Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kryzys pomoże w sporze o PZU

0
Podziel się:

Skarb Państwa liczy, że gorsze wyniki Eureko, zmuszą grupę finansową do ustępstw.

Kryzys pomoże w sporze o PZU
(PAP/Paweł Kula)

Skarb Państwa liczy, że pogarszające się wyniki Eureko, zmuszą tę grupę finansową do ustępstw w sporze o kontrolę nad PZU. W pierwszym półroczu tego roku holenderska grupa zarobiła 124 miliony euro w porównaniu z ponad ponad 500 milionami w tym samym okresie ubiegłego roku.

Osoba z kierownictwa resortu skarbu poinformowała _ Rzeczpospolitą _, że Eureko przystało już na propozycję przyjęcia zapłaty za rezygnację z obiecanych przed laty dodatkowych akcji, jednak podczas kolejnych rozmów zażądało znacznie większej sumy.

Prezes Eureko Polska Michał Nastula nie komentuje tych informacji podkreśla, że nic nie wskazuje, aby w najbliższym czasie miało dojść do nowych negocjacji._ _

_ Rzeczpospolita _ przypomina, że Eureko mające 33 procent udziałów w kapitale PZU walczy o przejęcie kontroli nad polską spółką od siedmiu lat. Przed dwoma laty Polska przegrała z Eureko przed międzynarodowym arbitrażem.Teraz toczy się druga część postępowania., w której arbitrzy mają orzec o wysokości odszkodowania. Inwestor domaga się ponad 35 miliardów złotych.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)