Trwa ładowanie...
bEBTWuSt
Notowania

Jubiler – Wszystkie wiadomości

Apart tłumaczy się z prośby o rządowe wsparcie. Internauci pytają o reklamę
916
12.12.2020 15:47

TARCZA ANTYKRYZYSOWA
 / 
Apart tłumaczy się z prośby o rządowe wsparcie. Internauci pytają o reklamę

Apart pyta ministra rozwoju, dlaczego pominął branżę jubilerską w tarczy branżowej. Firma chciałaby otrzymać dofinansowanie do pensji pracowników. Internauci pytają, czy producent biżuterii nie widzi niczego niestosownego w proszeniu o publiczną pomoc, skoro kilka tygodni wcześniej rozpoczął kosztującą kilka milionów złotych kampanię reklamową. Apart wyjaśnia.

Centra handlowe wymuszały otwieranie salonów. "To była walka"
4
14.04.2020 11:50

BIŻUTERIA
 / 
Centra handlowe wymuszały otwieranie salonów. "To była walka"

Na początku funkcjonowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, zamykanie sklepów nie dotyczyło m.in. branży jubilerskiej. - W pierwszym tygodniu wiele centrów handlowych wymuszało na nas, byśmy otwierali salony. Na to się nie zgodziliśmy, zdrowie naszych pracowników było dla nas najważniejsze, nawet pod groźbą kar. Nie sposób odróżnić nas od branży odzieżowej, nie sprzedajemy też produktów pierwszej potrzeby - powiedział w programie "Money. To się liczy" Michał Stawecki, dyrektor marketingu sieci jubilerskiej Apart. - Właściciele galerii znaleźli lukę w rozporządzeniu ministra zdrowia i - pod groźbą różnych kar - wymagali od nas otwierania salonów dla klientów. Oczywiście chodziło im o to, byśmy płacili czynsz, mimo że klientów w galeriach nie było. Wierząc, że jest to luka w rozporządzeniu, nie dopuściliśmy do otwierania salonów - wyjaśnił.

Koronawirus. Biżuteria będzie przeceniana? "Branża nie może tak zareagować"
163
14.04.2020 11:10

KRYZYS
 / 
Koronawirus. Biżuteria będzie przeceniana? "Branża nie może tak zareagować"

Pandemia koronawirusa wywołała kryzys. Branża odzieżowa ratuje się gigantycznymi przecenami, czy na podobny zabieg zdecyduje się branża jubilerska? - Nie możemy tak zareagować. Staramy się nie podnosić cen produktów ze złota i z diamentami, by klienci mogli kupić biżuterię w cenach jeszcze sprzed podwyżki cen złota. Za uncję płaci się teraz najdrożej od 5 lat - powiedział w programie "Money. To się liczy" Michał Stawecki, dyrektor marketingu sieci jubilerskiej Apart. - Normalnie reagując powinniśmy drastycznie podnosić ceny, nie robimy tego. Części produktów jednak będzie to musiało dotknąć, ale większość jest jeszcze w starych cenach. Notujemy też wzrost szwajcarskich zegarków z najlepszych manufaktur, bo klienci widzą, że są sprzedawane jeszcze według starego przelicznika franka szwajcarskiego. To jest swego rodzaju inwestycja, on nie będzie tracił na swojej wartości. Obecnie to korzystny czas do kupowania produktów złotych i złotych z diamentami - dodał.

Pomysł na biznes: Pachnąca biżuteria
12.07.2018 11:11

FIRMA
 / 
Pomysł na biznes: Pachnąca biżuteria

- Jesteśmy pierwszą firmą w Polsce, która połączyła w jedno to, co kobiety kochają najbardziej - biżuterię i perfumy - mówi Klaudia Idzikowska, współwłaścicielka firmy Messh. Jej pomysł na biznes to pachnąca biżuteria. - Cały koncept opiera się na ażurowej zawieszce, która jest podstawą biżuterii. W środku znajdują się pachnące kuleczki, które same produkujemy. Powstają one z olejków inspirowanych ekskluzywnymi perfumami od projektantów - tłumaczy właścicielka. Skąd pomysł? - Pomyślałam, że jeśli na świecie produkowane są pachnące buty, to dlaczego by nie stworzyć pachnącej biżuterii. Czegoś co połączy dwa aspekty, które kobiety uwielbiają - wspomina Idzikowska. Firma powstała w 2015 roku. Biznes tworzą dwie przyjaciółki. Początkowy koszt inwestycji wyniósł 20 tys. zł. To wartość współpracy z kontrahentami, pozyskania olejków zapachowych, opracowania receptury do pachnących kuleczek oraz zakupu półproduktów. Firma skupia się na sprzedaży w kraju, ale po polską biżuterię zgłaszają się już klienci z USA, Australii i Europy Zachodniej. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

Pomysł na biznes: Biżuteria z rysunku dziecka
12.07.2018 10:47

PREZENT
 / 
Pomysł na biznes: Biżuteria z rysunku dziecka

Autorska, ręcznie robiona biżuteria na zamówienie - to pomysł na biznes Piotra Białka, który w 2014 roku założył firmę "Białek Design Studio". Dziś jego firma jako jedyna w Polsce oferuje unikatowy produkt - biżuterię z rysunku dziecka. - Chcemy zawrzeć w biżuterii najlepsze wspomnienia, czyli te z dzieciństwa - tłumaczy właściciel. Firmę założył sam, pracuje w domu, a w prowadzeniu działalności wspierają go żona i syn. Początkowo Piotr Białek tworzył autorską biżuterię z aluminium, obecnie wyłącznie ze srebra. Biżuteria z rysunku dziecka to jego najnowszy pomysł. Jak mówi - to ponadczasowe rękodzieło - idealne jako prezent na dzień matki czy urodziny. Skąd pomysł na taki biznes? - Zapoczątkował go syn, narysował rysunek, który zaczął przedstawiać moją żonę - wspomina właściciel. - Pomyślałem, że skoro zajmuję się biżuterią, to dlaczego by tego rysunku nie przełożyć na coś, co można nosić. I tak się zaczęło.

bEBTWuSv
Napad na jubilera. 5 mln euro strat
05.02.2011 12:31

JUBILER
 / 
Napad na jubilera. 5 mln euro strat

Biżuterię o takiej wartości ukradziono podczas napadu na sklep
jubilerski w Mediolanie.

Grecja: Zrabowano biżuterię wartą milion euro
05.12.2009 15:41

JUBILER
 / 
Grecja: Zrabowano biżuterię wartą milion euro

Zamaskowani złodzieje ogołocili sklep jubilerski w Atenach.

Największy napad na jubilera w dziejach Francji
05.12.2008 13:33

JUBILER
 / 
Największy napad na jubilera w dziejach Francji

Łupem rabusiów padła biżuteria, której wartość wstępnie oceniono na 80 milionów euro.