Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koniec różnych cen OC dla mężczyzn i kobiet

0
Podziel się:

Trybunał Sprawiedliwości chce skończyć z różnicowaniem cen za polisy dla kobiet i mężczyzn.

Koniec różnych cen OC dla mężczyzn i kobiet
(Mikdam/Dreamstime)

Decyzja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, którego siedziba znajduje się w Luksemburgu, będzie obowiązywać od grudnia przyszłego roku.

Trybunał Sprawiedliwości miał się wypowiedzieć na temat wniosku belgijskiego stowarzyszenia konsumentów, a także dwojga obywateli Belgii, o unieważnienie ustawy zezwalającej na różnicowanie cen ubezpieczeń drogowych.

W niektórych krajach Unii ubezpieczenia dla kobiet są bowiem niekiedy znacznie tańsze niż dla mężczyzn. Kompanie ubezpieczeniowe powołują się przy tym na statystyki, według których panie prowadzą znacznie ostrożniej i powodują tym samym mniej wypadków.

Trybunał przypomniał w wydanym na ten temat orzeczeniu, że różnicowanie cen jest sprzeczne z Unijną zasadą niedyskryminacji w zależności od płci. W Unii już istnieje, od grudnia 2007 roku, dyrektywa znosząca takie różnicowanie cen, jednakże państwa członkowskie miały prawo w uzasadnionych wypadkach nie stosować w pełni tego zalecenia.

Najnowsze orzeczenie Trybunału nakazuje, by te odstępstwa od dyrektywy zostały zniesione najpóźniej 21 grudnia 2012 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/167/t125351.jpg ) ] (http://www.money.pl/ubezpieczenia/wiadomosci/artykul/kierowca;latwiej;zmieni;ubezpieczyciela,106,0,770154.html) Kierowca łatwiej zmieni ubezpieczyciela Ministerstwo ma rozwiązanie na tzw. pułapkę podwójnego OC.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t77994.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/polacy;skarza;sie;na;banki;i;ubezpieczalnie,37,0,784933.html) Polacy skarżą się na banki i ubezpieczalnie W 2010 roku Urząd Komisji Nadzoru Finansowego przyjął w sumie 8642 skargi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t97958.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/publikacje/artykul/ubezpieczenie;oc;i;ac;jak;wybrac;polise,204,0,701132.html) Ubezpieczenie OC i AC. Jak wybrać polisę? W przypadku OC liczy się tylko cena. Wybór autocasco jest już znacznie bardziej złożony.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)