Trwa ładowanie...
bDyUSQdN

Notowania

Kapitol – Wszystkie wiadomości

3
13.01.2021 21:06

USA
 / 
Jedni się od Trumpa odwracają, inni lgną. Potężna firma z Dubaju chce zacieśnić współpracę

Miasto Nowy Jork rozwiązuje kontrakty biznesowe z Trump Organization. Burmistrz uzasadnił to "wywołaniem przez prezydenta buntu przeciw rządowi USA". Nie wszystkim jednak przeszkadza język, jakim posługuje się Donald Trump. Z prezydentem interesy chce robić m.in. spółka z Dubaju.

7
07.01.2021 11:39

ZAMIESZKI
 / 
USA. Sądny dzień dla Trumpa. Biden oficjalnie ogłoszony prezydentem

W czwartek przed godz. 10 czasu polskiego Kongres uznał Joe Bidena za nowego prezydenta USA. Decyzja została ogłoszona kilkanaście godzin po tragicznym w skutkach szturmie na amerykański Kapitol w Waszyngtonie. Prezydent Donald Trump ogłosił, że władzę następcy przekaże już 20 stycznia.

8
07.01.2021 11:32

GIEŁDA
 / 
Zwycięstwo Demokratów. Zamieszki na Kapitolu. Reakcja rynków

Inwestorzy potraktowali zwycięstwo Demokratów w wyborach do Senatu w Georgii jako zapowiedź silniejszego fiskalnego wsparcia dla gospodarki. Rynki finansowe, mimo zamieszek na Kapitolu, zareagowały pozytywnie.

245
07.01.2021 9:49

USA
 / 
Prof. Balcerowicz: Jest cała historia demagogów, którzy doprowadzali do rozruchów

- To co się zdarzyło na oczach setek milionów ludzi również w USA nie przysporzy mu popularności, a raczej go pogrąży. W związku z tym jego wpływy polityczne będą mniejsze niż gdyby tego porażającego zajścia na Kapitolu nie było - odkreślał w programie "Money. To się liczy" prof. Leszek Balcerowicz, szef rady FOR, były wicepremier i minister finansów. - Dla nas wniosek jest taki, że jeśli z oficjalnego szczebla nagłaśnia się nieprawy w agresywny sposób rodzi to takie niebezpieczeństwa, jak widzieliśmy w Stanach Zjednoczonych.

13.09.2010 19:47

KAPITOL
 / 
USA: Podejrzany proszek wywołał alarm na Kapitolu

Policja zamknęła dostęp do sali Izby Reprezentantów oraz ewakuowała turystów.