Trwa ładowanie...
bDHWRtuJ

Notowania

Alimenty Natychmiastowe – Wszystkie wiadomości

9
09.03.2019 11:50

ALIMENTY
 / 
Alimenty natychmiastowe. Nawet nie trzeba będzie stawiać się w sądzie

Wicemister sprawiedliwości Łukasz Piebiak w programie "Money. To się liczy" wyjaśniał, jak ubiegać się o nowy rodzaj alimentów, czyli alimenty natychmiastowe. Pierwszy krok to napisanie pozwu. Jego wzór będzie określony w rozporządzeniu ministra sprawiedliwości. - Potem zainteresowana osoba składa pozew osobiście albo wysyła pocztą do właściwego sądu, dołącza akt urodzenia dziecka lub dzieci i oczekuje, aż pocztą przyjdzie alimentacyjny nakaz zapłaty - mówił.

31
04.03.2019 9:53

ALIMENTY
 / 
Alimenty natychmiastowe będą łatwe i szybkie

- Alimenty natychmiastowe to nowy instrument, który wprowadzamy nie zamiast dotychczasowej ścieżki uzyskiwania alimentów, ale obok niej. To alimenty w ustandaryzowanej wysokości. Będzie ona wynikała z przepisów – powiedział w programie "Money. To się Liczy" wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. Wyjaśnił, że alimenty te będą orzekane w oparciu o bardzo uproszczoną procedurę. Zainteresowany rodzic będzie musiał przedstawić wniosek o wydanie "alimentacyjnego nakazu zapłaty", akt urodzenia dziecka i ewentualnie inne dokumenty poświadczające sytuację dziecka. Dodał, że wysokość alimentów będzie się zmieniała w kolejnych latach, gdyż mają być one uzależnione od poziomu cen. Aktualnie będzie to co najmniej 500 zł na dziecko.

23
08.12.2018 12:09

PRAWO
 / 
Alimenty natychmiastowe. Wiceminister zapowiada szybkie rozwiązania

Ministerstwo Sprawiedliwości planuje wprowadzenie do polskich przepisów tzw. alimentów natychmiastowych. To rozwiązanie, które ma uruchomić możliwie szybką wypłatę pieniędzy w oparciu o uproszczoną procedurę.

46
08.03.2018 13:39

ALIMENTY NATYCHMIASTOWE
 / 
Zamiast miesięcy - kilka dni. Resort sprawiedliwości wprowadza alimenty natychmiastowe

Dzięki uproszczeniu procedur można będzie dostać alimenty natychmiastowe. Mają pomóc samotnym matkom przetrwać do czasu przyznania świadczeń w zwykłym postępowaniu.