Trwa ładowanie...
bDyUXvLp

Notowania

Duda Andrzej – Wszystkie wiadomości

377
13.01.2021 18:45

PIERWSZA DAMA
 / 
Wynagrodzenie Pierwszej Damy. Posłowie zgodni, ale jest zgrzyt

W środę sejmowa Komisja Petycji zajmowała się petycją w sprawie przyznania wynagrodzenia Pierwszej Damie. Jak rzadko: i koalicja, i opozycja są zgodni co do tego, że ta sprawa powinna zostać rozwiązana. Wątpliwości posłów KO budzi tryb, w jakim temat jest dyskutowany.

6
08.01.2021 14:07

USTAWY
 / 
Duda wetuje ustawę PiS. Już wcześniej informował o swoich wątpliwościach

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję ws. zawetowania ustawy o działach administracji rządowej. Duda już wcześniej głośno wyrażał swoje wątpliwości w sprawie ustawy, która zdaniem partii rządzącej miała "usprawnić funkcjonowanie rządu".

26
20.10.2020 13:34

FUNDUSZ MEDYCZNY
 / 
Ustawa o funduszu medycznym z podpisem prezydenta

Fundusz ma umożliwić finansowanie leczenia chorób rzadkich, a także profilaktykę onkologiczną i wydatki infrastrukturalne m.in. na budowę i wyposażenie szpitali.

93
16.07.2020 15:01

WŁADYSŁAW KOSINIAK-KAMYSZ
 / 
Emerytury stażowe. Kosiniak-Kamysz ocenia szanse na ich wprowadzenie

Czy Andrzej Duda wyjdzie z inicjatywą i doprowadzi do wprowadzenia emerytur stażowych, o których mówił w kampanii wyborczej? - Nie sądzę, że to przeprowadzi - oceniał w programie Newsroom WP lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. - Już dzisiaj PiS wycofuje się z bonu turystycznego dla seniorów. Nie widzę, żeby od pierwszego dnia nowej, aktywnej prezydentury, jaka była obiecywana, pan Andrzej Duda składał te projekty. Gdzie jest fundusz medyczny, zapowiadany na początku marca? Miał tyle miesięcy i całą machinę państwa, a nie wprowadził tego. To było tylko i wyłącznie po to, żeby przykryć dwa miliardy złotych na propagandę w telewizji rządowej - komentował polityk.

446
15.07.2020 13:15

MTSL
 / 
Emerytury stażowe. "To skazywanie ludzi na głodowe świadczenia"

- Emerytury stażowe to przede wszystkim kolejne obniżenie wieku emerytalnego. A wiemy wszyscy doskonale, że obniżać wieku emerytalnego nie powinniśmy, wręcz przeciwnie - mówi w programie „Money. To się liczy” Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego, komentując wyborcze obietnice Andrzeja Dudy. Zdaniem eksperta emerytury stażowe to "psucie systemu" i przede wszystkim "skazywanie tych ludzi na głodowe emerytury". – Im wcześniej przechodzimy na emeryturę, tym jest ona niższa – i o tym trzeba mówić wprost - dodaje.

bDyUXvLr
101
15.07.2020 12:16

EMERYTURY
 / 
Emerytury. Obietnice wyborcze prezydenta: "Tych pieniędzy po prostu nie ma"

- Może być problem z realizacją tych wszelkich "nastek" emerytalnych, bo w sposób prosty tych pieniędzy w budżecie nie ma. Każda "nasta" emerytura to jest od 10 do 13 mld zł i na takie obciążenie naszego budżetu na pewno nie będzie stać w najbliższych latach – mówi w programie „Money. To się liczy” Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego, komentując wyborcze obietnice Andrzeja Dudy. Prezydent szedł do wyborów z obietnicą 13. i 14. emerytury. W trakcie kampanii podniósł poprzeczkę, mówiąc też o 15. i 16. emeryturze. Ekspert ma wątpliwości czy ustawa wprowadzająca 14. emeryturę zostanie uchwalona w tym roku. Jest natomiast przekonany, że nie będzie ona finansowana wprost z budżetu państwa. Typuje, że rządzący będą szukali innego rozwiązania, żeby koszt "czternastki" nie zwiększał deficytu.

