Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Firmy ubezpieczeniowe negocjują z Lepperem

0
Podziel się:

Firmy ubezpieczeniowe chcą dużych dotacji budżetu do rolniczych ubezpieczeń upraw i hodowli. Rozmawiają o tym z ministerstwem rolnictwa.

Firmy ubezpieczeniowe chcą dużych dotacji budżetu do rolniczych ubezpieczeń upraw i hodowli. Rozmawiają o tym z ministerstwem rolnictwa.

Rozmowy nabrały tempa po klęsce tegorocznej suszy. Stawka ubezpieczeniowa ma wynieść do 8 % wartości ubezpieczanej uprawy lub hodowli. W zamian za to firmy mają także ubezpieczać od suszy, czego nie robiły dotąd.

Firmy chcą także mieć możliwość zmiany stawki w zależności od ryzyka poszczególnych ubezpieczeń, udziału państwa w tych ubezpieczenich przez dopłatę do składki i gwarancji dotowania wypłat ubezpieczeń.

Ubezpieczyciele domagają się też by państwo stworzyło katalog cen płodów rolnych - miałby on być podstawą do wyceny ubezpieczanych upraw. Wicepremier Andrzej Lepper zapowiada, że zespół opracowujący projekt zmian prawnych w tej dziedzinie powinien zakończyć wkrótce prace. Zapewnia, że system nie będzie obowiązkowy.

Przy tak dużym udziale państwa powstaje pytanie, czy nie taniej przeznaczyć pieniądze na systemy nawadniające i pomoc socjalną na wypadek klęsk żywiołowych. Zdaniem firm ubezpieczeniowych, system z ich udziałem ma być bardziej skuteczny.

ubezpieczenia
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)