Trwa ładowanie...
bELwHJcl
Notowania

Józef Kurek – Wszystkie wiadomości

Wywóz śmieci drożeje na potęgę. "Winne wszystkie rządy i media"
16
01.03.2020 16:52

PIENIĄDZE
 / 
Wywóz śmieci drożeje na potęgę. "Winne wszystkie rządy i media"

Opłaty za wywóz śmieci wystrzeliły, to obecnie jeden z najwyższych kosztów utrzymania domu. - Błąd wszystkich rządzących ekip po kolei od roku 1990. Na początku nikt nie widział problemu, później zaczął być dostrzegany. Samorządowcy od początku apelowali o opłatę śmieciową - powiedział w programie "Money. To się liczy" Józef Kurek, burmistrz Mszczonowa. - Winę przypisuję też mediom. Gdziekolwiek jakikolwiek samorząd chciał zbudować biogazownię, czy gdzieś miała powstać spalarnia, natychmiast pojawiały się media i był dym na całą Polskę, jaki to włodarz jest zły. A samorząd chciał rozwiązać problem - dodał Kurek.

Budowa CPK i kontrowersyjny projekt kolejowy. "Powinni to lepiej narysować"
98
29.02.2020 7:46

INWESTYCJE
 / 
Budowa CPK i kontrowersyjny projekt kolejowy. "Powinni to lepiej narysować"

Budowa CPK pociąga za sobą poważne inwestycje infrastrukturalne, które dotyczą m.in. dróg i kolei. Powstał pewien problem, m.in. dla mieszkańców Mszczonowa. - Niepokoi kwestia nowej linii kolejowej, która ma być budowana przez Warkę, Mszczonów, Grójec. Powinna być bardziej uszczegółowiona, a narysowano coś, co ma rozrzut 5 kilometrów. W tak wielkim pasie wszyscy się boją, mieszkańcy są zaniepokojeni. Autorzy projektu powinni się bardziej przyłożyć - powiedział w programie "Money. To się liczy" Józef Kurek, burmistrz Mszczonowa. - Ja się z tej linii kolejowej też będę cieszył, to jest dodatkowy atut i argument dla rozwoju gminy. Tylko chcielibyśmy znać bardziej szczegółową trasę jej przebiegu - podkreślił Kurek.

Suntago a pieniądze dla gminy. "Wpadniemy w janosikowe, a to jest tasak"
44
24.02.2020 11:29

INWESTYCJE
 / 
Suntago a pieniądze dla gminy. "Wpadniemy w janosikowe, a to jest tasak"

Na ternie gminy Mszczonów powstał park wodny Suntago. To wielka inwestycja z wielkim potencjałem nowych przychodów dla samorządu. - Jeszcze trudno powiedzieć, jakie przychody może wygenerować park. Z samego podatku od nieruchomości będzie to jakieś 1,3 mln zł. Natomiast tam jest wiele budowli, a to jest 2 proc. od każdej, więc ile będzie z tego podatku to jeszcze nie wiadomo, bo pierwszą deklarację podatkową firma złoży dopiero w 2021 r. - powiedział w programie "Money. To się liczy" Józef Kurek, burmistrz Mszczonowa. Jak dodał, boi się innej kwestii - daniny solidarnościowej. - Znowu wpadniemy w janosikowe, a to jest taki tasak, który może spowodować to, że z dochodów z Suntago zostanie może 20-30 proc. - podkreślił burmistrz.

Suntago pełne niedoróbek. Burmistrz broni: "kilka dni i się zgra"
136
24.02.2020 10:30

PARK ROZRYWKI
 / 
Suntago pełne niedoróbek. Burmistrz broni: "kilka dni i się zgra"

Suntago w tej chwili to bardziej plac budowy niż park rozrywki - to doświadczenie naszego dziennikarza, który był w tym parku. Jednak burmistrz Mszczonowa broni wielkiej inwestycji w swojej gminie. - Przy rozruchu zawsze wychodzą drobne mankamenty, ale nikt niczego nie testuje na odwiedzających. To nie jest z tytułu niedbalstwa, to musi się zgrać i będzie funkcjonowało przyzwoicie - powiedział w programie "Money. To się liczy" Józef Kurek, burmistrz Mszczonowa. - W imieniu inwestora i operatora mogę przeprosić, jeśli uważa pan, że został źle potraktowany, ale nie sądzę. Park działa od 4 dni, wszystko musi się zgrać, potrzeba na to kilku dni. Ekipa, która tam pracuje dopiero się poznaje, przećwiczeni byli na sucho. Basen zewnętrzny to inwestycja, która jeszcze jest niedokończona. Zawsze też może zdarzyć się jakiś element, który się zepsuje - dodał.

"Money. To się liczy". Polacy szturmują wodny raj. Gościem burmistrz Mszczonowa
9
24.02.2020 9:02

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Polacy szturmują wodny raj. Gościem burmistrz Mszczonowa

Dziś w "Money. To się liczy" tematem pieniądze z budżetu unijnego dla Polski, wodny raj pod Mszczonowem i rosnące koszty utrzymania domu. Gośćmi będą burmistrz Mszczonowa Józef Kurek i Paweł Musiałek z Klubu Jagiellońskiego. Zapraszamy od 9.15.