9
14.07.2020 13:44

WYBORY PREZYDENCIE
 / 
Donald Trump gratuluje Andrzejowi Dudzie reelekcji. Kurtuazja, a może biznesowa strategia?

Prezydent USA pogratulował Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w wyborach. Wyraził też nadzieję na kontynuowanie współpracy w dziedzinie obronności, handlu, energii i bezpieczeństwa telekomunikacyjnego. Czy we wpisie Donalda Trumpa można doszukać się drugiego dna poza kurtuazją?

291
03.07.2020 13:08

WYBORY PREZYDENCKIE
 / 
Debata TVP w Końskich. Palikot mówi, co by zrobił na miejscu Trzaskowskiego

TVP chce, by debata przed II turą wyborów prezydenckich odbyła się w Końskich. Andrzej Duda występowałby tam głównie przed swoimi wyborcami. Co w takiej sytuacji zrobiłby na miejscu Rafała Trzaskowskiego Janusz Palikot, były polityk, a obecnie prezes spółki Tenczyńska Okovita S.A.? - Pojechałbym, bo telewizja bardzo się ośmieszyła swoją jednostronnością. Moim zdaniem atak, który jest szykowany na Trzaskowskiego, pomógłby mu, a zaszkodził Dudzie. Chociaż rozumiem wątpliwości, bo wiadomo, że to jest pewne ryzyko i niebezpieczna gra. Ale w sytuacji, kiedy siły są wyrównane, takie ryzyko warto podjąć. Dlatego że bardzo dużo ludzi, którzy oglądają tylko telewizję publiczną, nie ma prawdziwego obrazu Rafała Trzaskowskiego. A tak mogliby go zobaczyć jako normalnego człowieka, który jest atakowany. Raczej się na tym zyskuje, nie traci - ocenił Palikot.

352
28.06.2020 22:11

WYNIKI WYBORÓW
 / 
Kto będzie prezydentem? Bukmacherzy mają już nowego faworyta w wyborach prezydenckich

Już nie Andrzej Duda, ale Rafał Trzaskowski jest faworytem do wygrania wyborów prezydenckich w drugiej turze. Tak przynajmniej uważają bukmacherzy firmy STS. Z kolei firma Betfan sugeruje... remis.

bDyUXvLx
212
26.06.2020 9:57

GOSPODARKA
 / 
Duda chce średniej pensji 2 tys. euro. Prof. Hausner komentuje

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział w piątek, że za 5 lat średnie wynagrodzenie w Polsce powinno wynosić 2 tys. euro, czyli według dzisiejszego kursu - równowartość 8,5 tys. zł. - To jest oczywiście teoretycznie możliwe, ale wiązałoby się z wysoką inflacją - komentuje tę wypowiedź prof. Jerzy Hausner w programie "Money. To Się Liczy". Ekonomista i były minister gospodarki podkreśla, że podstawową drogą do "gonienia Zachodu" pod względem wynagrodzenia jest przede wszystkim wzrost produktywności pracy. I dzięki temu będziemy mogli mówić o zarobkach rzędu 8-9 tys. zł miesięcznie. Zdaniem gościa programu "Money. To Się Liczy" obecnie mamy do czynienia ze spadkiem realnych wynagrodzeń. Właśnie ze względu na inflację.

1.1K
17.06.2020 16:34

DODATEK SOLIDARNOŚCIOWY
 / 
"Dudowe" 1400+. Fala krytyki wylała się na prezydencką ustawę o dodatku

Prezydencki projekt ustawy o dodatku solidarnościowym i wyższym zasiłku dla bezrobotnych idzie jak burza. Senatorowie nie mieli do niego większych zastrzeżeń. Do piątku, 19 czerwca powinien być już z powrotem w Sejmie i tam poddany ostatniemu głosowaniu. Za to pracodawcy i związkowcy nie zostawiają na nim suchej nitki. Tylko NSZZ "Solidarność" broni prezydenta.

