Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Belgowie nie rezygnują ze sprzedaży TUiR Warta

0
Podziel się:

Belgijska grupa KBC wydłużyła do 23 stycznia termin składania ofert na kupno ubezpieczyciela TUiR Warta.

Belgowie nie rezygnują ze sprzedaży TUiR Warta
(Eric Caballero/CC/Flickr)
bEDbhZFN

Belgijska grupa KBC wydłużyła do 23 stycznia termin składania ofert na kupno ubezpieczyciela TUiR Warta, dowiedziała się _ Rzeczpospolita _.

_ Oczekiwania Belgów odnośnie do ceny są znacznie wyższe niż kwoty składane w ofertach kupna. Rozbieżności są tak znaczące, że należy brać pod uwagę scenariusz, iż do transakcji w ogóle teraz nie dojdzie _ - powiedziała gazecie osoba znająca kulisy sprawy.

_ Rz _ przypomina, że KBC pozbywa się swoich polskich spółek - oprócz Warty na sprzedaż jest też wystawiony Kredyt Bank - ponieważ musi spłacić 7 mld euro rządowej pomocy, jaką grupa otrzymała w kryzysie. W pierwszej fazie procesu sprzedaży zainteresowani przejęciem Warty musieli złożyć oferty 700 - 800 mln euro, by w ogóle znaleźć się na krótkiej liście potencjalnych kupców. Ostatecznie kwoty powinny być jednak o co najmniej 100 mln euro niższe.

bEDbhZFP

Wśród negocjujących są Vienna Insurance Group (właściciel m.in. InterRisku i Compensy), grupa Zurich oraz Generali. Jednak jeśli ich oferty będą według Belgów zbyt niskie, teoretycznie KBC może się porozumieć z rządem i wynegocjować dłuższy termin spłaty zobowiązań.

W osobnym procesie sprzedawany jest Kredyt Bank, w którym Belgowie mają 80 proc. akcji. Od dłuższego czasu wyłączne negocjacje prowadzone są z Santanderem, wciąż nie ma jednak porozumienia.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEDbhZGq
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)