Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ważna decyzja KE w sprawie ubezpieczycieli

0
Podziel się:

Oba podmioty działają na rynku polskim.

Ważna decyzja KE w sprawie ubezpieczycieli
(Parlament Europejski)
bFdFjlqZ

Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie kontroli nad dwoma polskimi firmami ubezpieczeniowymi przez Aviva Group z Wielkiej Brytanii i Bank Zachodni WBK. Zdaniem KE transakcja ta nie zakłóci konkurencji na rynku ubezpieczeniowym.

Chodzi o dwie firmy: BZ WBK - Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie oraz BZ WBK - Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych.

_ - Komisja uznała, że planowane przejęcie nie zakłóci konkurencji, ponieważ firmy mają umiarkowane łączne udziały w rynku, którego dotyczy przejęcie _ - poinformowała we wtorkowym komunikacie KE.

bFdFjlrb

Dodała, że transakcja została zbadana na podstawie uproszczonej procedury, stosowanej do niektórych koncentracji, nie budzących zastrzeżeń z punktu widzenia zasad konkurencji.

17 października br. KE otrzymała zgłoszenie planowanej koncentracji, w wyniku której przedsiębiorstwo Aviva International Insurance Limited, spółka pośrednio zależna i w całości należąca do Aviva plc oraz Bank Zachodni WBK SA, ostatecznie kontrolowany przez hiszpański Banco Santander przejmą, w drodze zakupu akcji, wspólną kontrolę nad przedsiębiorstwem BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA i przedsiębiorstwem BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA.

BZ WBK i Aviva stworzyły wspólnie te spółki joint venture, które działają na rynku polskim, oferując ubezpieczenia na życie oraz pozostałe rodzaje ubezpieczeń.

Czytaj więcej w Money.pl
Ponad milion euro pomocy dla zwolnionych przez Fiata Polska wystąpiła o wsparcie z EFG po zwolnieniu 1079 pracowników przez przedsiębiorstwo Fiat Auto Poland.
Polsce grozi trwałe spowolnienie gospodarcze? Eksperci apelują o reformy. Według jesiennej prognozy w tym roku polski PKB urośnie o 3 proc., podczas gdy wiosną zapowiedzi wskazywały 3,2 proc.
"Juncker powinien się wytłumaczyć" Jean-Claude Juncker powinien był osobiście odnieść się do ostatnich rewelacji o układach podatkowych. Tak można dziś przeczytać w belgijskim dzienniku Le Soir. Wtedy, według komentatora gazety, nowy szef Komisji mógłby zapobiec pożarowi, który wybuchł w pierwszym tygodniu jego kadencji.
Atak na KE. "Nie boję się żadnego premiera" Szef Komisji Europejskiej nie akceptuje niesprawiedliwej krytyki pod adresem szefowanej przez niego instytucji.
bFdFjlrC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)