424
07.05.2020 14:11

WIDEO
 / 
Trybunał Stanu dla Andrzeja Dudy? Ekspert odpowiada

- W przypadku czynu zabronionego mamy do czynienia ze sprawstwem i współsprawstwem. Do tego są pomocnicy, podżegacze oraz sprawcy kierowniczy - mówi w programie specjalnym Wirtualnej Polski "Koronawirus" Jacek Dubois, adwokat i członek Trybunału Stanu. Tak odpowiada na pytanie, czy odpowiedzialność w sprawie nieprzeprowadzenia wyborów może ponieść prezydent Andrzej Duda. Oczywiście przy założeniu, że brałby czynny udział przy naruszaniu ustroju państwa. Gość programu specjalnego Wirtualnej Polski wyklucza przy tym, by przed Trybunałem Stanu odpowiadali sygnatariusze środowego porozumienia, czyli Jarosław Gowin i Jarosław Kaczyński. - Jeśli prokurator dopatrzyłby się znamion czynu zabronionego, to mogliby co najwyżej odpowiadać karnie - podkreślił mec. Jacek Dubois.

130
23.03.2020 16:00

ANDRZEJ DUDA
 / 
Tarcza antykryzysowa z rozwiązaniami także dla rolników. Prezydent mówi o zwolnieniach z KRUS

- Oczywiste jest to, że ucierpimy, ale musimy zrobić wszystko, żeby pogorszenie się poziomu życia było jak najmniejsze - powiedział prezydent Adnrzej Duda po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. - Zgłosiłem postulat, by polscy rolnicy zostali tak potraktowani jak przedsiębiorcy, ta grupa nie może być pozostawiona poza rozwiązaniami pomocy. Te zapisy będą w ustawie - obiecał prezydent. - Są potrzebne zwolnienia z ZUS-u, zwolnienia z KRUS-u - uważa prezydent.

bDyUXvLy
497
22.03.2020 14:45

SZYMON HOŁOWNIA
 / 
Hołownia o tarczy antykryzysowej: za mało, za wolno

- Dziś jest to pomysł zawieszenia składek, jutro może być inny. Widać, że w takiej formule poprawionej przez prezydenta, jest niewystarczający. I to nie jest wariant, który zapewni małym przedsiębiorcom jakąś perspektywę. To jest za mało, za wolno, to będzie w biegu przez PiS poprawiane - mówił w programie specjalnym Wirtualnej Polski Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta RP.

120
06.03.2020 10:11

TVP
 / 
Palikot o sporze ws. dotacji dla TVP. "To gra polityczna"

- Za długo byłem w polityce, żeby nie wiedzieć, że takie spory są dogadywane na zapleczu - tak Janusz Palikot komentuje "ultimatum", które miał postawić Andrzej Duda przed ewentualnym podpisaniem ustawy o wsparciu dla mediów publicznych. - Chodzi o zbudowanie obrazu, że Andrzej Duda, wbrew temu co było przez ostatnie 5 lat, jest politykiem samodzielnym - ocenia były parlamentarzysta. I dodaje, że w tej sytuacji "nie ma dobrego wyjścia".

6
26.02.2020 12:45

EMERYTURY
 / 
Kampania bez obietnic. Wyjątkiem emerytury

- Nie ma już przestrzeni na grube wielomiliardowe programy wyborcze, szczególnie, że nie jest jasne, jaki jest ich efekt polityczny - Piotr Bartkiewicz, ekonomista mBanku. - Są za obietnice dotyczące rzeczy, które Polacy lubią - dodał i wyjaśnił, że chodzi o emerytury. Przypomnijmy, we wtorek w Żyrardowie prezydent podpisał ustawę o 13. emeryturze, która trafi do seniorów w kwietniu.

23.12.2015 9:05

DUDA ANDRZEJ
 / 
"Jesteśmy eurorealistami, nie eurosceptykami." Prezydent wyjaśnia, dlaczego tak myśli

Jesteśmy eurorealistami, a nie eurosceptykami. Tak w wywiadzie dla BBC o postawie polskich władz wobec Unii Europejskiej mówi prezydent Andrzej Duda. Jego zdaniem, Unia ma wiele słabości, ale jeszcze bardziej osłabiłoby ją wyjście Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty.