Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Karolina Wysota
Karolina Wysota
|

Sąd zdecydował ws.znanej kancelarii odszkodowawczej. Jest dobra wiadomość

5
Podziel się:

Kancelaria odszkodowawcza EuCO, która wpadła w tarapaty finansowe, właśnie dostała zielone światło dla planu naprawczego. To dobra wiadomość dla wierzycieli, klientów i pracowników.

Sąd zdecydował ws.znanej kancelarii odszkodowawczej. Jest dobra wiadomość
Europejskie Centrum Odszkodowań (EuCO) wywodzi się z Legnicy na Dolnym Śląsku. Spółka prowadzi działalność zarówno w Polsce, jak i za granicą (East News, LUKASZ GRUDNIEWSKI)

Europejskie Centrum Odszkodowań (EuCO) to jedna z największych kancelarii odszkodowawczych w Polsce, która pomaga poszkodowanym głównie w wypadkach komunikacyjnych uzyskać odszkodowanie od ubezpieczyciela. Spółka straciła płynność finansową i przestała terminowo płacić należności m.in. klientom.

Sąd daje zielone światło EuCO

W połowie października tego roku firma złożyła w legnickim sądzie wniosek o postępowanie restrukturyzacyjne (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ). Jak dowiedział się money.pl, Sąd Rejonowy w Legnicy zgodził się na postępowanie restrukturyzacyjne i pozytywnie ocenił wstępny plan naprawczy spółki, który ma wyprowadzić ją na prostą. To dobra wiadomość dla klientów, wierzycieli i pracowników EuCO.

Prawo restrukturyzacyjne przewiduje wprowadzenie do spółki tzw. zarządcy restrukturyzacyjnego, którego zadaniem jest nadzorowanie i kontrolowanie działań dłużnika, sporządzenie docelowego planu restrukturyzacyjnego, wsparcie w realizacji środków restrukturyzacyjnych oraz aktywne uczestnictwo w procesach negocjacyjnych wewnątrzzakładowych i z wierzycielami. Rolę zarządcy pełnić będzie kancelaria Kubiczek Michalak Sokół.

- Jako zarządca w postępowaniu sanacyjnym EuCO dostrzegamy od pierwszego momentu wyznaczenia nas przez sąd nie tylko bardzo wysoką determinację kadry zarządzającej i pracowników spółki, ale także jej realny potencjał restrukturyzacyjny. To niewątpliwie dobrze wróży na przyszłość, przy czym ostateczny kierunek restrukturyzacji zostanie wypracowany w najbliższych tygodniach - mówi Bartosz Sokół, prezes kancelarii Kubiczek Michalak Sokół.

Sytuacja EuCO pod kontrolą

Jak informuje biuro prasowe EuCO, sytuacja spółki jest stabilna, a podejmowane działania już przynoszą pozytywne skutki. Tylko w październiku firma wypłaciła swoim klientom 0,5 mln zł. Ponadto wprowadziła w modelu biznesowym istotną zmianę - tzw. procedurę split payment. Polega to na tym, że wywalczone od towarzystw ubezpieczeniowych na rzecz poszkodowanych środki są wypłacane bezpośrednio na ich konta. Do EuCO trafia tylko ustalona w umowie prowizja. Przed tą zmianą pieniądze dla poszkodowanych przechodziły przez rachunek pośrednika, czyli kancelarii odszkodowawczej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wysokie kary za brak ubezpieczenia. "Nie opłaca się jeździć bez OC"

Obecnie grupa EuCO prowadzi wobec towarzystw ubezpieczeniowych sprawy klientów na łączną, przewidywaną kwotę odszkodowań bliską 250 mln zł. W momencie ich zakończenia łączna prowizja dla EuCO wyniesie około 50 mln zł.

- Zarządca zainteresowany jest nie tylko wsparciem spółki i stworzeniem jej przestrzeni do efektywnej restrukturyzacji, ale także zabezpieczeniem interesów wierzycielskich. Pamiętamy przy tym, że część zobowiązań spółki ma charakter szczególny. Będziemy analizować sytuację spółki i szukać takich rozwiązań, które będą najkorzystniejsze właśnie dla wierzycieli - deklaruje mec. Bartosz Sokół.

Karolina Wysota, dziennikarka money.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
ubezpieczenia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Gambler
2 lata temu
A widzieliście jak Euco zyskuje na GPW? Wiadomo jeszcze trochę przed nimi do tego co było ale o 100% wzrośli. Warto teraz kupić
TinTin
2 lata temu
Bummmm. Ale paradoks. Ci którzy restrukturyzują tą spółkę odszkodowawczą spełniają wymagania i posiadają specjalne uprawnienia doradcy restrukturyzacyjnego , potwierdzone egzaminem państwowym. Restrukturyzowana spółka odszkodowawcza, podająca się za profesjonalnego doradcę odszkodowawczego, nie musi posiadać żadnych państwowych uprawnień, ani spełniać wymogów
Kondziu
2 lata temu
Klienci wycofają sprawy z nieodebranych jeszcze odszkodowań i nie będzie planowanej prowizji na spłatę obecnych klientów i innych wierzycieli. Nikt nie ryzykuje swoim przyszłym odszkodowaniem na rzecz spłaty obecnych klientów i innych wierzycieli. Będzie nowa afera finansowa
Karol
2 lata temu
Tych przyszłych wpływów, z których chcą spłacić obecne zaległości, tyle nie będzie. Bo ludzie którym firmy ubezpieczeniowe jeszcze nie wypłaciły pieniędzy, cofną EuCO zlecenia do odbioru tych pieniędzy w obawie przed utratą tych pieniędzy... Co za interes żeby obecnych klientów spłacać z przyszłych pieniędzy, a nie ich pieniędzy
ufff
2 lata temu
uff to agenci odetchną z ulga, prowizje zobaczą ... czy może już nie zobaczą