Trwa ładowanie...
bEUvAGQB
Notowania

Cebula – Wszystkie wiadomości

Rekordowo wysokie ceny warzyw. Kapusta i cebula biją rekord
01.06.2019 8:16

CEBULA
 / 
Rekordowo wysokie ceny warzyw. Kapusta i cebula biją rekord

- To pogoda zdecyduje o tym, jakie będą ceny owoców i warzyw. Ale nie tragizował bym z mówieniem o bardzo wysokich cenach - powiedział w programie „Money. To się liczy” Maciej Kmera z Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego. – Drogie są na pewno ubiegłoroczne warzywa korzeniowe, np. pietruszka, bo w ubiegłym roku mieliśmy suszę. Od 15 lat pietruszka nie była tak droga. Dziś rano w Broniszach mieliśmy cenę 15 zł za kg. Nasi sklepikarze już nawet rezygnują z marży, by ją sprzedać. Ale tu mamy wzrost cen tylko o 100 proc. W przypadku cebuli i kapusty ceny poszły w górę o 400 proc. To jest rekord.

Sadzenie kiełków
07.03.2014 14:23

KIEŁKI
 / 
Sadzenie kiełków

Kiełki to rośliny we wczesnej fazie wzrostu, które nie zdążyły przekształcić się jeszcze w siewki. Zawierają dużą ilość łatwo przyswajalnych wartości odżywczych, przez co są cennym elementem diety. Kiełki najczęściej je się w postaci surowej, jako dodatek do kanapek, sałatek i jako dekoracja potraw.

Sadzenie poru
07.03.2014 10:13

SADZENIE
 / 
Sadzenie poru

Por jest warzywem całorocznym i w smaku jest trochę delikatniejszy od cebuli. Jest nieodzownym dodatkiem do sałatek, zup czy surówek.

Sadzenie cebuli
05.03.2014 14:22

SADZENIE
 / 
Sadzenie cebuli

Cebula to doskonały dodatek do każdej potrawy, warto, więc mieć ją we własnym ogródku i dobrze pielęgnować. Najlepiej posadzić ją wczesną wiosną, wtedy najlepiej się przyjmie. Można również posadzić ją jesienią, jeśli nie ma jeszcze zbyt dużych przymrozków.

Uprawa cebuli
05.03.2014 10:16

UPRAWA
 / 
Uprawa cebuli

Cebula dzięki swoim właściwościom leczniczym jest ceniona już od starożytności Znajduje ona swoje zastosowanie w leczeniu nadciśnienia, zwalczaniu złogów cholesterolu, obniżaniu zawartości cukru we krwi. Posiada właściwości antybakteryjne, dzięki czemu stosowana jest w tracie przeziębienia. Cebula to także bogate źródło witamin (C, E, A, B2, B6) i minerałów (wapń, fosfor, żelazo, fluor, siarka) Ze względu na zawartość siarki, cebula powoduje, że przy jej obieraniu lecą nam łzy