Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Eureko zwiększa udziały w PZU

0
Podziel się:

Holenderski koncern Eureko zawarł porozumienie z Manchester Securities Corporation, na mocy którego nabędzie 4,33 proc. akcji PZU SA. Po finalizacji transakcji, oczekiwanej w ciągu trzech miesięcy, udział Holendrów w PZU wzrośnie do 36,1proc. / ISB /

*Holenderski koncern Eureko zawarł porozumienie z Manchester Securities Corporation, na mocy którego nabędzie 4,33 proc. akcji PZU SA. Po finalizacji transakcji, oczekiwanej w ciągu trzech miesięcy, udział Holendrów w PZU wzrośnie do 36,1proc. *

„Eureko zakończyło już zakup pierwszej transzy 1,2%, zwiększając swój udział do 33% minus jedna akcja. Eureko złoży obecnie zawiadomienie do polskiej Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych (KNUiFE) w celu przekroczenia progu 33% i uzyskania możliwości wykonywania do 50% głosów na walnym zgromadzeniu PZU” – podano w komunikacie.

Eureko oczekuje, że uzyska zgodę i sfinalizuje transakcję w ciągu trzech miesięcy. Wówcza udział holenderskiej spółki w PZU wyniesie 36,1%.

„Zrobiliśmy ten krok ze względu na nasze niezmniejszające się zaangażowanie w PZU w Polsce, jak również mając silne przekonanie, że spór pomiędzy Eureko a państwem polskim zostanie rozwiązany” – powiedział wiceprezes Eureko Ernst Jansen, cytowany w komunikacie.

Holenderski koncern od dawna domaga się realizacji aneksu do umowy prywatyzacyjnej z 2001 roku, który daje mu prawo zakupu dodatkowych 21% akcji PZU po wprowadzeniu ubezpieczyciela na giełdę. Trybunał arbitrażowy wydał już częściowy wyrok, niekorzystny dla Polski, od którego Skarb Państwa się odwołał.

ubezpieczenia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)