Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Firmy ubezpieczeniowe mają sposób na nielojalnych pracowników

0
Podziel się:

Instytucje finansowe żądają zwrotu prowizji od współpracowników, jeśli klienci zrezygnują z umowy. Każą im oddawać pieniądze, nawet gdy już ich nie zatrudniają.

Firmy ubezpieczeniowe mają sposób na nielojalnych pracowników
(hesa2 - Fotolia.com)

Instytucje finansowe żądają zwrotu prowizji od współpracowników, jeśli klienci zrezygnują z umowy. Każą im oddawać pieniądze, nawet gdy już ich nie zatrudniają - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Gazeta pisze, że firmy działające w branży finansowej i ubezpieczeniowej znalazły sposób na nielojalnych współpracowników, którzy po zdobyciu klienta przestają się nim interesować. By płacić agentom tylko za przyciągnięcie stałych klientów, stosują klauzule przewidujące obowiązek zwrotu prowizji w razie rozwiązania umowy przez nabywcę ich produktów.

_ Dziennik Gazeta Prawna _ zapytał prawników, co sądzą o takich praktykach. _ - Wiele zależy od szczegółowej treści umów agencyjnych, ale także tych zawartych z klientami, jednak przepisy wprost przewidują obowiązek zwrotu tylko wtedy, gdy już na początku wiadomo, że klient nie wywiąże się z umowy, a zleceniodawcy nie można przypisać odpowiedzialności za jego odejście _ - zaznacza adwokat Karolina Schiffter z Kancelarii Raczkowski i Wspólnicy.

W jej ocenie wątpliwości budzi żądanie zwrotu całości prowizji, gdy umowa z klientem obowiązuje już przez pewien czas i bank osiągnął z tego tytułu korzyści.

Czytaj więcej w Money.pl
Ministerstwo Finansów bierze się za parabanki Przepisy, mające chronić klientów przed lichwiarskimi praktykami stosowanymi przez te instytucje, mają być gotowe do końca roku.
Instytucje finansowe opanowują miasta Instytucje finansowe chcą mieć lokalizacje w najatrakcyjniejszych miejscach.
ubezpieczenia
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)