Trwa ładowanie...
bEDjETPF
Notowania

Suntago – Wszystkie wiadomości

Wielka inwestycja zamrożona przez pandemię. Park of Poland liczy straty. "To są bardzo duże pieniądze"
4
21.07.2021 12:20

KRYZYS
 / 
Wielka inwestycja zamrożona przez pandemię. Park of Poland liczy straty. "To są bardzo duże pieniądze"

Park of Poland liczy straty, wielką inwestycję powstrzymała pandemia koronawirusa. - Podsumowania robimy na bieżąco, to są bardzo duże kwoty, dziesiątki milionów. Proszę pamiętać, że mamy też kredyty - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jarosław Zubrzycki z Park of Poland. - Część z dodatkowych projektów była na bardzo zaawansowanym etapie, na przykład hotele. Część była na etapie procedowania administracyjnego, a część na etapie planowania. To wszystko zostało w pewnym momencie wstrzymane i zamrożone. Ale nie rezygnujemy z tego. Trudno jednak powiedzieć kiedy, bo nawet nie wiemy, czy we wrześniu będziemy otwarci. Początkową ideą było otwieranie nowego etapu projektu co 3-4 lata, tego się trzymamy, ale sytuacja musi wrócić do normalności - dodał. Był też pytany o konkurencję, która pojawia się na rynku. - Społeczeństwo i gospodarka doszły do takiego etapu, że tego typu obiekty są bardzo pożądane. Wystarczy spojrzeć na Niemcy, gdzie jest kilkadziesiąt takich obiektów. Cały zachód Europy. Konkurencja jest dobra. Jest potrzeba rozrywki i wspólnego spędzania czasu. Im zamożniejsze społeczeństwo, tym więcej obiektów powstaje - odpowiedział.

Baseny tylko dla zaszczepionych? Branża ma plan
71
21.07.2021 11:20

BASEN
 / 
Baseny tylko dla zaszczepionych? Branża ma plan

Biznes szykuje się na czwartą falę pandemii koronawirusa. Baseny i aquaparki będą dostępne tylko dla zaszczepionych? - Mamy nadzieję, że nie będzie totalnego lockdownu, tylko będą jakieś ograniczenia - mniejsze bądź większe. Problemem jest to, jak weryfikować, czy osoby są zaszczepione. Przepisy nie bardzo nam na to pozwalają - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jarosław Zubrzycki z Park of Poland. - To jest na zasadzie dobrowolności. Pytamy klientów, czy są w stanie nam udowodnić, że są zaszczepieni, pokazują kod QR. Jeśli ktoś dobrowolnie nam go okaże, to nie wlicza się wtedy do limitu osób. A jeśli nie pokaże, to wpuścimy taką osobę, ale nie potraktujemy jej jako zaszczepionej, bo nie możemy brać na siebie takiej odpowiedzialności - dodał. Był też pytany, czy przepisy wymagają zmiany. - Były pomysły na stworzenie jakiejś aplikacji, z której mogłyby korzystać takie obiekty jak nasz, ale na razie tego nie ma. Mamy nadzieję, że nie będzie pełnego zamknięcia i będzie możliwość korzystania z weryfikacji. Nie jesteśmy za lockdownem, bo to najgorsza rzecz, jesteśmy za tym, by było jak najbardziej normalnie. Nikt nie jest w stanie powiedzieć, co będzie jesienią. Akurat aquaparki, z racji jak to w środku wygląda, wydają się znacznie bardziej bezpieczne niż inne obiekty. Pełne zamknięcie nie ma sensu - podkreślił Zubrzycki .

Aquaparki szykują się na czwartą falę. "Jesteśmy pierwsi do zamknięcia"
188
21.07.2021 11:19

PARK ROZRYWKI
 / 
Aquaparki szykują się na czwartą falę. "Jesteśmy pierwsi do zamknięcia"

- Jesteśmy pierwsi do zamknięcia i ostatni do otwarcia - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jarosław Zubrzycki z Park of Poland, na pytanie o obawy przed zbliżającą się czwartą falą koronawirusa. - To nie jest inwestycja na dwa lata, czy pięć, tylko długoterminowa. Plany dalszego rozwoju są i ich nie zarzucamy, jednak muszą naturalnie ulec opóźnieniu w związku z pandemią koronawirusa. Co do ewentualnej czwartej fali, nie prowadzimy bezpośrednich rozmów z władzami i rządem. Trudno powiedzieć, jak sytuacja się rozwinie, jeśli ta fala wystąpi - dodał.

