Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd zlikwiduje podwójne OC

0
Podziel się

Kierowcy, którzy zmieniali ubezpieczyciela i nie wypowiedzieli polisy OC będą mogli szybciej rozwiązać starą umowę.

Rząd zlikwiduje podwójne OC
(PAP/Radek Pietruszka)
bDyXDBmd

*Kierowcy, którzy zmieniali ubezpieczyciela i zapomnieli wypowiedzieć polisę OC w firmie, z usług której wcześniej korzystali, jeszcze w tym roku powinni mieć możliwość rozwiązania umowy. *

Jak dowiedziała się "Gazeta Prawna", nad zmianami przepisów pracuje Ministerstwo Finansów kierowane przez Jacka Rostowskiego.

"Gazeta Prawna" przypomina: Obecne przepisy stanowią, że jeżeli posiadacz pojazdu zawarł umowę ubezpieczeniową na 12 miesięcy, opłacił składkę w całości i nie powiadomił na piśmie ubezpieczyciela o wypowiedzeniu umowy nie później niż dzień przed upływem tego okresu, uważa się, że została zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy.

bDyXDBmf

Komentator gazety jednak zaznacza, że w teorii na podstawie ogólnych zasad prawa cywilnego mógłby odstąpić od umowy wcześniej. Tyle tylko, że wymagałoby to zgody obydwu stron, a więc również firmy ubezpieczeniowej, która niechętnie rezygnuje z pieniędzy klienta i bardzo rzadko jest gotowa pójść mu na rękę.

"Jeszcze w tym roku rynek powinien w końcu działać na zdrowych zasadach. (...) Nadmierna pazerność ubezpieczycieli zostanie ograniczona" - czytamy w "Gazecie Prawnej".

ZOBACZ TAKŻE:

bDyXDBmG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)