Trwa ładowanie...
bEhyVlmd

Notowania

Nino O Biznesie – Wszystkie wiadomości

Rohlig Suus Logistics: Potentat transportowy bez ciężarówek
30
29.07.2019 14:47

LOGISTYKA
 / 
Rohlig Suus Logistics: Potentat transportowy bez ciężarówek

Polska firma o obco brzmiącej nazwie jest transportową potęgą nie tylko w Polsce. Mimo to Rohlig Suus Logistics nie ma na własność ani jednej ciężarówki. Z czego to wynika, założyciel firmy Tadeusz Chmielewski mówi Nino Dżikiji. Prezes zdradza też, w jaki niecodzienny sposób planuje świętować przekroczenie miliarda złotych przychodu przez firmę.

Wedel rozchwytywany za granicą. "Nie wyrabiamy się z produkcją"
163
24.07.2019 12:05

WEDEL
 / 
Wedel rozchwytywany za granicą. "Nie wyrabiamy się z produkcją"

Najstarszy producent czekolady w Polsce nie narzeka na brak zamówień poza granicami naszego kraju. Tylko w ciągu ostatnich trzech lat Wedel podwoił eksport swoich produktów i obecnie sprzedaje je w blisko 60 państwach. Jak się uzyskuje takie wyniki, gdy gusta klientów zmieniają się jak w kalejdoskopie? Jakie cechy powinien mieć manager idealny? Prezes Lotte Wedel Maciej Herman mówi Nino Dżikiji.

Wedel: kierowanie legendarną firmą to odpowiedzialność
16
23.07.2019 12:44

WEDEL
 / 
Wedel: kierowanie legendarną firmą to odpowiedzialność

Dyrektor zarządzający najstarszej fabryki czekolady w Polsce Lotte Wedel czekoladę je codziennie. Jego praca nie należy jednak do najsłodszych. Jak przyznaje w rozmowie z Nino Dżikiją, kierowanie legendarną polską firmą to ogromna odpowiedzialność. O tym, w jaki nietypowy sposób Maciej Herman dba o polską dumę narodową i która z nowości Wedla jest hitem eksportowym, biznesmen mówi w najnowszym odcinku programu "Nino o biznesie".

Wedel: brakuje rąk do produkcji kultowej czekolady
371
23.07.2019 12:25

BEZROBOCIE
 / 
Wedel: brakuje rąk do produkcji kultowej czekolady

W fabryce Wedla, tylko na jednej linii produkcyjnej, co minutę powstaje pięćset tabliczek kultowej czekolady. Mimo dużej automatyzacji zakładu część słodyczy nadal jednak wykonywana jest w tradycyjny sposób, również ręcznie. Jak powstają najbardziej znane produkty marki Wedel i jak niskie bezrobocie wpływa na działalność firmy - prezes Maciej Herman mówi Nino Dżikiji.

Prezes Oristo o światowym kryzysie: byłem dumny z moich pracowników
11
17.07.2019 11:37

BIZNES
 / 
Prezes Oristo o światowym kryzysie: byłem dumny z moich pracowników

Prezes Oristo Krzysztof Ornowski prowadzenie biznesu ma we krwi. Firmę przejął po ojcu, który kontynuował tradycję własnego ojca. Przez lata zmieniał się profil firmy, z produkcji wozów konnych przez okna i drzwi do mebli łazienkowych. Nino Dżikiji przedsiębiorca mówi, jak prowadzi się ten sam biznes od lat w małej miejscowości i jak wpływały na niego decyzje poszczególnych rządów. Krzysztof Ornowski wspomina też trudne decyzje w czasie światowego kryzysu gospodarki w 2009 roku.

bEhyVlmf
Nietypowe zlecenie: 19-karatowe złoto i 5 tys. dolarów napiwku
23
16.07.2019 9:23

NINO O BIZNESIE
 / 
Nietypowe zlecenie: 19-karatowe złoto i 5 tys. dolarów napiwku

Prezes Oristo Krzysztof Ornowski mówi otwarcie, że woli produkować meble lepszej jakości, niż tanie wyroby na każdą kieszeń. Jakie było najbardziej ekstrawaganckie zamówienie, z jakim musiała zmierzyć się firma i jakie problemy dotykają branżę meblarską w Polsce, prezes Oristo mówi Nino Dżikiji.

