Trwa ładowanie...
bEIPmLyt
Notowania

Dorota Sierakowska – Wszystkie wiadomości

Złoto drożeje, co dalej? "Będzie nerwowo"
19
28.09.2020 11:06

INWESTYCJE
 / 
Złoto drożeje, co dalej? "Będzie nerwowo"

Polacy rzucili się na złoto, co dalej z cenami surowca? - Najbliższe tygodnie będą bardzo nerwowe. Mamy do czynienia z dużym uzależnieniem od sytuacji politycznej w Stanach Zjednoczonych. Złoto ostatnio jest bardzo powiązane z amerykańskim dolarem. Trwa wyścig o fotel prezydencki w USA, może się rozwijać na wiele różnych sposobów, co będzie wywoływało duże wahania dolara, a od tego będzie w dużej mierze zależała cena złota - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Dorota Sierakowska z Domu Maklerskiego BOŚ. - Na początku pandemii wielu inwestorów rzucało się na złoto w formie fizycznej, a jest to dość specyficzna inwestycja, bo złotych przedmiotów jest relatywnie mało. To wywołuje informacje o ubywających sztabkach, ale to nie oznacza, że inwestorów było aż tak wielu. Jednak to złożony rynek i przed kupnem trzeba uważać i pamiętać, że to inwestycja jak każda inna. Nie zawsze się zarabia - podkreśliła.

Zawirowania na rynku kawy. Będzie droższa?
28.09.2020 10:49

KAWA
 / 
Zawirowania na rynku kawy. Będzie droższa?

Inwestorzy chętnie zaglądają na rynek kawy. - Ostatnie lata to faktycznie bardzo emocjonujący czas, ostatnie dni również. Mieliśmy do czynienia ze znaczącym wzrostem, później równie dynamicznym spadkiem. Na rynku kawy dzieje się dużo, aczkolwiek duża produkcja wywołuje nawracające spadki cen, ze względu na nadwyżki - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Dorota Sierakowska z Domu Maklerskiego BOŚ. - W perspektywie ostatnich lat kawa raczej taniała, co wynikało z dużej produkcji. Czas pandemii był pewnym testem, w niektórych miejscach zaczęło brakować rąk do pracy, co wywołało wzrost cen. Jednak pojawiły się prognozy bardzo dużej produkcji w Brazylii, w pozostałych krajach nie ma obaw, więc staniała. Dlatego kawa w sklepie na pewno nie będzie istotnie droższa. W Polsce cena jest uzależniona od kursu walutowego. W ogóle w cenie kawy w sklepie tylko 2-3 proc. to udział kawy jako surowca - podkreśliła.

Co dalej z cenami paliw? Tania ropa to nie wszystko
3
28.09.2020 10:35

PALIWO
 / 
Co dalej z cenami paliw? Tania ropa to nie wszystko

Ropa tanieje, co z cenami na stacjach? - Od czasu pandemii notowania ropy odbiły znacząco, ale popyt ze strony wielu inwestorów już się wyczerpał, nie ma uzasadnienia do dalszych, długotrwałych zwyżek. Nadal mamy do czynienia z nadwyżką, ropy jest po prostu za dużo w stosunku do popytu. Prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z przedłużającym się okresem relatywnie niskich cen ropy naftowej - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Dorota Sierakowska z Domu Maklerskiego BOŚ. - Jeśli chodzi o polskich kierowców, to ceny paliw przy dystrybutorach zależą nie tylko od notowań ropy naftowej, ale też od kursu walutowego. Im słabszy polski złoty, tym paliwa relatywnie będą droższe - podkreśliła.

Inwestycje w złoto. "Bezpieczna przystań, przyciąga inwestorów"
8
28.09.2020 10:08

INWESTYCJE
 / 
Inwestycje w złoto. "Bezpieczna przystań, przyciąga inwestorów"

Gorączka złota, Polacy rzucili się na sztabki. - Tak, złoto ma ostatnio bardzo dobry czas, w tym roku osiągnęło rekordowo wysokie poziomy. Trudna i niestabilna sytuacja polityczna i gospodarcza sprzyja perspektywom wzrostowym na rynku złota - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Dorota Sierakowska z Domu Maklerskiego BOŚ. - W dużej mierze to efekt pandemii koronawirusa. Wzrost ceny złota widać było już od 2016 r., ale pandemia przyspieszyła ten proces. Złoto jest bardzo popularną inwestycją w czasach kryzysu, krachu, dlatego bieżący rok przyciągał inwestorów właśnie na ten rynek. Złoto traktowane jest jako bezpieczna przystań, inne alternatywy dla lokat nie do wszystkich przemawiają, więc złoto może być też wyborem ze względu na brak innego wyboru lokowania kapitału - dodała.

Cena ropy naftowej znowu mocno w dół. Koronawirus to tylko jeden z problemów
33
12.03.2020 13:21

KORONAWIRUS
 / 
Cena ropy naftowej znowu mocno w dół. Koronawirus to tylko jeden z problemów

Ropa naftowa znowu wyraźnie tanieje. Koronawirus jest w tym przypadku tylko jednym z problemów. Mimo prognoz mówiących o mniejszym popycie na surowiec, kraje Bliskiego Wschodu zapowiadają "produkcyjną ofensywę".