Trwa ładowanie...
bFgdfYQB
Notowania

Wieloletni Plan Finansowy – Wszystkie wiadomości

Nowe podatki dla całej UE. Sprytna zagrywka premiera? "Prounijne rozwiązanie"
158
29.02.2020 7:28

UNIA EUROPEJSKA
 / 
Nowe podatki dla całej UE. Sprytna zagrywka premiera? "Prounijne rozwiązanie"

Premier Mateusz Morawiecki proponuje wprowadzenie nowych podatków dla całej Unii Europejskiej: podatku cyfrowego, od jednolitego rynku europejskiego oraz od śladu węglowego. - Podatek cyfrowy to dobre rozwiązanie. Polska pokazuje, że chce prounijnych regulacji. Czyli, że nie tylko chcemy brać pieniądze, ale też wskazujemy skąd je brać. To konstruktywne rozwiązanie - powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Musiałek z Klubu Jagiellońskiego. - Należy szukać nowych źródeł finansowania, dlatego podatek cyfrowy jest dobrym rozwiązaniem. Kolejny, czyli od śladu węglowego też jest ciekawy i wpisuje się w ekologiczną agendę Unii Europejskiej. Jest tylko problem techniczny, jak ten ślad mierzyć i jak go opodatkować - dodał ekspert.

Budżet UE, mniej pieniędzy dla Polski. "Walczymy o zminimalizowanie straty"
19
24.02.2020 12:50

UNIA EUROPEJSKA
 / 
Budżet UE, mniej pieniędzy dla Polski. "Walczymy o zminimalizowanie straty"

Trwają negocjacje ws. wieloletniego budżetu Unii Europejskiej. - Polska nadrobiła w ostatnich latach sporo wobec Europy zachodniej. Częściowo został zrealizowany cel polityki spójności. Nasz region już nie jest taki biedny, a trzeba wydawać pieniądze tam, gdzie są potrzebne, a to już nie jest wschód a południe Europy - powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Musiałek z Klubu Jagiellońskiego. - Zgadza się, że nadal jesteśmy biedniejsi od wielu południowych krajów, ale one mają zupełnie inną perspektywę. Jest silna presja polityczna, więc mimo tego, że jesteśmy na dorobku, w tych negocjacjach nie mamy szansy ugrać więcej pieniędzy. Walczymy tak naprawdę o zminimalizowanie straty, która wynika z dokumentu Komisji Europejskiej - dodał ekspert.

Minister finansów dla money.pl: Utrzymujemy deficyt w ryzach
13
13.05.2019 18:30

BUDŻET
 / 
Minister finansów dla money.pl: Utrzymujemy deficyt w ryzach

- Mam sygnał z Brukseli, że aktualizacja programu konwergencji została pozytywnie przyjęta – mówi w rozmowie z money.pl Teresa Czerwińska. Minister finansów podkreślała, że Wieloletni Plan Finansowy Państwa został zaakceptowany przez cały rząd. - W tej chwili, na tej podstawie, na tym fundamencie są wypracowywane rozwiązania prawne – stwierdziła, odnosząc się do różnic między dokumentem a słowami Mateusza Morawieckiego. - Utrzymujemy deficyt w ryzach, utrzymujemy ścieżki redukcji długu publicznego – dodała. Cały wywiad z Teresą Czerwińską we wtorek w "Money. To się liczy" o 9.15.

Jak rząd chował przed Money.pl Plan Finansowy Państwa
13.04.2011 10:58

WIELOLETNI PLAN FINANSOWY
 / 
Jak rząd chował przed Money.pl Plan Finansowy Państwa

Ani Rada Gospodarcza przy premierze, ani politycy nie widzieli tego ważnego dokumentu.