Money. To się liczy. Obostrzenia w aquaparkach. Gościem Jarosław Zubrzycki z Park of Poland
2
21.07.2021 8:53

MTSL
 / 
Money. To się liczy. Obostrzenia w aquaparkach. Gościem Jarosław Zubrzycki z Park of Poland

Dziś w programie tematem obostrzenia dla aquaparków. Jak z epidemią poradził sobie jeden z największych obiektów w Polsce? Jak wyglądają przygotowania do czwartej fali epidemii? Gościem będzie Jarosław Zubrzycki, członek zarządu Park of Poland. Zapraszamy od 9.15.

Ponowne otwarcie basenów i siłowni. Ceny biletów w górę
197
28.05.2021 11:11

ROZRYWKA
 / 
Ponowne otwarcie basenów i siłowni. Ceny biletów w górę

W piątek 28 maja otwarto ponownie kluby fitness i baseny. Choć miłośnicy pływania i podnoszenia ciężarów mogą już oddać się ulubionej aktywności fizycznej, muszą przygotować się na wzrost cen wejściówek. W wielu miejscach ceny karnetów poszły w górę.

bEDjETPH
"Tylko z jedną firmą mamy konflikt". Szef firmy budującej Suntago odpowiada na zarzuty
134
03.08.2020 10:39

INWESTYCJE
 / 
"Tylko z jedną firmą mamy konflikt". Szef firmy budującej Suntago odpowiada na zarzuty

Wielka inwestycja w środku Polski, a w tle spór o miliony. Podwykonawcy zarzucają jednej z głównych firm budujących park wodny Suntago ociąganie się z płatnościami. - Skala zaległości jest minimalna i tylko z jedną firmą jesteśmy sporze - tak jej prezes odpowiada na zarzuty. Dodaje, że podwykonawcy nie dopełnili wielu formalności.

Czekają na pieniądze za wybudowanie Suntago. Firma nie chce zapłacić milionów zł
1K
21.07.2020 17:58

SUNTAGO WODNY ŚWIAT
 / 
Czekają na pieniądze za wybudowanie Suntago. Firma nie chce zapłacić milionów zł

Kiedy pod szklanym dachem wśród palm kąpią się goście, oni zastanawiają się, kiedy dostaną swoje pieniądze. I czy w ogóle je dostaną. Niezapłacone faktury za budowę największego w Polsce parku wodnego Suntago mogą być warte nawet kilkadziesiąt milionów złotych.

Park of Poland wciąż na minusie. "Powoli się rozkręca"
151
10.07.2020 10:42

ROZRYWKA
 / 
Park of Poland wciąż na minusie. "Powoli się rozkręca"

- Do ruchu sprzed epidemii jest nam jeszcze bardzo daleko - mówi w programie "Money. To się liczy" Jarosław Zubrzycki, członek zarządu Park of Poland w Mszczonowie. Jeden z najnowszych i największych parków wodnych w regionie był otwarty ledwie przez kilka tygodni, po czym wybuchła epidemia. Ponowne otwarcie nastąpiło w połowie czerwca. Zamknięcie gospodarki musiało odbić się na finansach parku. Wciąż właściciele muszą do interesu dokładać i nie są w stanie pokryć kosztów. - Do bycia na zero jeszcze nam trochę brakuje - mówi Jarosław Zubrzycki. Mimo to Park of Poland nie podnosi cen i nie zamierza tego robić. Liczy, że ruch w parku powoli zacznie wracać do normy.