Oristo: łazienka jest kłopotliwa, nie zarabia się kroci
6
15.07.2019 10:10

POLSKIE MEBLE
 / 
Oristo: łazienka jest kłopotliwa, nie zarabia się kroci

Oristo to trzeci największy w Polsce producent mebli łazienkowych. Wbrew powszechnej praktyce firma nie kupuje gotowych wzorów, sama tworzy projekty mebli. Twórca marki zamiast tanich wyrobów na każdą kieszeń woli też tworzyć meble zaawansowane technologicznie. Krzysztof Ornowski w rozmowie z Nino Dżikiją wyjaśnia, skąd niestandardowa filozofia marki i ile można na niej zarobić. Prezes Oristo mówi też, czy bardziej opłaca się produkować pod własną, czy cudzą marką oraz czym różni się stworzenie szafki pod umywalkę od komody do sypialni.

Henryka Bochniarz: ma 71 lat, codziennie przepływa 2 km
20
10.07.2019 11:48

NINO O BIZNESIE
 / 
Henryka Bochniarz: ma 71 lat, codziennie przepływa 2 km

Założycielka i przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan dla relaksu od lampki wina woli pracę w ogrodzie. Latem na liście codziennych aktywności ma też obowiązkowe pływanie w jeziorze. Nino Dżikiji jedna z najbardziej wpływowych Polek mówi, jak radzi sobie z niepowodzeniami i co robi, gdy w jej towarzystwie pojawia się temat chorób.

Henryka Bochniarz: etaty to relikt przeszłości
111
09.07.2019 12:15

ETAT
 / 
Henryka Bochniarz: etaty to relikt przeszłości

Założycielka Konfederacji Lewiatan od lat mówi otwarcie o zmieniającym się rynku pracy, który coraz rzadziej oferuje pracownikom zatrudnienie na etacie. Z tego powodu Henryka Bochniarz spotyka się z nieustającą krytyką. Jak sobie radzi z hejtem i co radzi młodym osobom na rynku pracy, które frustruje brak umowy o pracę, ekonomistka zdradza w rozmowie z Nino Dżikiją.

bEhyVlml
Henryka Bochniarz: prezydentem może być kobieta
49
08.07.2019 11:08

KONGRES KOBIET
 / 
Henryka Bochniarz: prezydentem może być kobieta

Henryka Bochniarz jest uważana za jedną z najbardziej wpływowych Polek. Ekonomistka i była minister przemysłu zasłynęła jako twórczyni jednej z największych organizacji zrzeszających prywatnych pracodawców, której przez 20 lat szefowała. Od tego roku wieloletnia prezydent pełni rolę przewodniczącej Rady Głównej Konfederacji Lewiatan. Przez lata zasiadała w wielu radach nadzorczych i doradzała w licznych międzynarodowych organizacjach gospodarczych. W pracy otaczana głównie przez mężczyzn, postanowiła o założeniu razem z filozofką Magdaleną Środą Kongresu Kobiet, który działa na rzecz polepszenia sytuacji kobiet w Polsce. W rozmowie z Nino Dżikiją Henryka Bochniarz mówi m.in. o liście najzdolniejszych Polek, którą wręczyła Donaldowi Tuskowi i planuje ponownie przekazać rządzącym oraz o profitach dla firm, które zatrudniają więcej kobiet na wysokich stanowiskach. Bizneswoman wyjaśnia też, dlaczego nie żałuje swojego startu w wyborach prezydenckich w 2005 roku, który zakończył się porażką.

Techland: Nie chciał zabawek, zbierał na komputer
6
03.07.2019 12:01

DYING LIGHT
 / 
Techland: Nie chciał zabawek, zbierał na komputer

Prezes giganta produkującego gry znane na całym świecie już w latach 90. analizował, jak zaprojektowane są gry komputerowe. Robił to, korzystając ze swojego Atari kupionego w Pewexie. Skąd wziął pieniądze na ten cel, Paweł Marchewka mówi Nino Dżikiji. Twórca Techlandu zdradza też, jak wygląda praca w firmie tuż przed premierą nowej gry i dlaczego jego zdaniem testowanie gier nie jest pracą marzeń.

Prezes Techlandu o debiucie na liście najbogatszych
02.07.2019 10:24

DYING LIGHT
 / 
Prezes Techlandu o debiucie na liście najbogatszych

Paweł Marchewka jako pierwszy przedsiębiorca z branży IT w Polsce trafił na listę najbogatszych Polaków. Jak zareagował na tą informację i jak zmieniło się jego życie od tego czasu, prezes Techland mówi w najnowszym odcinku "Nino o biznesie". Twórca hitu "Dying light" zdradza też, jakie sytuacje z życia codziennego wykorzystuje w grach swojej produkcji.

