Trwa ładowanie...
bEDbdBXF
Notowania
Przejdź na

Suntago a pieniądze dla gminy. "Wpadniemy w janosikowe, a to jest tasak"

Na ternie gminy Mszczonów powstał park wodny Suntago. To wielka inwestycja z wielkim potencjałem nowych przychodów dla samorządu. - Jeszcze trudno powiedzieć, jakie przychody może wygenerować park. Z samego podatku od nieruchomości będzie to jakieś 1,3 mln zł. Natomiast tam jest wiele budowli, a to jest 2 proc. od każdej, więc ile będzie z tego podatku to jeszcze nie wiadomo, bo pierwszą deklarację podatkową firma złoży dopiero w 2021 r. - powiedział w programie "Money. To się liczy" Józef Kurek, burmistrz Mszczonowa. Jak dodał, boi się innej kwestii - daniny solidarnościowej. - Znowu wpadniemy w janosikowe, a to jest taki tasak, który może spowodować to, że z dochodów z Suntago zostanie może 20-30 proc. - podkreślił burmistrz.

0
0
29
Podziel się
Komentarze (29)
zobacz więcej komentarzy (29)
bEDbdBXR
KOMENTARZE
(29)
Grzesław
rok temu
Znam burmistrza Kurka osobiście. Spotkałem go kilka razy ale to wystarczy żeby o nim coś wiedzieć. Przestańcie na niego wylewać pomyje. Nie znacie historii tego człowieka. A to co zrobił w Mszczonowie zasługuje na duże brawa. Zrozumcie wreszcie że cała polityka to ściek. Liczą sie ludzie i jak pracują dla innych.
Truth
2 lata temu
Żydowski bubel. Nie jeździć tam!
franciszek
2 lata temu
a jak by się nic nie działo to też byłoby by piknie?dziwne myślenie tego wodza.
bEDbdBYj
Cogito
2 lata temu
Brawo Panie Wójcie. W KOŃCU KTOŚ POWIEDZIAŁ PRAWDĘ O TYM BANDYCKIM PODATKU JANOSIKOWYM. A DO TEGO REDAKTORA ZACZĄŁBYM PYTANIEM DO WÓJTA - JAK PANU UDAŁO SIĘ POZYSKAĆ INWESTORÓW, BO TO NIE JEST JEDYNY INWESTOR NA TERENIE TEJ GMINY. To jest podatek tasak, ze ręce opadają żeby cokolwiek robić. Udział w podatku CIT i PIT jest naturalnym dochodem gminy - i jeżeli tej gminie zabiera się te dochody - to ta gmina żeby coś zrobić, to musi albo ograniczyć wydatki na inwestycje lub zadłużać się. Co oznacza zadłużanie się? Nadprogramową spłatę kapitału i odsetek, których normalnie ta gmina nie wzięłaby, a dla mieszkańców wyższe podatki i opłaty lokalne. Świadomość ekonomiczna mówi jasno - ci mieszkańcy utrzymują tamtych, kosztem wyższych opłat lokalnych i podatków. Z drugiej zaś strony jak wygląda sytuacja innych gmin beneficjentów janosikowego. Na co wydawane są te pieniądze? Nierzadko samorządowcy z tych gmin zarabiają prawie tyle samo co prezydent dużego miasto, oczywiście są koncerty itd - pomimo, że bida w gminie aż piszczy i trzeszczy, a towarzyszy temu życie ponad stan.
Wyngiel je we...
2 lata temu
Szkoda że nie Marsjańskie a nie Janosikowe- co za nazwy w XXI wieku
...
Następna strona