Trwa ładowanie...
bFfVaVnp
Notowania

Klub Jagielloński – Wszystkie wiadomości

Polski rząd nie zasłużył nawet na tróję. To najgorsza ocena w historii raportu
17
10.01.2022 15:00

GOSPODARKA
 / 
Polski rząd nie zasłużył nawet na tróję. To najgorsza ocena w historii raportu

Oceny polityki rządu premiera Mateusza Morawieckiego wystawione przez ekspertów Klubu Jagiellońskiego są najniższe w historii. Najgorzej oceniana jest polityka zdrowotna i wymiar sprawiedliwości, ale też dużo uwag jest do zmian w podatkach czy energetyce. Dostało się rządowi m.in. za zamieszanie wprowadzone przez Polski Ład.

Nowy budżet UE. "Kasa nam się należy, bo taki zawarliśmy układ"
32
29.02.2020 20:26

UNIA EUROPEJSKA
 / 
Nowy budżet UE. "Kasa nam się należy, bo taki zawarliśmy układ"

Unia debatuje nad zrównaniem dopłat dla rolników w całej Wspólnocie, czy polskie rolnictwo tego potrzebuje? - Zawsze można powiedzieć, że polskie rolnictwo radziłoby sobie lepiej, gdyby te dopłaty miało. Polska domaga się zrównania od wielu lat. Zgodziliśmy się na obniżenie stawek, by przyjęto nas do Wspólnoty, bo kraj z tak dużym rolnictwem generowałby ogromne koszty, jednak te dotacje stopniowo miały rosnąć - powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Musiałek z Klubu Jagiellońskiego. Ekspert był też pytany o szerszy kontekst całej perspektywy budżetowej UE. - Polska nadrabia wobec Zachodu, więc coraz mniej pieniędzy będzie do nas transferowanych. Dopłaty w pewien sposób nam się należą, bo otworzyliśmy rynek. Spora część budżetu wraca do krajów UE, tu każda strona zyskuje - podkreślił Musiałek.

Budżet UE, mniej pieniędzy dla Polski. "Walczymy o zminimalizowanie straty"
19
24.02.2020 12:50

UNIA EUROPEJSKA
 / 
Budżet UE, mniej pieniędzy dla Polski. "Walczymy o zminimalizowanie straty"

Trwają negocjacje ws. wieloletniego budżetu Unii Europejskiej. - Polska nadrobiła w ostatnich latach sporo wobec Europy zachodniej. Częściowo został zrealizowany cel polityki spójności. Nasz region już nie jest taki biedny, a trzeba wydawać pieniądze tam, gdzie są potrzebne, a to już nie jest wschód a południe Europy - powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Musiałek z Klubu Jagiellońskiego. - Zgadza się, że nadal jesteśmy biedniejsi od wielu południowych krajów, ale one mają zupełnie inną perspektywę. Jest silna presja polityczna, więc mimo tego, że jesteśmy na dorobku, w tych negocjacjach nie mamy szansy ugrać więcej pieniędzy. Walczymy tak naprawdę o zminimalizowanie straty, która wynika z dokumentu Komisji Europejskiej - dodał ekspert.