Trwa ładowanie...
bETTlUgl
Notowania
Przejdź na

Budżet UE, mniej pieniędzy dla Polski. "Walczymy o zminimalizowanie straty"

Trwają negocjacje ws. wieloletniego budżetu Unii Europejskiej. - Polska nadrobiła w ostatnich latach sporo wobec Europy zachodniej. Częściowo został zrealizowany cel polityki spójności. Nasz region już nie jest taki biedny, a trzeba wydawać pieniądze tam, gdzie są potrzebne, a to już nie jest wschód a południe Europy - powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Musiałek z Klubu Jagiellońskiego. - Zgadza się, że nadal jesteśmy biedniejsi od wielu południowych krajów, ale one mają zupełnie inną perspektywę. Jest silna presja polityczna, więc mimo tego, że jesteśmy na dorobku, w tych negocjacjach nie mamy szansy ugrać więcej pieniędzy. Walczymy tak naprawdę o zminimalizowanie straty, która wynika z dokumentu Komisji Europejskiej - dodał ekspert.

0
0
16
Podziel się
Komentarze (16)
zobacz więcej komentarzy (16)
bETTlUgx
KOMENTARZE
(16)
Mirasole
2 lata temu
PiS rozdaje 500+! A to jest złe i demoralizuje. UE rozdaje granty ale to jest dobre i nie demoralizuje. PiS rozdaje pieniądze z podatków co jest zle a UE rozdaje pieniędze z podatkow co jest dobre... Czego tu nie rozumisz?
Pablo
2 lata temu
W takim razie, należy wpłacić do budżetu UE proporcjonalnie mniejszą sumę i sobie odbijemy.Proste.
widz pisu
2 lata temu
i bardzo dobrze bo rozkradna i jeszcze dadza temu cwaniakowi z torunia niech ida do bezdomnych
bETTlUgP
doro
2 lata temu
Sila bogatych panstw UE sa zamozne spoleczenstwa a nie jak u nas budzet jako pochodna ograbiania swojego narodu.W calych szacunkach czy nasz kraj jest bogatszy od innych itd zapomniano lub ukryto wiadomosc - czy budzet jest bogatszy ? czy spoleczenstwo ? bo to wielka roznica !. Fikcja statystyk to iluzja i raczej jako spoleczenstwo nadal jestesmy biedniejsi, mamy slaba sile nabywcza i niskie zarobki a to ze wladza ograbia swoj narod aby miec papierowy budzet dla PR w UE to sztucznosc
doro
2 lata temu
W calych szacunkach czy nasz kraj jest bogatszy od innych itd zapomniano lub ukryto wiadomosc - czy budzet jest bogatszy ? czy spoleczenstwo ? bo to wielka roznica !. Fikcja statystyk to iluzja i raczej jako spoleczenstwo nadal jestesmy biedniejsi, mamy slaba sile nabywcza i niskie zarobki a to ze wladza ograbia swoj narod aby miec papierowy budzet dla PR w UE to sztucznosc.