Techland: Majątek dzięki zombie
9
01.07.2019 10:20

CD PROJEKT
 / 
Techland: Majątek dzięki zombie

Prezes Techlandu Paweł Marchewka przygodę z gamingiem zaczął w latach 90. od sprzedawania gier komputerowych. Dziś nadal sprzedaje gry, ale własnej produkcji, które eksperci zaliczają do światowej czołówki. Hity "Dead island", "Dying light" i "Dying light 2" zgarnęły dziesiątki branżowych nagród, zapewniając firmie co roku setki milionów złotych przychodu, a samemu założycielowi miejsce w pierwszej dziesiątce najbogatszych Polaków. W rozmowie z Nino Dżikiją Paweł Marchewka mówi m.in., dlaczego nie chce wprowadzić Techlandu na giełdę, a porównania z CD Projektem - autorem kultowej gry "Wiedźmin", wcale go nie drażnią.

bEhyVlmm
Prezes Kazar: Zawsze patrzę na buty
146
25.06.2019 16:40

BALENCIAGA
 / 
Prezes Kazar: Zawsze patrzę na buty

Prezes największej polskiej firmy sprzedającej obuwie premium mieszka w kilku miejscach i w każdym ma kilkanaście par butów. Zdaniem Artura Kazienko z butów rozmówcy można dużo wyczytać. Jak wygląda proces projektowania obuwia w Kazarze? I dlaczego najwięksi projektanci świata od niedawna lansują modę na brzydką modę? Więcej w najnowszym odcinku "Nino o biznesie".

Prezes Kazar : trzeba wiedzieć kiedy się wycofać
27
25.06.2019 0:32

BUTY
 / 
Prezes Kazar : trzeba wiedzieć kiedy się wycofać

Największa marka obuwia premium w Polsce już kilka lat temu wykroczyła poza granice Polski. W 2015 roku firma otworzyła w sumie pięć salonów w Arabii Saudyjskiej, Katarze, Bahrajnie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Całe przedsięwzięcie zakończyło się jednak dla firmy kilkumilionową stratą. Artur Kazienko mówi Nino Dżikiji, dlaczego ekspansja firmy na Bliski Wschód zakończyła się fiaskiem i jak sobie z nim poradził. Prezes Kazar wyjaśnia też, dlaczego w blisko 30-letniej historii firmy prawie nie korzystał z kredytów bankowych.

Nino o biznesie. Kazar: Światowe buty z Przemyśla
55
24.06.2019 11:08

BUTY
 / 
Nino o biznesie. Kazar: Światowe buty z Przemyśla

Za sukcesem marki Kazar stoi Artur Kazienko, któremu w wieku 23 lat zamarzyło się, żeby firma z Przemyśla sprzedawała w Polsce buty światowej jakości. Po blisko 30 latach działalności Kazar jest największą marką obuwniczą premium w kraju, a swoje produkty sprzedaje w kilku krajach poza Polską. Sam prezes nadal odrzuca zaproszenia do konkursów na przedsiębiorcę roku i nie myśli o wyprowadzce z ukochanego Przemyśla. W rozmowie z Nino Dżikiją Artur Kazienko mówi m.in. o trudnych początkach współpracy z Włochami na początku lat 90. oraz dlaczego nie bywa na czerwonym dywanie.

Założyciele Bobby Burgera. Zaszaleli, gdy zaczęli zarabiać duże pieniądze
1
12.06.2019 12:44

BURGERY
 / 
Założyciele Bobby Burgera. Zaszaleli, gdy zaczęli zarabiać duże pieniądze

Gość programu "Nino o biznesie" przedsiębiorczość ma we krwi. Jego pierwszym biznesem był... sklepik szkolny w podstawówce, gdy sam był jej uczniem. W rozmowie z Nino Dżikiją współzałożyciel największej sieci burgerowni w Polsce przyznaje też, że pierwsze duże zarobione pieniądze wydał nierozsądnie. Krzysztof Kołaszewski udziela także kilku wskazówek osobom, które chcą założyć biznes gastronomiczny.

Nino o biznesie: Bobby Burger. Na tym biznesie zarobisz już po miesiącu
16
11.06.2019 8:27

BURGERY
 / 
Nino o biznesie: Bobby Burger. Na tym biznesie zarobisz już po miesiącu

Pierwszą i największą sieć burgerowni w Polsce zapoczątkował foodtruck prowadzony przez dwóch znajomych. Dziś Bobby Burger to sieć licząca 40 lokali w 17 polskich miastach, w tym 24 franczyzowe. Teraz jej założyciele stworzyli grupę kapitałową Real Food, do której zaprosili Michała Kicińskiego, współtwórcę CD Projektu i właściciela wegańskiej restauracji Wegeguru. Współzałożyciel sieci Krzysztof Kołaszewski mówi Nino Dżikiji, gdzie firma szuka inwestorów i jak wyglądają rygorystyczne kontrole, którym co miesiąc poddawani są lokale firmy.