Park of Poland weryfikuje plany. Przez koronawirusa
1
10.07.2020 9:20

ROZRYWKA
 / 
Park of Poland weryfikuje plany. Przez koronawirusa

- Plan się lekko przesunął w czasie, ale wielkich opóźnień nie ma. Mówimy o opóźnieniach liczonych w miesiącach - tak o planach inwestycyjnych w Suntago Park of Poland mówi w programie "Money. To się liczy" członek zarządu Jarosław Zubrzycki. Przykład? - W kwietniu mieliśmy otwierać wiosnę Suntago, czyli bungalowy, w których goście mogą mieszkać. Otwieramy ją w lipcu - mówi Zubrzycki. Podobnie wygląda opóźnienie budowy hoteli. Tu inwestycja jest na etapie decyzji środowiskowych. Jarosław Zubrzycki przyznaje, że koronawirus nie powstrzymał ambitnych planów inwestorów. - My mamy takie możliwości, że możemy rozbudować park bardzo mocno - podkreślił gość programu "Money. To się liczy". Obecnie Suntago zajmuje 20 hektarów powierzchni, podczas gdy właściciele mają do dyspozycji ponad 500 hektarów terenu. - To mówi samo za siebie - puentuje Jarosław Zubrzycki.

bEDjETPN
"Money. To się liczy". Jak działają parki wodne? Gościem Jarosław Zubrzycki z Park of Poland
10.07.2020 8:58

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Jak działają parki wodne? Gościem Jarosław Zubrzycki z Park of Poland

Dziś w "Money. To się liczy" pytamy o dostępność i warunki panujące w największym polskim parku wodnym. O tym, jak wygląda kondycja Park of Poland po wielu tygodniach zamrożenia gospodarki, porozmawiamy z Jarosławem Zubrzyckim, członkiem zarządu Park of Poland. Zapraszamy od 9.15.

Suntago szykuje się do ponownego otwarcia. W lipcu ruszy wioska bungalowów
78
10.06.2020 10:15

TURYSTYKA
 / 
Suntago szykuje się do ponownego otwarcia. W lipcu ruszy wioska bungalowów

- Na pewno nie będziemy cen podwyższać. Czy będą obniżki i promocje - trudno mi w tej chwili powiedzieć, bo cały czas nie wiemy, kiedy otworzymy - mówił w programie Newsroom WP Jarosław Zubrzycki, członek zarządu Park of Poland. Termin otwarcia ma zostać ogłoszony na dniach. Zapytany o straty parku związane z koronawirusem, odparł, że te idą wielokierunkowo, kilka milionów miesięcznie to jest koszt utrzymania parku, park nie zarabiał, a kredyty trzeba regulować. Zubrzycki zapewnił, że zapowiadana wioska Suntago zostanie otwarta w lipcu. - W lipcu otworzymy wioskę z bungalowami, gdzie ludzie będą mogli zamieszkać - powiedział.

Kiedy ponowne otwarcie Suntago? Park ma spory problem
13
09.06.2020 17:14

KORONAWIRUS
 / 
Kiedy ponowne otwarcie Suntago? Park ma spory problem

- Otworzymy się prawdopodobnie w czerwcu, ale jeszcze nie znamy konkretnej daty. Po zamknięciu przez tak długi czas potrzebujemy minimum dwa i pół tygodnia - mówił w programie Newsroom WP Jarosław Zubrzycki, członek zarządu Park of Poland. Przedstawiciel aquaparku wyjaśniał też, że władze nadal czekają też na zmiany w przepisach dotyczących odmrożenia takich obiektów. - Obowiązujące regulacje nie do końca pozwalają się nam otworzyć, nie dotyczą takich obiektów jak nasz. Robimy nabory na dodatkowe etaty, głównie w gastronomii, robimy rozruchy techniczne. To wszystko wymaga czasu - mówił Jarosław Zubrzycki.

Parki rozrywki gotowe do otwarcia. Kiedy ruszy Energylandia i Suntago?
2
27.05.2020 14:26

KORONAWIRUS W POLSCE
 / 
Parki rozrywki gotowe do otwarcia. Kiedy ruszy Energylandia i Suntago?

