Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|
aktualizacja

Koronawirus. Park wodny Suntago zamknięty

126
Podziel się:

Park wodny Suntago został zamknięty z powodu pandemii koronawirusa. Decyzja jest reakcją na wprowadzenie przez Ministerstwo Zdrowia stanu zagrożenie epidemicznego w Polsce. Suntago będzie zamknięte od piątku do 25 marca. W Polsce zarażonych jest już 58 osób.

Park Suntago nieczynny do 25 marca.
Park Suntago nieczynny do 25 marca. (East News, Pawel Skraba/REPORTER)

Jeszcze kilka dni temu kierownictwo Parku informowało, że nie zamierza zamykać drzwi przed klientami.

„W związku z komunikatem Premiera RP o odwołaniu imprez masowych, zamknięciu placówek oświaty w Polsce, informujemy że park wodny Suntago nie podlega ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych" - taką informację otrzymaliśmy mailem.

Jak dodano: "Na bieżąco monitorujemy sytuację w kraju oraz na świecie. Jeżeli pojawią się wytyczne stosownych organów w sprawie zamknięcia obiektu, podejmiemy odpowiednie działania i będziemy o nich informowali na naszej stronie internetowej jak i w mediach społecznościowych".

W piątek władze aquaparku zmieniły zdanie.

Ze względu na wprowadzenie w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, park został zamknięty od 13 do 25 marca. Jak czytamy w komunikacie, termin może ulec zmianie zgodnie z dalszymi decyzjami władz.

"Jednocześnie zapewniamy, że park zostanie ponownie otwarty tak szybko, jak będzie to możliwe, zgodnie z decyzjami odpowiednich władz" - informuje Suntago.

Przypomnijmy, że we wtorek premier poinformował o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Taką imprezę określa się poprzez liczbę udostępnianych przez organizatora miejsc dla publiczności. W przypadku stadionów i terenów otwartych jest to tysiąc miejsc, w przypadku zamkniętych pomieszczeń i imprez kulturalno-rozrywkowych - pięćset miejsc, a sportowych - trzysta.

Imprezę określa też jej charakter: np. wydarzenie artystyczne lub takie, podczas którego dochodzi do współzawodnictwa. Jeśli obiekt odwiedziły tysiące osób, ale tylko rekreacyjne, to już o imprezie masowej nie ma mowy. A tak jest w przypadku Suntago. Natomiast organizator niemasowej imprezy powinien się kierować bezpieczeństwem uczestników, a nie tylko ogólnymi przepisami.

W Polsce zarażonych jest już 58 osób.

Zobacz także: Obejrzyj: Koronawirus doprowadził do zamknięcia szkół. "Musimy podjąć radykalne kroki"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(126)
realista
4 lata temu
Zamknąć żydowski obóz koncentracyjny wykorzystujący koronawirusa
Miro
4 lata temu
To jest chore.
Kris
4 lata temu
Zamknąć to natychmiast gdzie są służby.w miastach baseny pozamykane. A prywatny formark działa.
Piąty dzień t...
4 lata temu
To zrozumiałe że chcą aby zarobić aby inwestycja się zwróciła ale nie kosztem zdrowia i życia naiwnych i nieodpowiedzialnych Polaków którzy w zaistniałej sytuacji odwiedzą park rozrywki w drodze do parku sztywnych.
Lena
4 lata temu
Powinni dostać mandat.Mam nadzieję ,że ludzie będą mądrzejsi.
...
Następna strona