Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zasiłek dla bezrobotnych w górę. Ile wyniesie?

Kryzys powodowany koronawirusem wysyła niektórych na bezrobocie. Mogą liczyć na zasiłek dla bezrobotnych, który wyparł zasiłek solidarnościowy. - Wnioski w ramach tzw. dodatku solidarnościowego można było składać do końca sierpnia, od 1 września wzrasta zasiłek dla bezrobotnych, będzie to kwota 1200 zł - powiedziała w programie "Money. To się liczy" wiceminister rodziny Alina Nowak. - Liczba uprawnionych z ogólnej liczby bezrobotnych to ok. 18 proc. Oprócz tego, że kwota zasiłku wzrasta, wzrastają także świadczenia związane z aktywizacją bezrobotnych. Obserwując rynek pracy, widzimy znaczący wpływ ofert pracy do urzędów pracy. Mamy świadomość pewnych zagrożeń, docierają do nas informacje o zwolnieniach grupowych, jednak nie wszystkie zapowiedzi przekładają się na rzeczywistość - dodała.

KOMENTARZE
(85)
Booom...
3 lata temu
Pochwalam "Kobieta"
Booom...
3 lata temu
Jak Polacy pojadą za granicę i tam siedzą na zasiłkach to jest w porządku a później przyjeżdżają tu i udają wielkich Panów. Polacy to chory kraj zawsze z czymś jest problem. Dają źle nie dają też źle... Masakra co za naród.
Tama
3 lata temu
Widzę że ludzie chcieli obniżki wieku emerytalnego ale takiej głodowej syawkito nie chcą a załatwił im to prezydent za głosy i teraz interesuje go pensja dla żony i rządzących
Nieznany
3 lata temu
Drogi emerycie jak możesz kogoś nazywać nierobem ? To jest szczyt bezczelności jeżeli ktoś pracował kupę lat i nagle został zwolniony z przyczyn nie z jego winy tzn że jest nierobem. Dobrze że podnoszą zasilki jeśli ktoś z pracy został zwolniony to z czego ma ten ktoś rodzinę utrzymać. Jeśli należy się zasiłek to niech dostają ludzie A tak nie dostają całe życie tylko rok albo pół roku . Emeryci wiecznie narzekają A teraz 13 emerytury i 14 za chwilę wiecznie im źle. To że ma pan 1300 emerytury to nie z winy tych co stracili właśnie pracę.
Kobieta
3 lata temu
Jeśli ktoś uważa że na zasiłku tak dobrze to zrezygnujcie z ciepłych posadek i na zasiłek zapraszam, a osobą która straciła pracę w tym trudnym czasie chętnie zajmie wasze miejsce, nie będzie zazdrościć
...
Następna strona