Trwa ładowanie...
bEhAOpNh

Notowania

Brak Pracy – Wszystkie wiadomości

Bezrobocie przekraczające 22 proc. Bank centralny Hiszpanii ostrzega
60
16.09.2020 21:02

PRACA
 / 
Bezrobocie przekraczające 22 proc. Bank centralny Hiszpanii ostrzega

Niepokojące informacje płyną z Hiszpanii, gdzie kryzys wywołany koronawirusem doprowadził do poważnego wzrostu bezrobocia.

Zasiłek dla bezrobotnych w górę. Ile wyniesie?
85
01.09.2020 11:09

PANDEMIA
 / 
Zasiłek dla bezrobotnych w górę. Ile wyniesie?

Kryzys powodowany koronawirusem wysyła niektórych na bezrobocie. Mogą liczyć na zasiłek dla bezrobotnych, który wyparł zasiłek solidarnościowy. - Wnioski w ramach tzw. dodatku solidarnościowego można było składać do końca sierpnia, od 1 września wzrasta zasiłek dla bezrobotnych, będzie to kwota 1200 zł - powiedziała w programie "Money. To się liczy" wiceminister rodziny Alina Nowak. - Liczba uprawnionych z ogólnej liczby bezrobotnych to ok. 18 proc. Oprócz tego, że kwota zasiłku wzrasta, wzrastają także świadczenia związane z aktywizacją bezrobotnych. Obserwując rynek pracy, widzimy znaczący wpływ ofert pracy do urzędów pracy. Mamy świadomość pewnych zagrożeń, docierają do nas informacje o zwolnieniach grupowych, jednak nie wszystkie zapowiedzi przekładają się na rzeczywistość - dodała.

Kryzys nadciąga do Polski. "Będzie zderzenie z rzeczywistością"
110
20.08.2020 15:18

PANDEMIA
 / 
Kryzys nadciąga do Polski. "Będzie zderzenie z rzeczywistością"

Podniesienie płacy minimalnej przyczyni się do zwolnień i wzrostu bezrobocia? - Muszą się spełnić wizje realistyczne, a te są takie, że ten kryzys nie omija i nie ominie Polski. Wracając do płacy minimalnej, banalny przykład - usługi ochrony. Do tej pory było to zmniejszanie zakresu, 8 godzin pracy zamiast 12, będzie 7. To w którymś momencie przełoży się, bo musi się przełożyć, na miejsca pracy. Druga uwaga - część skutków tego kryzysu będzie widoczna dopiero na początku przyszłego roku - powiedział w programie "Money. To się liczy" Wojciech Kostrzewa, prezes Polskiej Rady Biznesu. - Większość komentatorów jest zgodnych, że w ujęciu rok do roku będziemy widzieć spadki rzędu 5 proc. PKB. Musimy pamiętać, że jesteśmy częścią zintegrowanej europejskiej gospodarki, ten negatywny impuls dotrze do Polski. Do tej pory dosyć dobrze sobie dawaliśmy radę, głównie dzięki tarczy finansowej, ale to się skończy i trzeba będzie skonfrontować się z rzeczywistością - dodał.

Polacy w Islandii bezrobotną większością
15.02.2010 15:36

ISLANDIA
 / 
Polacy w Islandii bezrobotną większością

Bezrobocie w Islandii przekroczyło już 9 proc. Wśród Polaków jest dwukrotnie wyższe.