Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Assistance to więcej niż pomoc drogowa

0
Podziel się:

Zarówno w ruchu ulicznym, jak i w dalszej podróży samochodem może przydarzyć się wiele nieprzewidzianych zdarzeń

Assistance to więcej niż pomoc drogowa
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Zarówno w ruchu ulicznym, jak i w dalszej podróży samochodem może przydarzyć się wiele nieprzewidzianych zdarzeń, innych niż stłuczka, kolizja czy wypadek, ale jednak kłopotliwych. Bywa bowiem, że potrzebna jest pomoc techniczna. Wiedząc o tym, kierowcy coraz częściej sięgają po ubezpieczenia komunikacyjne assistance.

W ich rosnącej popularności nie ma nic niezwykłego. Są one bardzo cennym wsparciem w trudnych do przewidzenia sytuacjach.

Większość kierowców utożsamia je z możliwością zamówienia holownika w przypadku, kiedy auto niespodziewanie odmówi na drodze posłuszeństwa. To oczywiście słuszne skojarzenie. Kierowcy bardzo sobie cenią możliwość skorzystania z odholowania samochodu do warsztatu przez autoryzowaną pomoc. Powierzenie auta przypadkowym, krążącym po naszych drogach holownikom, może przysporzyć bowiem więcej kłopotu i nerwów, niż korzyści i udogodnień.

Ale pomoc dostępna w ramach ubezpieczenia assistance to bardzo szeroka paleta usług. Najważniejszą z nich jest możliwość naprawy drobniejszych usterek na miejscu. Bywa bowiem, że wcale nie trzeba auta odholowywać do warsztatu. Fachowcy pomocy drogowej mogą sobie poradzić z niedużymi uszkodzeniami lub wymianą prostych części już na miejscu.

Bardzo ważne jest to, że po wykupieniu obsługi assistance zarówno w kraju, jak i za granicą, z takiej samej pomocy możemy skorzystać na terenie innych państw, jak choćby w Unii Europejskiej, w których przebywamy.

To jednak nie wszystko. Mało kto zdaje sobie sprawę, że w ramach takiej polisy możemy skorzystać z pomocy na wypadek, gdy niepostrzeżenie skończy nam się paliwo w baku, zatrzaśniemy kluczyki w aucie czy rozładuje nam się akumulator. W ramach assistance ubezpieczyciele udostępniają specjalne infolinie, pod którymi można także zasięgnąć wielu przydatnych informacji, jak choćby na temat alternatywnej trasy, najbliższej stacji paliw, natężenia ruchu, korków, najbliższych warsztatów.

Jeśli do uszkodzenia samochodu doszło późną nocą, w ramach assistance możemy poprosić o zorganizowanie noclegu. Natomiast za granicą, może nam być potrzebny tłumacz, którego także możemy zamówić dzięki tej polisie.

Korzystanie z assistance jest bardzo wygodne. W przypadku, gdy spotka nas na drodze któraś ze wspomnianych wyżej przykrości, wystarczy zadzwonić na wskazaną przez ubezpieczyciela infolinię i dokonać zgłoszenia. Do udzielenia nam pomocy zostanie oddelegowana ekipa odpowiednio przeszkolona i wyposażona w niezbędny sprzęt.

Łukasz Kuryłowicz
Kierownik ds. Produktów Komunikacyjnych
Proama

Czytaj więcej w Money.pl
Prowadzący pod wpływem alkoholu płacą odszkodowania... Zgodnie z danymi Komendy Głównej Policji, co najmniej 4,5 tys. kierowców w okresie długiego weekendu majowego siadło za kierownicę pod wpływem alkoholu.
Polisa od potwora z Loch Ness Szkocka firma oferująca przejażdżki stateczkiem po malowniczym jeziorze wykupiła polisę na milion funtów.
Ergo Hestia o ubezpieczeniach AC Z badania przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie Ergo Hestii wynika, że jedynie 27 proc. właścicieli samochodów decyduje się na ubezpieczenie autocasco.
porady
ubezpieczenia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)