Notowania

ubezpieczenia oc
14.02.2011 07:05

Kierowca łatwiej zmieni ubezpieczyciela

Ministerstwo ma rozwiązanie na tzw. pułapkę podwójnego OC.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Nie będzie też musiał wozić oryginalnej polisy. Za brak ważnego OC zapłaci jednak o ponad 800 złotych więcej.

Ministerstwo Finansów ma rozwiązanie na tzw. _ pułapkę podwójnego OC. _ Wpadają w nią kierowcy, którzy chcąc zmienić ubezpieczyciela nie zdążą w terminie wypowiedzieć starej polisy i wykupią nową w innym zakładzie.

- Obecne _ przepisy nie przewidują w sytuacji podwójnego ubezpieczenia możliwości rozwiązania umowy z którymkolwiek z nich _ – wyjaśnia na swojej stronie Rzecznik Ubezpieczonych.

Resort chce zmienić ustawę _ o ubezpieczeniach obowiązkowych _ tak, by kierowca mógł zerwać umowę z wybranym ubezpieczycielem i nie płacił tym samym podwójnych składek.

Zapowiedziano również zwiększenie kar dla osób, które nie wykupią polisy OC. Teraz za jeżdżenie bez ubezpieczenia samochodem osobowym można zapłacić maksymalnie około 1950 złotych. Po zmianach najwyższa kara wzrośnie o ponad 800 złotych – do 2772 złotych.

Ministerstwo zapowiada także, że potwierdzeniem posiadania polisy będzie mogło być nie tylko jej oryginał lub dowód opłacenia składki, lecz także wydrukowana na domowej drukarce kopia dokumentu.

Projekt przekazano do rozpatrzenia przez Radę Ministrów. Nowe przepisy mogą wejść w życie jeszcze w tym roku.

Tagi: ubezpieczenia oc, polisa, kraj, wiadomości, porady, gospodarka, ubezpieczenia
Źródło:
e-prawnik.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz