Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosną zyski KUKE

0
Podziel się:

Zysk netto Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych wzrósł na koniec września 2004 r. do 12,36 mln zł z 5,39 mln zł rok temu - poinformowała w czwartek KUKE.

"Na dobry wynik finansowy miały wpływ przede wszystkim niższe od zeszłorocznych koszty" - podała Korporacja.

Wartość składek zebranych przez KUKE po trzech kwartałach 2004 r. wzrosła w porównaniu do tego samego okresu rok temu o 14 proc., do 63,95 mln zł.

Z działalności prowadzonej na rachunek Skarbu Państwa pochodziło 41,41 mln zł składki, a z działalności komercyjnej 22,54 mln zł.

"Spadek składki przypisanej z działalności komercyjnej wynika z obniżenia wysokości średniej stawki za ubezpieczenie. Jest to związane z przeprowadzoną w I półroczu weryfikacją stawek taryfowych" - poinformowała KUKE.

Według KUKE utrzymuje się wzrostowa tendencja w zakresie ubezpieczanych przez KUKE obrotów, których wartość po trzech kwartałach tego roku wyniosła 2,27 mld USD i była o 16 proc. większa niż w analogicznym okresie rok temu.

"Zgodnie z wymogami rachunkowości zakładów ubezpieczeń, na koniec roku Korporacja utworzy rezerwę na wyrównanie szkodowości w grupie XIV (ubezpieczenia finansowe) w wysokości 75 proc. dodatniego wyniku technicznego, co spowoduje istotne obniżenie wyniku netto na koniec roku" - podała Korporacja.

Według szacunków KUKE, na koniec roku zysk netto powinien być jednak wyższy niż zaplanowane wcześniej 1,4 mln zł.

Według KUKE, wartość ubezpieczonego obrotu eksportowego, w stosunku do wartości eksportu Polski, wynosi 3,5 proc. Biorąc zaś pod uwagę wartość kontraktów eksportowych, które doszły do realizacji dzięki ubezpieczonym obrotom i wystawionym przez KUKE gwarancjom ubezpieczeniowym, wskaźnik ten wynosi 4,5 proc.

ubezpieczenia
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)