6 czerwca ponownie mogą ruszyć parki rozrywki. Energylandia w Zatorze jest już gotowa do startu i tylko czeka w blokach na najbliższą sobotę. Tego samego nie można powiedzieć o Suntago Park of Poland. Tam na razie szczegółowych informacji brak.

bEDjETPO
Koronawirus. Park wodny Suntago zamknięty
136
11.03.2020 15:58

COVID-19
 / 
Koronawirus. Park wodny Suntago zamknięty

Park wodny Suntago został zamknięty z powodu pandemii koronawirusa. Decyzja jest reakcją na wprowadzenie przez Ministerstwo Zdrowia stanu zagrożenie epidemicznego w Polsce. Suntago będzie zamknięte od piątku do 25 marca. W Polsce zarażonych jest już 58 osób.

Suntago a pieniądze dla gminy. "Wpadniemy w janosikowe, a to jest tasak"
44
24.02.2020 11:29

INWESTYCJE
 / 
Suntago a pieniądze dla gminy. "Wpadniemy w janosikowe, a to jest tasak"

Na ternie gminy Mszczonów powstał park wodny Suntago. To wielka inwestycja z wielkim potencjałem nowych przychodów dla samorządu. - Jeszcze trudno powiedzieć, jakie przychody może wygenerować park. Z samego podatku od nieruchomości będzie to jakieś 1,3 mln zł. Natomiast tam jest wiele budowli, a to jest 2 proc. od każdej, więc ile będzie z tego podatku to jeszcze nie wiadomo, bo pierwszą deklarację podatkową firma złoży dopiero w 2021 r. - powiedział w programie "Money. To się liczy" Józef Kurek, burmistrz Mszczonowa. Jak dodał, boi się innej kwestii - daniny solidarnościowej. - Znowu wpadniemy w janosikowe, a to jest taki tasak, który może spowodować to, że z dochodów z Suntago zostanie może 20-30 proc. - podkreślił burmistrz.

Suntago pełne niedoróbek. Burmistrz broni: "kilka dni i się zgra"
136
24.02.2020 10:30

PARK ROZRYWKI
 / 
Suntago pełne niedoróbek. Burmistrz broni: "kilka dni i się zgra"

Suntago w tej chwili to bardziej plac budowy niż park rozrywki - to doświadczenie naszego dziennikarza, który był w tym parku. Jednak burmistrz Mszczonowa broni wielkiej inwestycji w swojej gminie. - Przy rozruchu zawsze wychodzą drobne mankamenty, ale nikt niczego nie testuje na odwiedzających. To nie jest z tytułu niedbalstwa, to musi się zgrać i będzie funkcjonowało przyzwoicie - powiedział w programie "Money. To się liczy" Józef Kurek, burmistrz Mszczonowa. - W imieniu inwestora i operatora mogę przeprosić, jeśli uważa pan, że został źle potraktowany, ale nie sądzę. Park działa od 4 dni, wszystko musi się zgrać, potrzeba na to kilku dni. Ekipa, która tam pracuje dopiero się poznaje, przećwiczeni byli na sucho. Basen zewnętrzny to inwestycja, która jeszcze jest niedokończona. Zawsze też może zdarzyć się jakiś element, który się zepsuje - dodał.

"Money. To się liczy". Polacy szturmują wodny raj. Gościem burmistrz Mszczonowa
9
24.02.2020 9:02

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Polacy szturmują wodny raj. Gościem burmistrz Mszczonowa

Dziś w "Money. To się liczy" tematem pieniądze z budżetu unijnego dla Polski, wodny raj pod Mszczonowem i rosnące koszty utrzymania domu. Gośćmi będą burmistrz Mszczonowa Józef Kurek i Paweł Musiałek z Klubu Jagiellońskiego. Zapraszamy od 9.15.

Ile Mszczonów zyska na Park of Poland? Dziś wiadomo tylko jedno: część odda biedniejszym
32
18.02.2020 20:40

SUNTAGO
 / 
Ile Mszczonów zyska na Park of Poland? Dziś wiadomo tylko jedno: część odda biedniejszym

Potężna inwestycja powstająca właśnie pod Mszczonowem może okazać się dla gminy żyłą złota, ale też sporym problemem. Dzięki podatkom płaconym przez inwestora Mszczonów wskoczy do grona najbogatszych miejscowości, więc będzie musiał hojnie podzielić się pieniędzmi. Ile zostanie? Czas pokaże, ale władze są dobrej myśli.