Trwa ładowanie...
bECxVqNx
Notowania

Kurorty – Wszystkie wiadomości

40 minut stania po lody. "Zakaz handlu pomaga"
3
21.06.2021 12:10

WAKACJE
 / 
40 minut stania po lody. "Zakaz handlu pomaga"

Zaskakująca cierpliwość klientów lodziarni. Stoją nawet 40 minut, by kupić lody. - Cierpliwość klientów mnie zaskakuje, bo nie raz widziałem kolejki, praktycznie w każdą niedzielę, po 80-100 osób. Nawiązują znajomości, rozmawiają, dzieci biegają dookoła, czekają po 40 minut i nikomu to nie przeszkadza - powiedział w programie "Money. To się liczy" Radosław Charubin, właściciel marki LodyBonano. - Mamy bardzo dużo punktów lodziarskich w Polsce, nawet małe miasteczka potrafią mieć siedem lokali. Polacy lubią spędzać czas na powietrzu, lubią spacerować i właśnie ten lód jest wynikiem tych spacerów - dodał. Był też pytany o zakaz handlu w niedziele. - Pomaga. Nie myślałem, że tak powiem, ale pomaga. Ludzie mają więcej czasu, więcej spacerują, przyjeżdżają do centrów miast albo nad jeziora i kupują lody - dodał.

Ceny nieruchomości. Koronawirusa w luksusowych apartamentach nie ma
7
11.01.2021 8:54

MIESZKANIA
 / 
Ceny nieruchomości. Koronawirusa w luksusowych apartamentach nie ma

Luksusowe apartamenty sprzedają się obecnie tak samo dobrze jak przed pandemią i nic nie wskazuje na to, by zainteresowanie nimi miało zmaleć. W górę mogą iść również ceny "zwykłych" mieszkań.

Kontrole kurortów. UOKiK rozprawia się z naciągaczami
1
30.07.2020 17:02

WAKACJE
 / 
Kontrole kurortów. UOKiK rozprawia się z naciągaczami

UOKiK walczy z naciągaczami w wakacyjnych kurortach. - Co roku mamy z tym do czynienia. Od początku lipca nie zajmujemy się już kontrolą żywności, barów i restauracji. Jeżeli chodzi o hotele, pensjonaty czy usługi turystyczne, skargi dalej do nas trafiają. Informujemy o tym między innymi policję, namawiamy też do tego turystów - powiedział w programie "Money. To się liczy" Tomasz Chróstny, prezes UOKiK. - Musimy być ostrożni, szczególnie przy ofertach, do których jesteśmy namawiani przez telefon. Gdy pojawiają się dziwne lokalizacje czy ktoś dzwoni z numeru zastrzeżonego, nie odbierajmy, bo to najczęściej oszuści, którzy chcą wyłudzić pieniądze - dodał.

Kontrolerzy ruszyli nad morze. Sprawdzą restauracje i hotele
218
07.07.2020 10:52

WAKACJE
 / 
Kontrolerzy ruszyli nad morze. Sprawdzą restauracje i hotele

- Co roku inspekcja handlowa przeprowadzała dodatkowe kontrole w nadmorskich kurortach - mówi w programie "Money. To się liczy" Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jak jednak dodał, od 1 lipca kompetencje w tej sprawie przejęła Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Dotyczą one jednak przede wszystkim jakości żywności. - Jeśli chodzi o działalność UOKiK, to kontrole również prowadzimy - zapewniał Chróstny. Kontrole mogą dotyczyć np. tego, czy cena jest prawidłowo podana albo czy waga ryby zgadza się z tą nabitą na paragonie. Prezes UOKiK podkreślał jednocześnie, że w minionych latach nieprawidłowości w tym zakresie było bardzo wiele. - Występowały w około co trzeciej potrawie serwowanej w restauracji lub barze - mówił gość programu "Money. To się liczy".

Wakacje a epidemia. Plaże będą nowymi ogniskami koronawirusa
121
24.06.2020 14:51

WAKACJE
 / 
Wakacje a epidemia. Plaże będą nowymi ogniskami koronawirusa

Co z wakacjami 2020? Wyjazdy w czasie pandemii to wzrost ryzyka zakażenia koronawirusem, czy wakacyjne kurorty będą nowymi ogniskami? - Nie mam wątpliwości, mamy już doniesienia na temat ośrodka w Rewalu, za chwilę mogą pojawić się inne miejsca. Nie miejmy złudzeń, zakażenia będą się pojawiać. Ten wirus tak działa - powiedział w programie specjalnym WP "Newsroom" dr Paweł Grzesiowski. - Jeśli bierzemy udział w grupowym wyjeździe wakacyjnym, to musimy się liczyć z rozprzestrzenieniem zakażeń. To samo tyczy się wesel - to symbol niedobrej decyzji. Jest to zaproszenie na "koronaparty" - dodał.

bECxVqNz
Ceny mieszkań w kurortach. Słono nad morzem
21.07.2012 9:51

CENY MIESZKAŃ
 / 
Ceny mieszkań w kurortach. Słono nad morzem

W małych miejscowościach nadmorskich można kupić używane mieszkanie poniżej 3 tys. zł za m kw. W kurortach metr kosztuje nawet 35 tys. zł.