Notowania

decyzje uokik
20.01.2011 08:53

Generali naciągał klientów. Jest kara

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów chce od firmy 600 tysięcy złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Robbie Howell/CC/Flicr)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na firmę ubezpieczeniową Generali karę w wysokości ponad 600 tysięcy złotych. Ubezpieczyciel został ukarany za naruszanie interesów konsumentów, którzy wykupili w firmie ubezpieczenie autocasco.

Agnieszka Majchrzak z biura prasowego Urzędu tłumaczy, że na usługach Generali tracili ci klienci, którzy decydowali się na wycenę szkody przez ekspertów tej firmy.

- _ Generali tym konsumentom, którzy decydowali się na wycenę danej naprawy wypłacało odszkodowanie pomniejszone o podatek VAT. W związku z tym wielu konsumentów dostawało kwotę pomniejszoną o tyle, że nie wystarczała na naprawy _ - mówi Majchrzak.

POSŁUCHAJ AGNIESZKI MAJCHRZAK:

Lepiej finansowo wychodziły te osoby, które zwracały się do firmy o zwrot kosztów na podstawie faktur dokonanej już naprawy. Ci klienci otrzymywali odszkodowanie zawierające podatek VAT.

Zgodnie z prawem na przedsiębiorcę, który narusza interesy konsumentów, UOKiK może nałożyć karę w wysokości do 10 procent ubiegłorocznego przychodu firmy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t124568.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/ponad;11;7;mln;zl;kary;dla;polkomtela,158,0,741790.html) Ponad 11,7 mln zł kary dla Polkomtela Za utrudnianie wypowiedzenia umowy i wprowadzające w błąd reklamy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t25102.jpg ) ] (http://www.money.pl/ubezpieczenia/wiadomosci/artykul/pzu;ma;zaplacic;4;miliony;kary;za;definicje;zawalu,72,0,740936.html) PZU ma zapłacić 4 miliony kary. Za definicję zawału Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta uznał, że klienci mogli być wprowadzani w błąd.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t125093.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/uokik;ukarala;firme;kurierska,39,0,737319.html) UOKiK ukarała firmę kurierską TNT Express Worldwide ma zapłacić ponad 380 tys. za utrudnianie reklamacji.
Tagi: decyzje uokik, generali, kara, uokik, ubezpieczyciel, kraj, wiadomości, wiadmomości, porady, gospodarka, ubezpieczenia
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz