Trwa ładowanie...
bFgcXJxN
Notowania

Organizacja Wesela – Wszystkie wiadomości

Wracają wesela. Co z cenami? Pandemia je podniosła?
14
28.04.2021 15:58

WESELE
 / 
Wracają wesela. Co z cenami? Pandemia je podniosła?

Od 15 maja wesele na świeżym powietrzu, po 29 maja również w pomieszczeniach. Oczywiście w reżimie sanitarnym i z limitem osób. A co z cenami? Organizacja wesel podrożała w pandemii? - Myślę, że nie ma podwyżek, działa to w drugą stronę. Dla mnie - firmy, która wyrabiała sobie pozycję na rynku przez wiele lat - ciężkie do przełknięcia jest zmierzenie się z ewentualną koniecznością obniżania cen. Słyszałam, że takie sytuacje się zdarzają. Podwyższanie cen nie, ale to, że ceny są zaniżane to tak, to już częściej - powiedziała w programie "Newsroom WP" Agnieszka Winnicka z Polskiego Stowarzyszenia Branży Ślubnej.

Wesele do 25 osób na świeżym powietrzu. Warto mieć "plan B" i przygotować namiot
2
28.04.2021 15:16

PRZYJĘCIE
 / 
Wesele do 25 osób na świeżym powietrzu. Warto mieć "plan B" i przygotować namiot

Rząd luzuje obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Od maja będzie można organizować przyjęcia weselne do 25 osób, pod warunkiem, że odbędą się na świeżym powietrzu. - W Polsce zawsze jest to wyzwanie, niezależnie od tego, czy to maj, czerwiec, lipiec czy sierpień. Organizacja przyjęcia poza budynkiem to nieprzespane noce i śledzenie pogody. Zawsze trzeba mieć "plan B", warto zamówić namiot, zadaszenie. To jest bardzo ważne. Dobrze, by taki namiot miał też podłogę, byśmy nie spłynęli razem z deszczem - powiedziała w programie "Newsroom WP" Agnieszka Winnicka z Polskiego Stowarzyszenia Branży Ślubnej. - Poluzowanie obostrzeń jeszcze nie spełnia naszych oczekiwań, ale to krok w dobrą stronę. Jeśli pojawi się możliwość zaszczepienia wszystkich chętnych, myślę, że kolejnym krokiem będzie całkowite zniesienie obostrzeń dotyczących branży spotkań i wydarzeń - dodała. Była też dopytywana o cenę wynajmu takich namiotów. - Namioty dla 50-60 osób to wydatek kilku tysięcy złotych. Mówię o profesjonalnym namiocie, z drewnianą podłogą oraz ścianami i dachem transparentnym. Ściany można otwierać, bo o to chodzi, by był przewiew. Są też samorozkładające się namioty, przy imprezach z mniejszym budżetem można się nimi posiłkować - dodała.

Bez wesela nie ma ślubu. Drastyczny spadek liczby par na ślubnym kobiercu
136
08.09.2020 8:51

ORGANIZACJA WESELA
 / 
Bez wesela nie ma ślubu. Drastyczny spadek liczby par na ślubnym kobiercu

W kwietniu i maju liczba zawieranych małżeństw była aż o ponad 70 proc. niższa niż rok wcześniej. Polskie pary nie chcą brać ślubu, jeśli nie mogą urządzić wesela. Organizacja uroczystości bez imprezy jest dla niektórych nie do pomyślenia.

Konferencja premiera Morawieckiego. Wesela po nowemu, rząd podał szczegóły
488
27.05.2020 11:32

KORONAWIRUS
 / 
Konferencja premiera Morawieckiego. Wesela po nowemu, rząd podał szczegóły

Premier Mateusz Morawiecki podał szczegółowe wytyczne dotyczące organizacji wesel. W uroczystościach będzie mogło brać udział do 150 gości.

Organizacja wesel dozwolona. Ministerstwo zapowiada
222
22.05.2020 10:55

WESELA
 / 
Organizacja wesel dozwolona. Ministerstwo zapowiada

Organizacja wesel w ograniczonym gronie będzie możliwa. - Ministerstwo zarekomenduje zgodę na imprezy do 50 uczestników - powiedział podczas konferencji prasowej Janusz Cieszyński. Szczegółowe wytyczne ma w tej sprawie przedstawić Główny Inspektor Sanitarny.