Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Autocasco w górę. Jesienią

0
Podziel się:

Z danych KNF wynika, że maleją zyski towarzystw z polis AC. Kierowców czekają podwyżki.

Autocasco w górę. Jesienią
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bEDhqMUR

Po pięciu latach spadków cen jesienią za autocasco najprawdopodobniej zapłacimy więcej. Z ostatnich danych Komisji Nadzoru Finansowego wynika, że firmy ubezpieczeniowe - oprócz PZU - coraz mniej zarabiają na polisach autocasco.

Spada suma zbieranych przez nie składek, szybko rośnie zaś wysokość wypłacanych odszkodowań. Polisy te przynoszą towarzystwom majątkowym ponad jedną piątą przychodów.

Jak pisze Rzeczpospolita, jeśli firmy na tych ubezpieczeniach przestaną zarabiać będą musiały pokryć straty z kapitałów własnych. To oznacza, że walka o rynek niższymi stawkami dobiega końca, a spadek cen musi się zatrzymać.

bEDhqMUT

Jeszcze w 2004 roku za polisę AC Polacy płacili średnio 1011 złotych rocznie, a w pierwszym kwartale 2009 roku już tylko 788 złotych.

Średnia cena AC może wzrosnąć nawet o 5-10 proc. - mówi gazecie prezes jednej z większych firm ubezpieczeniowych. Podwyżki mogą nie dotknąć wszystkich kierowców, bo ubezpieczyciele wezmą na celownik przede wszystkim osoby powodujące najwięcej wypadków, czyli te z najkrótszym stażem za kółkiem. Dotkną za to najprawdopodobniej właścicieli tańszych pojazdów.

Raport Money.pl
*OC zmorą kierowców * Blisko dwie trzecie skarg wpływających do Rzecznika Ubezpieczonych dotyczy ubezpieczeń komunikacyjnych. Money.pl sprawdził, do którego towarzystwa klienci mają najwięcej uzasadnionych pretensji. Czytaj w Money.pl
bEDhqMUZ
bEDhqMVu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)