Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

9 tys. zł dopłaty na 90 godzin przed weselem. "To pistolet przystawiony do skroni"

- Pewna para dokonała rezerwacji hotelu na wesele lata temu. Cena została ustalona. Na 90 godzin przed imprezą, gdy nie ma już szans na żadną zmianę, młodzi otrzymali informację, że muszą dopłacić 9 tys. zł - opowiadał w programie "Newsroom" WP Maciej Samcik, założyciel bloga subiektywnieofinansach.pl. – Prawnicy hotelu powołali się na nadzwyczajną zmianę sytuacji, podciągając pod ten zapis inflację. To jest zaskakujące. Inflacja faktycznie uderza w przeróżne biznesy, jednak takie zachowanie jest poniżej pasa. Tym bardziej, że klient nie może nic zrobić, nie może zrezygnować, nie może przenieść się do innego miejsca, ma pistolet przystawiony do skroni. Do takich sytuacji dochodzi coraz częściej, szczególnie w usługach, widzimy to chociażby z salonach fryzjerskich. Ceny usług w Polsce rosną niezwykle szybko, szybciej niż dzieje się to w przypadku produktów.
0
0
56
Podziel się
Komentarze (56)
zobacz więcej komentarzy (56)
KOMENTARZE
(56)
Trs
miesiąc temu
Znajomi mieli to samo na 2 tyg przed weselem w lipcu. 10% podwyzki mimo że sala zamówiona zimą
Don Cezar
miesiąc temu
Są pewne lokalizację bardzo prestiżowe i wyczekiwane fakt bezdyskusyjny. Ale należy zwrócić uwagę na inny fakt. Klauzula prawna na którą się hotel powołał jest znana. I w tym wypadku jak najbardziej realna. Tylko w tym wypadku jest inna- zasady współżycia społecznego. Hotel dobrze wiedział o zmianie cen. Powinien napisać o tym wcześniej i wskazać nowe ceny. W tym przypadku można zapłacić i wystąpić o zwrot nawet hipotetycznie z uwagi na wykorzystanie przymusowego położenia drugiej strony. Nagle ceny się nie zmieniły. Można było wysłać pismo wstępne z informacją o zmianie cen .
Atomispl
miesiąc temu
Uważam , że takie podnoszenie ceny w ostatniej chwili jest „ciosem poniżej pasa” O inflacji hotelaż powinien odpowiednio wcześniej poinformować o sytuacji. Inflacja nie spadła z nieba wczoraj , tylko to efekt ekonomiczny trwający bardzo długo. Zapłaciłbym żądaną kwotę. Po udanym przyjęciu weselnym założyłbym sprawę w sądzie i domagałbym się odszkodowania z odsetkami .
Ola
miesiąc temu
Moja córka też dopłacili w lipcu8i pół tysiąca bo inflacja wszyscy teraz podnoszą niestety wszystko zdrożało nie ma się co dziwić
świstak
miesiąc temu
Należy zapłacić a następnie uchylić się od czynności prawnej i zażądać zwrotu pieniędzy.
...
Następna strona