerszy zakres assistance. W razie awarii – holowanie do warsztatu bez limitu kilometrów na terenie całej Polski oraz samochód zastępczy przez 14 dni, by sprawnie mogli dojechać do pracy i do domu. W razie stłuczki – możliwość skorzystania z priorytetowej likwidacji szkody i wszelkiej pomocy, aby mogli sprawnie wrócić do domu i dojechać do pracy.

Ponadto Aviva współpracuje z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i Polskim Czerwonym Krzyżem.

Na uniwersytecie wolontariusze produkują przyłbice ochronne dla służb medycznych, a ubezpieczyciel sfinansował zakup 10 dodatkowych drukarek 3D, co pozwoliło wielokrotnie zwiększyć liczbę produkowanych przyłbic.

bDSGwLKo

W drugim przypadku ubezpieczyciel pomógł zakupić środki ochrony osobistej dla 5 tys. pielęgniarek PCK, które zajmują się 16 tys. przewlekle chorych seniorów w całej Polsce. Sfinansował także zakup sprzętu wspierającego służby medyczne.

W najbliższym czasie grupa przekaże kolejną darowiznę na wsparcie bezpośredniej pomocy żywnościowej dla osób i rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej w wyniku ekonomicznych skutków epidemii.

Artykuł powstał we współpracy z marką Aviva

bDSGwLKG
KOMENTARZE
(58)
Mona
12 miesięcy temu
Uważam, że to pracodawca powinien opłacać tego typu składki. Tym samym będzie zabezpieczony w wypadku odszkodowań. Personel medyczny wcześniej, czy później tego dopilnuje. Jest to pole do popisu dla związków zawodowych, które powinny dbać o interes pracownika, a nie o politykę.
Ciekawe
12 miesięcy temu
Super. A co inni ubezpieczyciele na to?
tinke...rs
12 miesięcy temu
Czytam że taki kopacz piłki Ozil zarabia 1500000 tyś miesięcznie w Angli i nie gra z powodu wirusa a lekarze którzy ryzykują życie grosze co do niego to jest chore..
bDSGwLKH
Ja
12 miesięcy temu
Wolałabym dostać podwyżkę zbliżona do rosnących cen towarów, szybsza emeryturę /po 50-tce/mnie już bolą wszystkiej stawy drżą ręce, dlaczego nie ma chorób zawodowych jak u nauczycieli, byłam głupia ze wybrałam ten zawód jest coraz gorzej
Miku
12 miesięcy temu
Tak, ale to tylko dla super zdrowych ludzi. Każdy z chorobami przewlekłymi jest dyskwalifikowany. A tych wśród medyków wielu...
...
Następna strona