Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja
Artykuł sponsorowany przez mubi.pl

Jak szybko i wygodnie kupić ubezpieczenie turystyczne?

Podziel się:

Organizatorzy wyjazdów turystycznych mają obowiązek zapewnić swoim klientom ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW. Planując wycieczkę zagraniczną we własnym zakresie, nie musimy się ubezpieczać, ale jest to zdecydowanie zalecane, a brak ochrony w razie wypadku lub choroby może skończyć się poważnymi problemami finansowymi. Podpowiadamy więc, jak i gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne!

Jak szybko i wygodnie kupić ubezpieczenie turystyczne?
(materiały partnera)

Wprawdzie większość Polaków spędza urlop w kraju, ale coraz więcej z nas wybiera się na wakacje za granicę. Podczas takiej podróży należy zadbać o swoje bezpieczeństwo, czego ważnym aspektem jest ubezpieczenie się – praktyczne informacje na ten temat znajdziesz na https://mubi.pl/ubezpieczenie-turystyczne/

Ubezpieczenie na każdą podróż

Za granicę wyjeżdżamy w różnych celach. Część z nas pragnie wyłącznie wypocząć na plaży i zapomnieć o codziennych problemach. Dla innych głównym powodem podróży jest zwiedzanie. Chcą zobaczyć jak najwięcej atrakcji turystycznych. Kolejna grupa turystów to osoby aktywne, dla których wyjazd wiąże się z uprawianiem sportu – to narciarze, miłośnicy żeglarstwa czy nurkowania.

Bez względu, z jakiego powodu wybieramy się za granicę, powinniśmy na taki wyjazd się ubezpieczyć. Dlaczego jest to tak ważne? Jakie ochrony zawiera ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne to pakiet ubezpieczeń, którego podstawę stanowi ubezpieczenie kosztów leczenia oraz powiązane z nim assistance. Dodatkowo w pakiecie może znaleźć się NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, OC w życiu prywatnym oraz ubezpieczenie bagażu czy sprzętu sportowego – wylicza Tomasz Sowa redaktor w mubi.pl.

Ubezpieczenie turystyczne można kupić nie tylko na jednego podróżnego, ale dla grupy znajomych czy dla wszystkich członków rodziny. 

Zalety kalkulatora ubezpieczeń

W dobie internetu ubezpieczenie turystyczne możemy kupić w dowolnej chwili, nawet w środku nocy. Wystarczy, że wejdziemy na stronę kalkulatora ubezpieczeń. Jakie zalety ma to narzędzie?

 • Oszczędność czasu – wypełnienie prostego formularza zajmie chwilę, a po 2 minutach otrzymamy oferty ubezpieczeń turystycznych.
 • Elastyczność – ubezpieczyć się możemy z dowolnego miejsca na świecie nawet po wyjeździe za granicę, choć wtedy musimy pamiętać, że część ubezpieczycieli stosuje karencję, więc ochrona zadziała nie od razu, ale po kilku godzinach lub dniach.
 • Szeroka oferta – w jednym miejscu otrzymamy wiele ofert od różnych ubezpieczycieli, które różnią się zakresem ochrony, więc nie musimy wchodzić na wiele stron, lecz wszystko znajdziemy w jednym miejscu na stronie kalkulatora ubezpieczeń.
 • Wygodny wybór – propozycje ubezpieczeń możemy spokojnie przejrzeć, zapoznać się z warunkami ochrony, zajrzeć do OWU.
 • Oszczędność pieniędzy – wybór zależy od nas, a dzięki porównywarce ubezpieczeń możemy wybrać opcję dopasowaną do celów wyjazdu i naszych oczekiwań.
 • Ubezpieczenie wszystkich podróżnych – jedno wypełnienie formularza wystarczy, by ubezpieczyć większą liczbę osób.

Pamiętajmy, że ubezpieczenie turystyczne zacznie obowiązywać od dnia wskazanego w polisie pod warunkiem, że opłacimy składkę!

Prosty formularz

We wcześniejszej części artykułu wspomnieliśmy o formularzu, który należy wypełnić w porównywarce ubezpieczeń, by otrzymać oferty ubezpieczeń turystycznych. Na jakie pytania trzeba w nim odpowiedzieć?

 • Miejsce wyjazdu – wskazujemy kraj lub kraje, które zamierzamy odwiedzić.
 • Okres ubezpieczenia – podajemy datę startu i zakończenia podróży.
 • Liczbę podróżnych – w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi możemy wskazać od 1 do 10 osób, a następnie podajemy ich datę urodzenia (możemy także rozszerzyć ochronę o choroby przewlekłe).
 • Aktualne miejsce pobytu – czy jesteśmy teraz w Polsce, czy już za granicą, co może wiązać się z karencją.
 • Cel podróży – możemy wskazać ich kilka, dzięki czemu otrzymamy oferty ubezpieczeń dostosowane do planowanych aktywności (np. jazdy na nartach, nurkowania czy wyczynowego uprawiania sportów).

Wypełnienie formularza jest proste i intuicyjnie. Nie powinno zająć więcej niż minutę lub dwie. Jak widać, podajemy zdecydowanie mniej informacji, niż gdy naszym celem jest zakup ubezpieczenia auta

Dopasowany wybór

Ubezpieczenie turystyczne to pakiet ubezpieczeń. Zawsze zawiera ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance, ale możemy je rozszerzyć do własnych potrzeb o NNW, OC w życiu prywatnym czy ubezpieczenie bagażu. Ważne jest także zwrócenie uwagi na sumy ubezpieczeń, które wskazują, jak wysokie wsparcie ubezpieczyciela możemy otrzymać.

Niezmiernie ważną kwestią jest wskazanie celu wyjazdu, ponieważ pozwala ono na odpowiednie rozszerzenie ochrony o wskazaną aktywność – największe znaczenie ma przy planowanym uprawianiu sportów. Jeśli nie będziemy mieli odpowiedniego rozszerzenia, to może okazać się, że ubezpieczenie nie zadziała i nie otrzymamy wsparcia ubezpieczyciela w razie wypadku. 

Artykuł sponsorowany przez mubi.pl

ubezpieczenia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl